Logo facebook
30 maja 2024
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
22 °C
scroll
Przylaszczka pospolita

Druga połowa września w Kłodzkim Ośrodku Kultury

16.09, godz. 17.00 Wernisaż wystawy Małego Studia Plastycznego

16.09Wernisaż wystawy Małe Studio Plastyczne.jpeg

miejsce: Galeria Sztuki pARTer

wstęp wolny

Wystawa uczestników Małego Studia Plastycznego działającego w Kłodzkim Ośrodku Kultury podsumowująca sezon 2021/2022. Pracownia jest prowadzona przez instruktora plastyka Panią Renatę Szpak.

 

17.09, godz. 19.00 Koncert „PONAD CHMURAMI” Katarzyna i Nikodem Jacuk              

miejsce: Pan Kawka | Kawiarnia z kulturą, KOK

bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie KOK oraz na Stage24, kupbilecik.pl, biletyna.pl

Zapraszamy na koncert zespołu „Ponad Chmurami”

Wyjątkowe wydarzenia, jakimi są koncerty poezji śpiewanej w wykonaniu „Ponad Chmurami”, to znakomita okazja do wysłuchania na żywo muzyki oraz do zaprezentowania materiału, którego próżno szukać na wydanych już płytach. Dlatego żadna okazja do spędzenia kilkudziesięciu minut w atmosferze zadumy i refleksji z Katarzyną i Nikodemem nie powinna być zmarnowana, jeśli chcesz posłuchać, jak pięknie można śpiewać o miłości i innych uczuciach, które wzbudzają tak wiele emocji we wrażliwych odbiorcach. Kameralna atmosfera, wspaniała gra świateł, dźwięki gitary, ukulele i instrumentów perkusyjnych, które towarzyszą trafiającym prosto w serce poetyckim tekstom śpiewanym przez Kasię – to wszystko może stać się Twoim udziałem.

Na koncercie w Kłodzku usłyszymy utwory Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena oraz własne kompozycje zespołu.

Ponad Chmurami.jpeg

Jak powstał zespół Ponad Chmurami?

Wspólna pasja zaowocowała najpierw znalezieniem własnego stylu muzycznej ekspresji. Choć wychowali się na piosenkach Starego Dobrego Małżeństwa, Pod Budą, Leonarda Cohena i Bułata Okudżawy, bardzo chcieli, aby ich sposób przedstawiania twórczości mistrzów nie był tylko zwykłym odtwarzaniem. Powstawały nowe aranżacje, aż w końcu zaczęły pojawiać się własne utwory. Autorami tekstów śpiewanych przy akompaniamencie samodzielnie stworzonej muzyki najczęściej są poeci poruszający ulubione tematy duetu. Na koncertach można więc usłyszeć śpiewaną poezję takich autorów, jak Stanisław Baliński, Konstanty Ildefons Gałczyński, Hanna Woś-Dewińska, Maria Pawlikowska Jasnorzewska, czy ormiańska poetka i bojowniczka o wyzwolenie Armenii Silva Kaputikyan.

Rosnąca popularność, koncerty, festiwale, płyty

Koncerty, które coraz szczelniej wypełniają kalendarium muzyków, zaczęły im zjednywać rosnącą z każdym rokiem popularność. Ogromnym przeżyciem dla artystów, a jednocześnie dowodem dużego uznania dla ich twórczości stało się zaproszenie do udziału w III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy pod wiele mówiącym hasłem „Wiara, Nadzieja, Miłość”. Ich występ wzbudził ogromne zainteresowanie i zachwyt nie tylko publiczności, ale również żony patrona festiwalu.

Nawet najdłuższa trasa koncertowa nie może jednak sprostać wymaganiom fanów zespołu, którzy chcieliby móc ciągle cieszyć się muzyką tworzoną przez Katarzynę i Nikodema. Dlatego para postanowiła zaprosić kilku muzyków, z którymi zetknęli się w swoich muzycznych peregrynacjach i razem z nimi wejść do studia, by nagrać płytę. Remigiusz Makowski, który gra na skrzypcach i Adrian Białek grający na basie, uzupełnili instrumentarium i pozwolili całości uzyskać brzmienie bardziej klimatyczne i jeszcze mocniej podkreślające przekaz tak pięknie wyśpiewywany przez wokalistkę.

Jak się szybko okazało, nagranie płyty z piosenkami Bułata Okudżawy zostało tak dobrze przyjęte przez spragnioną muzyki zespołu publiczność, że w niedługim czasie pojawiły się kolejne płyty.

Obecnie w dyskografii zespołu są już wydawnictwa: „Bułat Okudżawa po polsku. Najlepsze przeboje” (na tej płycie można też znaleźć utwory śpiewane przez współtwórcę Gdańskiej Kapeli Podwórkowej - Włodzimierza Votkę), „Wśród nocnej ciszy” zawierający najpopularniejsze polskie kolędy w stylizowanych i nastrojowych aranżacjach, oraz dwie płyty z autorskim materiałem: „Ponad Chmurami” i „Czas nic nie zmienił”.

 

18.09, godz. 16.00 i 19.00  Koncert „ Muzyka zespołu Queen Symfonicznie”

                                             w wykonaniu: Chóru i Orkiestry Alla Vienna

18.09muzyka zespołu Queen Symfonicznie.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 129/139 zł do nabycia w kasie KOK oraz na kupbilecik.pl, ticketmaster.pl,  eventim.pl, ebilet.pl

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na blisko 350 dotychczasowych koncertach pojawiło się przeszło 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu “Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018.

Zespół wystąpił też w grudniu 2016 w powiększonym składzie w Atlas Arenie w Łodzi z gościnnym udziałem Michała Szpaka i Joanny Woś.

