Logo facebook
17 kwietnia 2024
Anicety, Klary, Rudolfina
6 °C
scroll
Szczeliniec

Czerwcowe imprezy w Kłodzkim Ośrodku Kultury

Imprezy czerwiec 2022 - Kłodzki Ośrodek Kultury

 

4.06, godz. 10.00-18.00 Dzień Dziecka – Festyn Rodzinny

miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kłodzko

w programie:

spektakl marionetkowy „Czerwony Kapturek”, prezentacje artystyczne, turnieje sportowe, zabawa plastyczna, otwarta scena – mikrofon dla wszystkich, Rodzinna Gra Plenerowa, kolorowa mini-dyskoteka, ognisko, gotowanie dla dzieci - owoce karmelizowane, identyfikacja smaków, gry i konkursy dla dzieci i rodzin z nagrodami a także dmuchańce, tatuaże, malowanie twarzy, żywe maskotki, balony z helem, lody, gofry, popcorn, wata cukrowa.

17-19.06  61.Dni Kłodzka

61.Dni Kłodzka plakat.jpeg

17.06 piątek

godz. 17:00  kłodzki rynek – parada lwów – trasa rynek – stadion

                     wybory najlepszej makiety lwa i wręczenie nagród

godz. 19:00 – koncert Piotr ELTON Oleksy

godz. 20:00 – koncert WonerS

miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kłodzko

WonerS to młodziutki wokalista w świecie disco polo. Szymon idzie jak burza. Z dnia na dzień jego ilość fanów wciąż rośnie. W przerwach między szkołą a piłką nożną, która uwielbia znajduje czas na nagrywanie piosenek i koncertowanie. Zadebiutował utworem “Zabawy nadszedł czas” i od tamtej pory wciąż powstają  nowe piosenki.

godz. 21:00 – koncert Miły Pan

miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kłodzko

Miły Pan (pseudonim artystyczny Piotra Kołaczyńskiego) to  polski wokalista wykonujący muzykę z pogranicza gatunków muzycznych disco polo i dance. Do jego największych hitów można zaliczyć piosenkę „Królowa”, którą odtworzono ponad 10 milionów razy na polskim YouTube. Ma podpisany kontrakt z wytwórnią muzyczną Lemon Records. Swoją karierę zaczął już w wieku 17 lat.

  1. sobota m. in. turnieje sportowe, prezentacje artystyczne, pokaz Zumby, Shim Jung Do – Koreańskie Zen Karate, Duende Flamenco Kotlina Kłodzka

godz. 19:30 – koncert Alergen

miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kłodzko

ALERGEN to krakowski kwartet, który od 2005 r. nieprzerwanie funkcjonuje na polskim rynku muzycznym. W świadomości słuchaczy zaistnieli miedzy innymi dzięki świetnym koncertom oraz piosence „Kiedy odejdziesz”, która jeszcze przed premierą pierwszej płyty (maj 2014 r.) z sukcesem zadebiutowała na liście przebojów.

Od samego początku działalności krakowskiego kwartetu priorytetem było wykonywanie autorskiej muzyki, podpartej energetycznymi, pełnymi przebojowości koncertami. Dlatego przez ostatnie lata zespół Alergen stał się klasą samą w sobie, o czym można się przekonać na koncertach...

godz. 21:00 – koncert Future Folk i Staszek Karpiel Bułecka

miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kłodzko

Future Folk łączy muzykę elektroniczną z góralszczyzną. Trio tworzy i gra w składzie: Stanisław Karpiel- Bułecka (wokal; syn znanego muzyka i architekta Jana Karpiela -Bułecki, bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Zakopower), Szymon Chyc-Magdzin (wokal, skrzypce; jako skrzypek był członkiem wielu zespołów regionalnych m. in.: Klimka Bachledy, Bartusia Obrochty, Budorze, Homernik i Czarne Karakuły, od 2000 roku współpracuje z zespołem Krywań) oraz Matt Kowalsky (elektronika; w środowisku muzycznym znany także jako DJ, VJ, producent, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach).

Dwóch pierwszych członków zespołu pochodzi z Zakopanego i wnosi do muzyki Future Folk typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, które z kolei Matt wzbogaca o nowoczesne brzmienia.

Pierwszy singel grupy „Janko", ukazał się jesienią 2011 roku.

