Logo facebook
14 czerwca 2024
Bazylego, Elizy, Justyny
18 °C
scroll
Biały Potok

SZACOWNY JUBILEUSZ 70-LECIA FUNKCJONOWANIA WOJEWÓDZKIEGO CENTRUM PSYCHIATRII DŁUGOTERMINOWEJ W STRONIU ŚLĄSKIM

Na zaproszenie Dyrekcji Wojewódzkiego Centrum Psychiatrii Długoterminowej w Stroniu Śląskim, władze Powiatu Kłodzkiego, w osobach: Zbigniew Łopusiewicz - Przewodniczący Rady Powiatu, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – Wicestarosta Kłodzki, Piotr Marchewka – Etatowy Członek Zarządu, a także Kazimierz Drożdż Członek Zarządu Powiatu w latach 2014-2018, wzięli udział w uroczystościach jubileuszowych, które odbyły się w CETiK w Stroniu Śląskim. Na uroczystość przybył również Zbigniew Szczygieł przedstawiciel samorządu wojewódzkiego.

70 lat działalności szpitala to mnóstwo czasu, na który składają się różne historie. Były sprawy, które Centrum odnotowuje jako sukces tj.: wybudowanie nowoczesnego ośrodka dla 346 pacjentów, ale były też trudne chwile, kiedy mówiono o likwidacji szpitala.

Upór i determinacja, wówczas burmistrza Łopusiewicza i samorządowców, a także pracowników szpitala, doprowadziły do przetrwania trudnych chwil, co więcej udało się wybudować i oddać do użytku, nowoczesny kompleks na potrzeby psychiatrii długoterminowej.

Centrum Psychiatrii, to przede wszystkim ludzie, ludzie którzy obecnie tworzą zgrany zespół pracowników, ale także emeryci, którzy również przyczynili się do dobrego funkcjonowania tego szpitala.

Władze powiatu na ręce Pani Joanny Chromiec Dyrektor WCPD, złożyli serdeczne gratulacje i słowa uznania dla Wszystkich Pracowników Centrum Psychiatrii: lekarzy, pielęgniarek, pracowników administracyjno-technicznych, życząc równocześnie dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Wszystkiego najlepszego na kolejne lata funkcjonowania Centrum Psychiatrii.

00A.jpeg

3.jpeg

D.jpeg

B.jpeg

10.jpeg

11.jpeg

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 15-06-2022 11:28
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 15-06-2022 12:30
scroll

NA SKRÓTY

Prev