Logo facebook
30 maja 2024
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
13 °C
scroll
Snieżyca wiosenna

Grudzień w Kłodzkim Ośrodku Kultury w światecznym klimacie

Imprezy grudzień 2022

3.12, godz. 14.00 Wernisaż wystawy „Vizuální doteky 2022”

Wernisaż wystawy Vizualne doteki03.12.jpeg

miejsce; Galeria Sztuki pARTer

wstęp wolny

Wystawa jest wynikiem współpracy Kłodzkiego Klubu Fotograficznego z Klubem Fotograficznym z Nowego Miasta nad Metują w Czechach.

 

3.12, godz. 19.00  Spektakl komediowy „Pomoc domowa”

Pomoc domowa-03.12.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: w cenie 80 zł  w kasie KOK oraz na rezerwacje.teatrkomedia.com

I żyli długo i szczęśliwie – tak powinna się kończyć komedia z lekkim nalotem romantyzmu, a taką komedią jest niewątpliwie Boeing, Boeing Marca Camolettiego: po wielu zawirowaniach Maks i Jola pobierają się… Tylko czy będą żyć długo i szczęśliwie? Na to pytanie – dzięki pewnym adaptacyjnym zabiegom – odpowiada tegoż Camolettiego Pomoc domowa, której bohaterami są Maks i Jola. Ale pierwsze miejsce na podium zajmuje Nadia – genialna pomoc domowa, dzięki której straszliwe zamieszania w Boeingu… kończą się happy endem.

Maks i Jola są małżeństwem, ale gdzieś tam snuje się w ich duszach marzenie o bardziej bujny  życiu – miłosnym oczywiście, bo  jakoś im to małżeństwo nie wystarcza. Ona chce mieć kochanka i on  chce mieć kochankę, spotykają się z nimi  w domu i z tymi spotkaniami, z całą tą sytuacją związana jest niezła zawierucha! Wchodzenie, wychodzenie, drzwi trzaskają sto tysięcy razy... I z każdym trzaśnięciem coraz niebezpieczniej się robi dla małżeńskiego związku.

I wtedy wkracza Nadia, która  w Boeingu... czuwa nad wszystkim, klei to, co się rozpada, spina, co się rozpięło… Czy i teraz Nadia poukłada, co trzeba i Maks i Jola będą żyli długo i szczęśliwe?? Zobaczymy….

 

6.12, godz. 17.00 Świąteczne show "Magia Świąt” z Ewą Suarez

wiateczne Show-6.12.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

wstęp wolny: bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie KOK

Świąteczne show "Magia Świąt” z Ewą Suarez to mikołajkowa, muzyczna impreza dla dzieci. W programie wspólna parada, nauka magicznych sztuczek, świąteczne układy taneczne, przeboje muzyczne m.in. "Magia Świąt", "Lizaki", "Gwiazdą być" i oczywiście spotkanie z Mikołajem! Serdecznie zapraszamy dzieciaki wraz z opiekunami!

11.12, godz. 18.00 Roman Żurek One RoMan Show w programie „Tapioka”

Roman Żurek-11.12.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: w cenie 100 zł balkon / 120 zł parter do nabycia w kasie KOK i na biletyna.pl

Roman Żurek to twórca i autor tekstów kabaretu Neo-Nówka. Tym razem zaprasza na swój solowy program. Niebanalne i bezkompromisowe poczucie humoru i mnóstwo dystansu do siebie. Ponadto trafne obserwacje i opowieści zmuszające do przemyśleń.
Będzie to mieszanka stand up, satyry i komedii - POLECAMY
Bawcie się dobrze! 

