Logo facebook
30 maja 2024
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
22 °C
scroll
Biały Potok

Wiosenne wycieczki na pograniczu

Logo Unii Europejskiej, EFRR oraz Euroregionu Glacensis

Powiat kłodzki i Stowarzyszenie Gmin Orlicko (Sdružení obcí Orlicko) w ramach polsko-czeskiego projektu „Widoki na pogranicze kłodzko-orlickie” (Panoramata kladsko-orlického příhraničí) wspólnie zachęcają mieszkańców regionu i turystów do odwiedzania atrakcji turystycznych po obu stronach granicy.

Joanna Lamparska pod wieżą widokową na Krzyżowej Górze w Czechach

Zapraszamy do ciekawych miejsc, które pokazujemy na profilu projektu na Facebooku (https://www.facebook.com/ziemiaklodzkaorlicko) oraz w filmach promocyjnych z udziałem podróżników z Polski i Czech. Zwiedzających pogranicze oprowadzają Joanna Lamparska (w polskiej wersji filmów) i Rostislav Bartoň (w czeskiej wersji filmów). Filmy, które prezentują atrakcje turystyki aktywnej oraz zabytki kultury, są emitowane w telewizjach regionalnych (w Telewizji Kłodzkiej w Polsce i OIK TV s. r. o.w Czechach) oraz na portalu YouTube Starostwa Powiatowego w Kłodzku,. Dzięki nim można trafić nie tylko do miejsc znanym turystom od lat, ale także do zupełnie nowych atrakcji, odrestaurowanych rezydencji, klimatycznych kawiarni czy też po prostu uroczych zakątków regionu.

Pranie w balii w skansenie

Gdy odwiedzicie jedno z prezentowanych w filmie niezwykłych miejsc na pograniczu, zamieścicie zdjęcia lub film z wycieczki na profilu projektu i napiszecie mail na adres promocja@powiat.klodzko.pl, otrzymacie grę memory ze zdjęciami atrakcji.

Memory karty

Memory pudełko

Propozycje na turystyczny wyjazd są bardzo różnorodne i na pewno każdy znajdzie interesujący cel swojej wyprawy. Możecie obejrzeć wspaniałe panoramy z wież widokowych, przejechać rowerem trasy Singletrack Glacensis, poznać fascynujące historie pałaców, zamków czy twierdz artyleryjskich, zobaczyć ciekawe skały i unikatowe zabytkowe kościoły, a nawet spróbować szalonych zabaw na wodzie. Jest więc coś i dla prawdziwych wspinaczy, miłośników historii, rowerzystów, dla towarzyskich i samotników.

Zapraszamy też do dzielenia się wrażeniami z wypraw do innych ciekawych miejsc na pograniczu kłodzko-orlickim.

Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A

Republika Czeska-Polska 2014-2020

za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 05-04-2022 14:28
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 05-04-2022 14:30
scroll

NA SKRÓTY

Prev