Logo facebook
21 maja 2024
Jana, Moniki, Wiktora
13 °C
scroll
Nowa Ruda

Starosta Kłodzki uhonorowany członkostwem w Polskim Związku Pszczelarzy

Członkowie Zrzeszenia Pszczelarzy Ziemi Kłodzkiej im. Weroniki Kumko : Zbigniew Hnatiuk - Prezes Zrzeszenia Pszczelarzy Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku wraz z Teresą Jaworską, Barbarą Pajączkowską, Edwardem Potyrałą oraz Bolesław Krawczyk - członek Zarządu Dolnośląskiego Związku Pszczelarzy we Wrocławiu i  Państwo Szymczakowie z Miodowej Pasieki od Pokoleń z Gorzanowa Miodowa Pasieka od pokoleń, odwiedzili we wtorek Macieja Awiżenia - Starostę Kłodzkiego.

Na spotkaniu omówiono m.in. plany dotyczące działań wspierających rozwój i promocję pszczelarstwa w Powiecie Kłodzkim.

Ważnym tematem jest też wsparcie i edukacja młodych pszczelarzy, szczególnie, że wbrew pozorom - jest to trudna sztuka.

Starosta zadeklarował wsparcie na  szkolenia, warsztaty oraz materiały edukacyjne. Nie możemy dopuścić, aby ta pasja wygasała w społeczeństwie. Pszczoły są absolutnie niezbędne do potrzymania życia, to one również odpowiadają za urodzaj w rolnictwie. Starostwo otwierając własną pasiekę na tarasie urzędu, również propaguje tą szlachetną pasje. Urodzaj i zdrowie, to jest to co człowiekowi mogą zaoferować pszczoły.

Miłym akcentem spotkania było przyjęcie starosty do grona pszczelarzy i wręczenia mu legitymacji członkowskiej Polskiego Związku Pszczelarzy.

DSC_0179.jpeg

DSC_0181.jpeg

DSC_0187.jpeg

DSC_0197.jpeg

DSC_0200.jpeg

DSC_0203.jpeg

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 11-05-2022 15:10
scroll

NA SKRÓTY

Prev