To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty Sebastiana Machalskiego wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak.

 

24.09, godz. 19.00 Vagabond Physical Collective “Koncert żałobny na sześciu tancerzy”

24.09Vagabond Physical Collective - spektakl.jpeg

spektakl w ramach programu Teatr Polska

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny do nabycia w kasie KOK i na biletyna.pl

Wykonanie i choreografia: Karolina Januszek, Omar Karabulut, Monika Witkowska, Sebastian Wylot z gościnnym udziałem Martyny Łodej

Choreografia do spektaklu powstała we współpracy z Oscarem Mafą i Pawłem Urbanowiczem.

Opracowanie muzyczne: Oscar Mafa

Reżyseria światła: Radosław Lis

Koordynacja produkcji: Agnieszka Czichy

Produkcja: Vagabond Physical Collective, Fundacja Przestrzeń Filmowa

Vagabond 1a.jpeg

Spektakl Vagabond Physical Collective „Koncert żałobny na sześciu tancerzy” jest metaforą podróży przez czas. Z rozpadu i chaosu, poprzez byt i wszelkie zawierające się w nim okoliczności, zmierzamy do absolutu i nicości.

Perspektywa buduje napięcie, dystansuje i zbliża. Dzięki jej różnym wymiarom pozwalamy widzowi doświadczyć niezmierzonego ogromu wszechświata wraz z jego detalami: pojedynczymi emocjami, zdarzeniami, odczuciami. W naszych rozważaniach lawirujemy pomiędzy życiem a śmiercią, ulotnością a stałością, snem a jawą. Za podstawowe i decydujące narzędzie tworzenia spektaklu przyjęliśmy intuicję. Chcemy także zaprosić widza do nie-intelektualnego odbioru dzieła, pobudzając tym samym odbiór zmysłowy, emocjonalny i cielesny.

 

29.09, godz. 19.00  TEATR PIASKU TETIANY GALITSYNY – „MAŁY KSIĄŻĘ”

29.08Teatr Piasku Mały Książę.jpeg

 miejsce: sala widowiskowa

 bilety: od 70 zł do nabycia w kasie KOK oraz na biletyn.pl, TeatrPiasku.pl

TEATR PIASKU TETIANY GALITSYNY - MAŁY KSIĄŻĘ

Rodzinna wyprawa do świata Małego Księcia na wyciągnięcie ręki! Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent", wraz z Gwiazdą „Mam Talent" VLODYR-em, najszybszym malarzem na świecie oraz grupą artystów, przygotowywała unikalne widowisko - historię Małego Księcia wg. Antoine de Saint-Exupéry'ego, malowaną na żywo piaskiem, światłem i na wodzie, połączoną z grą aktorów, świateł i cieni oraz techniką szybkiego malowania (Speed Painting). Dopełnieniem niezapomnianego, ponadgodzinnego show, jest przepiękna oprawa muzyczna, poruszająca najgłębsze emocje i przenosząca nas na magiczną planetę Małego Księcia. Ta pełna ciepła opowieść nauczy dzieci ponadczasowych wartości i przypomni dorosłym o potędze prawdziwej przyjaźni. "Mały Książę" to genialna opowieść dla całej rodziny, która więcej mówi o życiu, niż grube, uczone księgi.

Spektakl polecany jest dla dorosłych oraz dzieci od 5-ego roku życia.

Czas trwania 55 minut bez przerwy.

 

01.10, godz. 18.00 Teatr Wierszalin „Nie-Boska Komedia”

spektakl w ramach programu Teatr Polska

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 40 zł ulgowy, 50 zł normalny do nabycia w kasie KOK i na biletyna.pl

reżyseria: Piotr TOMASZUK

scenografia: Mateusz KASPRZAK

muzyka: Adrian JAKUĆ- ŁUKASZEWICZ

OBSADA

Henryk -Rafał Gąsowski

Pankracy - Mateusz Stasiulewicz

Leonard - Dariusz Matys

Żona - Monika Kwiatkowska

Dziewica - Katarzyna Wolak

Orcio - Magdalena Dąbrowska

Głos - Piotr Tomaszuk

Cień - Mateusz Kasprzak

Muzyk - Adrian Jakuć – Łukaszewicz

„JAK DŁUGO TRWA JAKIŚ NARÓD, JAK DŁUGO ISTNIEJE JAKIEŚ PLEMIĘ ,

PÓTY PRZESZŁOŚCI JEGO NIEUSTANNIE – POPRZEZ TERAŹNIEJSZOŚĆ

– STYKA SIĘ Z PRZYSZŁOŚCIĄ.”

Adam Mickiewicz  (LITERATURA SŁOWIAŃSKA III , WYKŁAD VIII)

„Teraz, kiedy wygraliśmy tyle, ile było do wygrania, i kiedy przegraliśmy tyle ile można było przegrać przez trzydzieści lat polskiej wolności … „Nie-Boska komedia” wyłania się przede mną jak monumentalny obraz, wielki fresk, którego Zygmuntowi Krasińskiemu pozazdrościł sam Adam Mickiewicz. Śledząc wykłady Mickiewicza z Literatur Słowiańskich natrafiamy przecież na kilka solidnych Lekcji poświęconych tylko temu dramatowi! Zanurzyliśmy się w świecie „Nie-Boskiej komedii” tropiąc myśli i przeczucia wieszcza Adama. Jakież było nasze zaskoczenie, kiedy zobaczyliśmy świat przerażający, szalony, rozdarty na strzępy… Świat dzisiejszy…” Piotr Tomaszuk, reżyser

czas trwania 90 min

wiek: młodzież i dorośli

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 05-09-2022 11:53
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 05-09-2022 11:57
scroll

NA SKRÓTY

Prev