Logo facebook
scroll
Duszniki Zdrój

Wręczenie Aktu Nadania Obywatelstwa Polskiego na Sesji Rady Powiatu Kłodzkiego

Dzisiaj, na sesji Rady Powiatu Kłodzkiego odbyło się uroczyste wręczenie Aktu Nadania Obywatelstwa Polskiego nowej obywatelce RP pani Marzenie Zoriy z Ukrainy.

Obywatelstwo polskie nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Natomiast wręczenia Aktu Nadania Obywatelstwa Polskiego dokonał Wicewojewoda Dolnośląski Bogusław Szpytma.

Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki wraz ze Zbigniewem Łopusiewiczem  Przewodniczącym RPK złożyli gratulacje i powitali panią Marzenę jako nową mieszkankę Powiatu Kłodzkiego, życząc wszystkiego najlepszego, przede wszystkim niegasnącej motywacji i ambicji do realizacji celów sportowych i osobistych w naszym kraju.

Nową obywatelką RP a zarazem mieszkanką i waleczną zawodniczkę Powiatu Kłodzkiego jest Marzena Zoriy.

Jest sportowcem z Dusznik-Zdroju, trenuje  biathlon od 11 roku życia. Jako bardzo młoda osoba osiągnęła Mistrzostwo Ukrainy w biathlonie.

W Polsce jest od 2017 roku, tutaj mieszka i trenuje.

Jej osiągnięcia w naszym kraju, to zdobycie Wicemistrzostwa w Pucharze Polski  w 2018 roku, a 2021 zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w biathlonie.

Plany i starty w zawodach pokrzyżowała wojna w Ukrainie. Pani Marzena w związku z sytuacją wojenną w Ukrainie podjęła decyzję o rezygnacji z treningów i aktywnie zaangażowała się w działania pomocowe swoim rodakom z Ukrainy.

Razem ze swoją trenerką Agnieszką Uznańską, osobiście przywiozły 46 osób i pomogły znaleźć schronienie w Polsce.

Rezygnacja z realizacji swoich marzeń na rzecz pomocy innym, okazała się wielkim sukcesem pani Marzeny, sezonu 2021/2022.

Nadanie obywatelstwa odbyło się z inicjatywy m.in. radnej Krystyny Śliwińskiej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

DSC_0037.jpeg

DSC_0054.jpeg