Logo facebook
16 kwietnia 2024
Bernarda, Biruty, Erwina
8 °C
scroll
Skowronia Góra

Adaptacja pomieszczeń magazynowych na pralnię w DPS w Nowej Rudzie zakończona.

Przy końcowym odbiorze, nowo powstałej pralni w DPS w Nowej Rudzie, uczestniczył cały Zarząd Powiatu Kłodzkiego w składzie:

Maciej Awiżeń starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta kłodzki, Piotr Marchewka etatowy członek zarządu Powiatu Kłodzkiego, Małgorzata Kanecka członek zarządu Powiatu Kłodzkiego, Ryszard Niebieszczański  członek zarządu Powiatu Kłodzkiego, aby wspólnie gospodarskim okiem, przyjrzeć się zakończonej inwestycji.

O szczegółach i przebiegu prac opowiadała na miejscu Renata Wolan-Niemczyk dyrektor placówki. W odbiorze uczestniczył również Bogumił Zwardoń dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Prace wykonane w ramach tego zadania polegały na wykonaniu robót budowlanych związanych z adaptacją magazynów na pomieszczenia pralni. Pozwoliło to na przeniesienie w jedno miejsce, na jeden poziom – pralni oraz suszarni, które dotychczas zlokalizowane były na trzech kondygnacjach.

Dotychczas pranie odbywało się na parterze w budynku administracji, prasowanie i maglowanie na pierwszym piętrze, natomiast samo suszenie na strychu.  Transport bielizny był uciążliwy i sprawiał wiele kłopotów – szczególnie, że w placówce mieszka ok. 100 podopiecznych. Dodatkowo dochodziła kwestia zachowania zasad bezpieczeństwa przez pracowników.

Termin zakończenia zgodnie z umową przypadał na koniec listopada, jednak dzięki sprawności wykonawcy całość prac udało się wykonać już we wrześniu.

W ramach umowy zaplanowano do wykonania następujące elementy:

- demontaż istniejącej instalacji c.o.; zamurowanie istniejących otworów wentylacyjnych; osadzenie drzwi zewnętrznych; osadzenie okna; demontaż wewnętrznych schodów betonowych; demontaż i zamurowanie istniejącej bramy garażowej; montaż pochylni, schodów i spocznika (konstrukcja lekka); montaż ścian działowych z drzwiami wewnętrznymi; likwidacja szafy ściennej i montaż okna podawczego; przebudowa stolarki okiennej; wymiana instalacji elektrycznej; wykonanie podejść wodno-kanalizacyjnych; montaż urządzeń technologicznych. W trakcie prac nie obeszło się również bez „niespodzianek”, które udało się wykonać szybko i bezproblemowo, a co najważniejsze nieodpłatnie.

Prace remontowe trwały dwanaście miesięcy, a w niektórych zadaniach uczestniczyli również sami pracownicy ośrodka.

Nowa oddana do użytku pralnia została symbolicznie otwarta. W imieniu zarządu, drobny upominek dla pracowników ośrodka wraz z podziękowaniami za ciężką pracę przekazała Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta, która sprawuje bezpośrednią piecze nad wszystkimi placówkami społecznymi powiatu.

Po oficjalnym otwarciu odbyło się wspólne spotkanie ze wszystkimi pracownikami. Pani dyrektor wraz z zarządem dziękowali pracownikom za tak wspaniałe zaangażowanie. Za to, że jest tutaj dobry zgrany zespół na którym można polegać.

Jak podkreślił w swojej wypowiedzi do zgromadzonych starosta kłodzki Maciej Awiżeń – „ … nam wszystkim w zarządzie powiatu bardzo zależy i robimy ile się tylko da, aby to miejsce stało się dla Państwa prawdziwym domem.”

Nie obyło się też bez wielu wzruszeń. Pięknym gestem wykazali się pracownicy oraz mieszkańcy domu, którzy w podziękowaniu przygotowali drobne upominki dla zarządu - za co serdecznie dziękujemy.

Koszt całej inwestycji wyniósł 298 000 tysięcy złotych i w całości został pokryty z budżetu Powiatu Kłodzkiego.

DSC_0894.jpeg

DSC_0936.jpeg

DSC_0952.jpeg

DSC_0964.jpeg

DSC_0985.jpeg

DSC_0993.jpeg

DSC_1003.jpeg

DSC_1005.jpeg

DSC_1009.jpeg

DSC_1016.jpeg

DSC_1014.jpeg

DSC_1020.jpeg

DSC_1021.jpeg

DSC_1024.jpeg

 

 

 

 

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 15-09-2022 15:30
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 15-09-2022 15:30
scroll

NA SKRÓTY

Prev