Logo facebook
16 kwietnia 2024
Bernarda, Biruty, Erwina
8 °C
scroll
Nowa Ruda

Atrakcyjny koniec maja w Muzeum Ziemi Klodzkiej

Wydarzenia w Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Zapraszamy kolekcjonerów oraz miłośników pięknych mebli, obrazów, monet i innych bibelotów już 28 i 29 maja 2022 r. od godz. 8.00 do godz. 16.00 na 48. Targi Staroci, które odbędą się na ulicach Kłodzka w pobliżu muzeum.

Regulamin Targów Staroci dla wystawców

Warsztaty tradycyjnego rzemiosła

Zapraszamy wszystkich chętnych, dużych i małych, dzieci i dorosłych, na bezpłatne warsztaty tradycyjnego rzemiosła, które przeprowadzą uczniowie i pracownicy Średniej Szkoły Rzemieślniczej w Jaromierzu – 28 maja 2022 od godz. 9.00 do godz. 15.00.

Warsztaty ceramiczne
Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia własnego glinianego naczynka na kole garncarskim, a także uformowania fantazyjnych form przy użyciu gliny samoutwardzalnej.

Warsztaty kowalstwa
W czasie zajęć nasi goście będą mogli zmierzyć się z młotem kowalskim oraz rozgrzewaniem i formowaniem kształtów z metalu.

wstęp wolny!

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska, pn. „Centra dawnych rzemiosł na szlaku Via Fabrilis - uruchomienie Centrum Dawnego Szklarstwa w Kłodzku” oraz z Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Warsztaty zdobienia ceramiki

Zapraszamy dużych i małych, dzieci i dorosłych, na bezpłatne warsztaty dekorowania ceramiki tradycyjną dla Bolesławca techniką stempelkową, które przeprowadzą pracownicy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – 28 maja 2022 od godz. 11.30 do godz. 16.00.

Uczestnicy warsztatów po krótkim indywidualnym instruktażu spróbują stworzyć kompozycje na papierowych formach, a następnie przeniosą je na biskwitowe formy talerzyków i kubków.

Wstęp wolny!

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska, pn. „Centra dawnych rzemiosł na szlaku Via Fabrilis - uruchomienie Centrum Dawnego Szklarstwa w Kłodzku” oraz z Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Fiesta Flamenco

Serdecznie zapraszamy 29 maja 2022 r. o godz. 15.00 na koncert grup Duende Flamenco Kotlina Kłodzka, który odbędzie się na dziedzińcu muzealnym. Poznamy tajemnice flamenco, jego trudne, ale jakże piękne rytmy. Zobaczymy taniec z kastanietami, piękne chusty, wachlarze, kapelusze.
Wstęp wolny!

 Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku ul. Ignacego Łukasiewicza 4 57-300 Kłodzko tel. 74 867 35 70, wew. 23 www.muzeum.klodzko.pl
Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 26-05-2022 10:08
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 26-05-2022 10:09
scroll

NA SKRÓTY

Prev