Logo facebook
14 czerwca 2024
Bazylego, Elizy, Justyny
17 °C
scroll
Skowronia Góra

Jesień z książką

W sobotę 12 listopada 2022 r. w centrum handlowym Galeria Twierdza Kłodzko odbyły się Jesienne Promocje Książki Regionalnej pod patronatem Macieja Awiżenia - starosty kłodzkiego. Impreza zorganizowana została przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku.

Jesienne Promocje Książki Regionalnej 4.jpeg

Wśród wystawców znalazł się także Powiat Kłodzki, który promował region, prezentując przewodniki, foldery, ulotki i mapy turystyczne.

Jesienne Promocje Książki Regionalnej 2.jpeg

Sobotnie wydarzenie było okazją do spotkania nie tylko z książką, ale przede wszystkim z autorami. Zaprezentowane było szerokie spektrum literatury – od poezji i literatury pięknej, przez retro bedekery, wspomnienia i monografie miejscowości, po kryminał i fantastykę naukową, a wspólnym mianownikiem była ziemia kłodzka, która stanowiła temat bądź miejsce osadzenia fabuły książek. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród czytelników. Oprócz punktów, w których można było stanąć oko w oko z autorami, w Galerii Twierdza Kłodzko prezentowane były również stoiska lokalnych bibliotek. Na scenie pojawił się zespół „Póki co” z Nowej Rudy, którego występy przeplatane były konkursami i quizami o tematyce literatury i ziemi kłodzkiej.

Jesienne Promocje Książki Regionalnej 3.jpeg

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 14-11-2022 12:29
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 14-11-2022 12:30
scroll

NA SKRÓTY

Prev