Logo facebook
scroll
Przełom Nysy Kłodzkiej

NOWO UTWORZONY PUNKT INTERWENCJI KRYZYSOWEJ JUŻ FUNKCJONUJE W KUDOWIE-ZDROJU

To kolejny Punkt Interwencji Kryzysowej, który dzięki dobrej współpracy samorządowców został uruchomiony dla mieszkańców powiatu kłodzkiego.

Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki wraz z Anetą Potoczną Burmistrzem Kudowy-Zdroju, oficjalnie podpisali porozumienie o współpracy i otworzyli Punkt Interwencji Kryzysowej przy ul. Poznańskiej 2, w Kudowie-Zdroju.

7.jpeg

W spotkaniu udział wzięli również radni powiatowi: Michał Cisakowski Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego oraz Małgorzata Kanecka Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

6.jpeg

Jak podkreśla Starosta: - Wszystkim nam bardzo zależało na uruchomieniu tego Punktu Interwencji Kryzysowej, właśnie w Kudowie-Zdroju. Mając na uwadze przede wszystkim dostępność oraz jakość oferowanych nieodpłatnie usług specjalistycznych dla mieszkańców tej części powiatu. Udało się, dzisiaj już funkcjonuje w Kudowie kolejny PIK.

5.jpeg

W roku 2021 Powiat Kłodzki w ramach współpracy z włodarzami miast, utworzył już dwa Punkty Interwencji Kryzysowej w Nowej Rudzie, mieści się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kolejowej 18, natomiast Punkt Interwencji Kryzysowej w Bystrzycy Kłodzkiej, usytuowany jest w budynku przy ul. H. Sienkiewicza 8.

Utworzenie kolejnego PIK-u na terenie powiatu kłodzkiego, ułatwi mieszkańcom Kudowy Zdroju i okolic dostęp do miejsca, gdzie zostanie udzielona nieodpłatna pomoc przez psychologa w formie wsparcia psychologicznego, mającego na celu przywrócenie równowagi psychicznej, poczucia bezpieczeństwa osobie, która nagle znalazła się w trudnej sytuacji życiowej i nie jest w stanie sobie z nią samodzielnie poradzić.

2.jpeg

Dzięki bardzo dobrej współpracy Starosty z Burmistrzem Kudowy-Zdroju oraz pozyskanym środkom z programu z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”udało się uruchomić kolejny, potrzebny PIK.

Prezentacja1.jpeg

Powiat Kłodzki w tym projekcie zapewnia obsługę specjalisty – psychologa, Burmistrz natomiast udostępniła bazę lokalową.

Punkt Interwencji Kryzysowej w Kudowie będzie czynny

w każdy poniedziałek w godzinach od 9:00 do 11:00.

Telefony kontaktowe: 74 867 31 30, 726 130 988.

Więcej informacji znajdą Państwo poniżej w linku:

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 06-07-2022 08:24
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 06-07-2022 08:29