Logo facebook
scroll
Topielisko

Przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na sesji Rady Powiatu

Podczas sesji Rady Powiatu Kłodzkiego, jednym z punktów obrad było zapoznanie się z informacją przedstawioną przez kierownictwo Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu, w temacie trwających prac nad opracowaniem projektu planu ochrony dla obszaru mającego znaczenie dla Wspólnoty Gór Bialskich i Grupy Śnieżnika.

Wystąpienie na dzisiejszej sesji kierownictwa RDOŚ wiąże się z zainteresowaniem i troską Zbigniewa Łopusiewicza - Przewodniczącego Rady Powiatu Kłodzkiego oraz powiatowych samorządowców, którzy spotkali się z licznymi zapytaniami i obawami mieszkańców oraz inwestorów z Powiatu Kłodzkiego, w świetle trwających prac nad planem ochrony dla dwóch obszarów NATURA 2000.

RDOŚ we Wrocławiu reprezentowali  Wojciech Rejman - Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Katarzyna Łapińska - Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Regionalny Konserwator Przyrody oraz Rafał Klodek – Naczelnika Wydziału Ochrony Przyrody i obszarów Natura 2000 z  Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu

DSC_0133.jpeg

DSC_0140.jpeg

DSC_0146.jpeg

Została przekazana bardzo ważna informacja przez Dyrektora RDOŚ:

Nie jest planowane żadne powiększenie granic obszaru NATURA 2000.

Również zostało podkreślone, że dla wszystkich samorządowców sprawa ochrony środowiska jest bardzo ważna, ale także zrównoważony rozwój inwestycyjny branży turystycznej, dlatego, że jest to główny obszar działalność w naszym powiecie.

Radni mieli też okazję zapoznać się z prezentacją, którą przedstawił Rafał Klodek – Naczelnika Wydziału Ochrony Przyrody i obszarów Natura 2000 z  Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu, pt. „OBSZARY NATURA 2000  - podstawy prawne, zarządzanie. Opracowanie Projektu Planu Ochrony dla obszaru NATURA 2000 Góry Bialskie i Grupa Śnieżnika- obawy, korzyści, ograniczenia.”

DSC_0150.jpeg

Mając nadzieję na dalszą dobrą współpracę samorządu z RDOŚ, czekamy na zakończenie prac nad tworzonym projektem - Planu Ochrony.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z obszerną prezentacją informacyjną dotyczącą zagadnień związanych z obszarem NATURA 2000:

Pobierz prezentacje klikając tutaj

Zobacz galerie z prezentacją:

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 27-06-2022 14:30
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 27-06-2022 14:50