Logo facebook
26 maja 2024
Eweliny, Jana, Pawła
12 °C
scroll
Biały Potok

Majowe imprezy w Polanicy-Zdroju

KALENDARZ WYDARZEŃ - MAJ 2022

 

30.04 - Allez, venez! -Spotkanie z francuską piosenką

PDFplakat Bisou Bisou.pdf (2,44MB)

Zespół Bisou, Bisou w składzie: Julia Mikołajczak - śpiew i prowadzenie koncertu, Malwina Kołt – skrzypce, Daniel Kopeć – akordeon
„Zapraszamy na Spotkanie z Piosenką Francuską - Usłyszymy utwory z piękną melodyką, zaczerpnięte z klasyki tego gatunku. Piosenka Francuska (chanson française) którą zaprezentujemy charakteryzuje się literackim, poetyckim tekstem i muzyką powstałą  w XX oraz XXI wieku. W programie usłyszymy piosenki Edith Piaf, Lary Fabian, Charlsa Aznavoura, Joe Dasina a także współczesnej wokalistki ZAZ. Śpiew oraz prowadzenie koncertu Julia Mikołajczak, Malwina Kolt - skrzypce, Daniel Kopeć- akordeon"
Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej
godz. 19.00
wstęp wolny

01.05 – Kabaret PARANIENORMALNI

Plakat kabaretu Paranienormalni
Na pewne rzeczy nie można być przygotowanym. Na przykład na globalną pandemię czy tornado z hormonów piętnastolatka. Dlatego niektóre sytuacje trzeba przeżyć w życiu bez znieczulenia. 15 lat to trudny wiek nastolęctwa, a tyle właśnie kończą Paranienormalni. Co robi 15 latek w obliczu pandemii, jeśli jest kabaretem? Obraca wszystko w żart! Kiedy nawet lasy zostają zamknięte, w artyście budzi się wena. "Bez znieczulenia" to najnowszy program kabaretu Paranienormalni, który właśnie rozpoczyna jubileusz swojego 15 lecia. W najnowszym spektaklu nie będzie jednak powrotów do dobrze już znanych skeczów. Widzów zaskoczą zupełnie nowe historie i postaci. "Bez znieczulenia" to prawie dwie godziny wyśmienitej zabawy i paranienormalnej energii, z której kabaret słynie od lat. Zobaczycie nie tylko mieszankę pandemicznych historii, ale również spotkacie się z tematami, które bliskie są każdemu. Jak nie zwariować we współczesnym świecie? Jak znaleźć miłość w internecie i zagrać w reklamie z największymi gwiazdami kina? I najważniejsze. Czy teściowa to też rodzina? "Bez znieczulenia" to szczepionka na wirus gorszego nastroju.
Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej
godz. 16.00
bilety: 70,00 zł
do nabycia: w Teatrze Zdrojowym (pon-pt, 9.00-15.00, rezerwacje@teatr.polanica.pl, 748 690 643)
w kasie Teatru w dniu wydarzenia od godz. 14.00 oraz na platformie KUPBILECIK

03.05 – „Zielono Mi” - koncert

PDFZielono mi.pdf (4,40MB)
Na scenie Teatru Zdrojowego w Polanicy wystąpi grupa artystyczna Scena pod Regałem z programem " Zielono Mi”- 25 pieśni Agnieszki Osieckiej z okazji 25 rocznicy śmierci jednej z najwybitniejszych poetek w polskiej historii.  W repertuarze usłyszą Państwo takie utwory jak "Nie ma jak pompa", "Niech żyje Bal", "Dziś prawdziwych cyganów już nie ma", "Małgośka" oraz wiele wiele innych. Wystąpią m.in. Eliza Mark, Ewa Soszyńska, Alicja Konarska, Anna Kaltbach & Michał Hadasik Trio, ponadto zaprezentują się również goście specjalni m.in. polanicka aktorka Aleksandra Paprocka.
Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej
godz. 19.00
bilety: 30,00 zł przedsprzedaż, w dniu koncertu: 40 zł, do nabycia: w Teatrze Zdrojowym (pon-pt, 9.00-15.00, rezerwacje@teatr.polanica.pl, 748 690 643) ,

w kasie Teatru w dniu wydarzenia od godz. 17.00 oraz na platformie KUPBILECIK

06.05 - Kalejdoskop Filmowy - „Nasi za granicą”

