Logo facebook
16 kwietnia 2024
Bernarda, Biruty, Erwina
8 °C
scroll
Potok Czerwona Woda

Terenowy Punkt Paszportowy w Kłodzku - Został popisany list intencyjny

Po długich staraniach i negocjacjach, Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki oraz Piotr Marchewka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, podpisali wspólnie 07.04.2022r. z Wojewodą Dolnośląskim - Jarosławem Obremskim, list intencyjny dotyczący powstania Terenowego Punktu Paszportowego w Starostwie Powiatowym w Kłodzku. Za sprawą intensywnych wielomiesięcznych działań Zarządu Powiatu Kłodzkiego, udało się doprowadzić temat do końca, a nie było to łatwe, choćby ze względu na panującą pandemie a na sam koniec wybuchem wojny w Ukrainie.

Terenowy Punkt Paszportowy w Kłodzku to ogromne udogodnienie dla naszych mieszkańców. Wiemy jakie trudności ze względu na ogromne zainteresowanie pojawiają się w Wałbrzychu czy Wrocławiu. Oprócz podróży, czas pochłaniają tam długie kolejki. Kłodzki punkt zaoszczędzi nam wiec na prawdę sporo czasu.

Podpisanie listu intencyjnego odbyło się w nowym, niedawno przekazanym do użytku przez powiat mieszkańcom budynku przy ul. Wyspiańskiego. To właśnie tam, zostały przygotowane nowe pomieszczenia na ten cel. W punkcie mają być zatrudnione na stałe dwie osoby. Koszt powstania takiego punku szacunkowo wyniesie ok. 200 tys. zł. Koszt wyposażenia w specjalistyczny sprzęt jak komputery, serwery i inne urządzenia specjalne poniesie powiat, a wojewoda częściowo dofinansuje pensje i szkolenie dla pracowników.

Po spełnieniu wszystkich wymagań i uzyskaniu niezbędnych zgód, chcielibyśmy uruchomić pracę punktu jak najszybciej od momentu podpisania końcowego porozumienia.

Dziękujemy wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego w Kłodzku oraz Urzędu Wojewódzkiego, którzy mocno pracowali, aby doszło do dzisiejszego podpisania tego listu intencyjnego.

Dziękujemy też bardzo za mocne wsparcie i działania na rzecz powstania punktu paszportowego, Pani Poseł na Sejm RP - Monice Wielichowskiej

W trakcie podpisania obecny był również Senator RP – Aleksander Szwed, któremu Wojewoda Dolnośląski również podziękował za starania w tej sprawie.

 

DSC_0849.jpeg

DSC_0876.jpeg

DSC_0877.jpeg

DSC_0933.jpeg

DSC_0897.jpeg

DSC_0911.jpeg

DSC_0918.jpeg

DSC_0925.jpeg

 

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 07-04-2022 15:43
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 07-04-2022 15:47
scroll

NA SKRÓTY

Prev