19.06 niedziela

godz. 15:00 –  „Opowieść o Kłodzku” – spektakl Uniwersytetu III Wieku

miejsce: sala widowiskowa Kłodzkiego Ośrodka Kultury

godz. 17:00 –  koncert Andrzeja Bilińskiego

miejsce: sala widowiskowa Kłodzkiego Ośrodka Kultury

Andrzej Biliński to finalista programu „The Voice Senior 3”. Rozpoczął swoją przygodę z muzyką od beatowego zespołu „Kosy”, którego był członkiem. Zespół grał przeboje polskich i zagranicznych bandów, a także swoje własne kompozycje. Był również wokalistą big-bandu działającego w Kędzierzynie-Koźlu. Grał dla Polonii w Niemczech, a w 2001 r. wystąpił wraz z recitalem w Teatrze Polskim w Sztokholmie. Wielokrotnie brał udział w Festiwalu Moniuszkowskim. Obecnie koncertuje śpiewając materiały operetkowe dla kuracjuszy w Kudowie-Zdroju, gdzie mieszka.

godz. 19:00 –  Dancing pod chmurką

miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kłodzko

Na wszystkie wydarzenia Dni Kłodzka wstęp wolny.

21.06, godz. 17.00 Prezentacje artystyczne Studio Baletowe i Teatr Tańca

miejsce: sala widowiskowa Kłodzkiego Ośrodka Kultury

 wstęp wolny

Studio Baletowe i Teatr Tańca to grupy artystyczne działające w Kłodzkim Ośrodku Kultury,  instruktor – choreograf Katarzyna Schick.

Prezentacje artystyczne Studio Baletowe, Teatr Tańca.jpeg

22.06, godz. 17.00 Prezentacje artystyczne Teatr JODA

 miejsce: sala widowiskowa Kłodzkiego Ośrodka Kultury

 wstęp wolny

Teatr JODA to grupa pracująca w Kłodzkim Ośrodku Kultury od 2004 roku. W tym sezonie zobaczymy trzy premierowe prezentacje: grupa młodsza przedstawi „Łobuziary”, a grupa starsza „Skrzydełka” oraz „Przyzwolenie”, instruktor Joanna Załucka.

23.06, godz. 19.00 – „Noc Świętojańska”

Noc Świętojańska.jpeg

Kłodzki Skwer Kultury (ul. Daszyńskiego)

Impreza plenerowa z konkursem na najpiękniejszy wianek świętojański, występami artystycznymi m.in. Kapela Bożków, puszczaniem wianków na wodę i innymi niespodziankami.

Link do regulamin konkursu na najładniejszy wianek świętojański:

http://kok-klodzko.pl/23-06-konkurs-na-wianek-swietojanski/

Konkurs na najładniejszy wianek świętojański.jpeg

24.06, godz. 17.00 „Sezon 2022” wernisaż wystawy Dużego Studia Plastycznego

miejsce: Galeria Sztuki pARTer

wstęp wolny

Duże Studio Plastyczne Sezon 2022 wystawa.jpeg

25.06, godz. 19.00 koncert Izabeli Szafrańskiej

„ŻYDOWSKA ULICA/JEWISH STREET”

Izabela Szafrańska.jpeg

miejsce: kawiarnia Pan Kafka (KOK)

Izabela Szafrańska jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale jednego z najbardziej znanych polskich programów telewizyjnych "Must Be The Music" z zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką. Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe.  W 2019 roku zaczęła współpracę z wybitnym kompozytorem i aranżerem Marcinem Partyką  oraz ze znakomitymi poetami i autorami tekstów. Premiera debiutanckiej płyty Izabeli Szafrańskiej odbyła się w listopadzie 2019 roku.  W marcu 2022 wokalistka wydała płytę z muzyką żydowską "Żydowska ulica/Jewish street". Na projekt „ŻYDOWSKA ULICA/JEWISH STREET” składają się pieśni żydowskie, sefardyjskie, utwory o tematyce żydowskiej i wojennej m.in.: Hava Nagila, Dona Dona, Shalom aleichem, Rebeka, Warszawo ma i wiele innych. Utwory śpiewane są w języku polskim, hebrajskim, ladino, jidysz i w języku hiszpańskim.

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 06-06-2022 13:01
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 06-06-2022 13:07
scroll

NA SKRÓTY

Prev