W maju zapraszamy na przegląd filmów, które wyszły spod reżyserskiej ręki Polaków, którzy zdecydowali się stworzyć swoje dzieła za granicą. Zobaczymy obrazy starsze i nowsze, które zostały docenione zarówno przez krytyków jak i publiczność. Poznamy między innymi opowieść o pewnym francuskim oficerze; historię wdowy, która postanawia dokończyć dzieło zmarłego męża czy poznamy srogą zimę w szwajcarskiej wiosce. Jak zawsze na projekcjach towarzyszyć nam będą różne emocje, ale jedno jest pewne: na nowo odkryjemy to, co cały świat zna pod hasłem „polskiej szkoły reżyserskiej”.

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej
godz. 19.00

wstęp wolny

www.fb.com/groups/KalejdoskopFilmowy

07.05 - Bike Maraton

Trzech rowerzystów w lesie

Polanica - Zdrój jest w kalendarzu Bike Maratonu praktycznie od zawsze.

To tu kiedyś odbywały się edycje finałowe, a kiedy impreza przestała się mieścić na terenie polanickiego stadionu, przeniosła się do centrum miasta, zajmując na start i metę ulicę Parkową i rozlewając się po Parku Zdrojowym. Wiosenne spotkanie Bike Maratonu  z górami od lat odbywa się właśnie tu i jest to właściwie inauguracja nr 2, bo ta pierwsza, właściwa, odbywa się oczywiście w Miękini, ale górska – tylko w Polanicy. Tu wreszcie mamy to, co jest treścią MTB.

Polanica zawsze gromadzi na starcie spore ilości uczestników i zgodnie z ideą Bike Maratonu każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie – elita walczy na głównym dystansie GIGA (75 km, 1700 m przewyższenia), do wyboru pozostaje jeszcze wymagający dystans MEGA (51 km) i oczywiście MINI (w Polanicy 26 km), będący z założenia wyścigiem dostępnym dla wszystkich, ale również takim, który jest okazją do mocnego krótkiego startu.
Więcej informacji na bikemaraton.com.pl

08.05 - Super Bieg
Zawody biegowe na odcinkach: Półmaraton Górski Polanica-Zdrój – 21,5 km, Dziesiątka Staropolanki – 10 km

Więcej szczegółów i informacji na superbieg.pl

Grupa biegaczy w lesie

11.05 -  Kalejdoskop Filmowy - Nasi za granicą”

godz. 19.00

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej
wstęp wolny

www.fb.com/groups/KalejdoskopFilmowy

18.05 - Kalejdoskop Filmowy - „Nasi za granicą”

godz. 19.00

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej
wstęp wolny

www.fb.com/groups/KalejdoskopFilmowy


21.05 - Na Zdrowie!

Na Zdrowie!.png
Na Zdrowie to jednodniowy festiwal organizowany przez Polanicę-Zdrój we współpracy m.in. z Fundacją Moniki Pyrek. Naszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Nie tylko poprzez uprawianie sportu, ale także poszerzanie wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania, pierwszej pomocy, czy profilaktyki onkologicznej. Wydarzenie kierujemy do bardzo szerokiego grona odbiorców, bo przecież zdrowie dotyczy każdego z nas – od przedszkolaków po seniorów. Chcemy zaangażować całe rodziny, mieszkańców Polanicy-Zdroju i okolic. Odbędą się zmagania sportowe w kilku dyscyplinach (m.in.koszykówka, piłka nożna, tenis, lekkoatletyka). Do dyspozycji uczestników i widzów będą cytobus, mammobus i krwiobus. Swoje stoiska wystawią wrocławskie uczelnie wyższe, będą także przedstawiciele lokalnych i wrocławskich klubów sportowych.

Tereny sportowe przy ul. Sportowej

25.05 - Kalejdoskop Filmowy - Nasi za granicą”

godz. 19.00

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej
wstęp wolny

www.fb.com/groups/KalejdoskopFilmowy

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 27-04-2022 11:01
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 27-04-2022 11:05
scroll

NA SKRÓTY

Prev