Logo facebook
14 czerwca 2024
Bazylego, Elizy, Justyny
17 °C
scroll
Listkowiec cytrynek

Spotkanie polsko-czeskich partnerów realizujących wspólnie unijne projekty

Dzisiaj, w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli Powiatu Kłodzkiego: Piotra Marchewki członka Zarządu Powiatu, Renaty Gajek-Bogusz dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji, z czeskim partnerem Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Kladska - Euroregion Glacensis, reprezentowanym przez Jaroslawa Stefka, sekretarza czeskiego stowarzyszenia. 

Spotkanie miało na celu omówienie zakończonego zadania  – budowy wieży widokowej na Kłodzkiej Górze, realizowanego przez Powiat Kłodzki ze wspólnego projektu:  "Czesko-polski szlak grzbietowy - część wschodnia".

Partner czeski, jako lider całego projektu, był żywo zainteresowany przebiegiem inwestycji oraz tak szybkim jej zakończeniem. Gospodarskim okiem doglądał nową inwestycję na Kłodzkiej Górze.

Dodatkowo omówiono zaangażowanie obu stron w innych wspólnych przedsięwzięciach, rozmawiano o obecnej sytuacji epidemiologicznej, a także o planach wspólnej realizacji kolejnych projektów.

Mamy nadzieję, że uda się nam wspólnie pozyskać środki unijne i w partnerstwie dokonać ciekawych inwestycji oraz różnego rodzaju działań, które jeszcze bardziej zbliżą do siebie mieszkańców naszego pogranicza.

DSC_0986.jpeg

DSC_0991.jpeg

DSC_0992.jpeg

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 19-08-2020 10:50
scroll

NA SKRÓTY

Prev