 

13.12, godz. 18.00 „Dziadek do orzechów” Królewski Balet Klasyczny

Dziadek do orzechów balet-13.12.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: w cenie 100 zł balkon / 120 zł parter do nabycia w kasie KOK i na biletyna.pl

DZIADEK DO ORZECHÓW to osadzona w bożonarodzeniowych realiach podróż do świata dziecięcej wyobraźni. Ten klasyczny balet z muzyką arcymistrza gatunku Piotra Czajkowskiego należy do ścisłego kanonu, ciesząc się niesłabnącą popularnością pomimo upływającego czasu. Warto zadać sobie pytanie, dla czego tak się dzieje? Zapewne każdy ma swoją, ze wszech miar uprawnioną odpowiedź: piękna muzyka, atmosfera świąt Bożego Narodzenia, choreograficzna maestria, czy wreszcie bogate kostiumy i scenografia. To wszystko znajdą Państwo i w realizacji Królewskiego Baletu Klasycznego, ale jest coś jeszcze, na co zwracamy baczną uwagę. DZIADEK DO ORZECHÓW to doskonała płaszczyzna międzypokoleniowych spotkań. Tutaj każde dziecko jest traktowane ze zrozumieniem i atencją godną dorosłych, a dorośli, niezależnie od wieku mają nadzwyczajną okazję by na nowo odkryć, odszukać w sobie dziecko. I tak, w świecie, który być może jak nigdy dotąd podzielił i odseparował od siebie generację nasz spektakl jawi się jako platforma integrująca nierzadko obce sobie, choć spokrewnione jednostki oraz dusze.

FABUŁA DZIADEK DO ORZECHÓW składa się z dwóch aktów. Główna bohaterka to Klara, która w wigilię Bożego Narodzenia obok wielu innych prezentów znajduje pod choinką drewnianego dziadka do orzechów. Zabawka bardzo przypada jej do gustu, choć poza nią nikt nie dostrzega w niej niczego godnego uwagi. Rodzina Klary jak co roku świętuje oczekiwanie na narodziny Bożej Dzieciny. Gdy zapada noc, dziewczynka zasypia w fotelu. Wtedy zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Dziadek do orzechów ożywa i ratuje Klarę atakowaną przez mysie wojsko i jego Króla. Dowodząc ołowianymi żołnierzykami brata toczy zacięty bój, który niemal przypłaca życiem. Na szczęście Klara w porę przychodzi mu z pomoc

 

31.12, godz.20.00 „Sylwestrowa Wiedeńska Gala Operetki z Lampką Szampana”

Artes Ensemble Sylwestrowa Gala Operetki-31.12.png

Koncert w wykonaniu zespołu Artes Ensamble

miejsce: sala widowiskowa

bilety: w przedsprzedaży do 30 listopada w cenie 90 zł balkon / 100 zł parter

            od 1 grudnia w cenie 110 zł balkon/120 zł parter

do nabycia w kasie KOK i na biletyna.pl

„SYLWESTROWA WIEDEŃSKA GALA OPERETKI Z LAMPKĄ SZAMPANA” zespołu Artes Ensemble to porywające, ponad dwugodzinne widowisko muzyczne, które swoim rozmachem, atrakcyjnością widowiska, wysublimowanym smakiem zachwyciło już tysiące melomanów w całej Polsce, zdobywając entuzjastyczne opinie i uznanie.

Koncert urzeka elegancją, wysokim kunsztem i wirtuozerią artystów, oczarowuje pięknem wyjątkowych głosów śpiewaków operowych, feerią barwnych kostiumów, najsłynniejszych toastów świata, tanecznych przebojów, noworocznych życzeń, porywających do tańca karnawałowych rytmów oraz muzycznych fajerwerków

W programie m.in.: najsłynniejsze muzyczne toasty świata: „Więc pijmy na chwałę miłości/Libiamo" z opery „La Traviata" G. Verdiego, triumfalny „Marsz Radetzkiego" J. Straussa (ojca), zwycięski toast „Aria Toreadora" z opery "Carmen" G. Bizeta, król wiedeńskiego walca „Nad pięknym modrym Dunajem" J. Straussa (syna), najpiękniejsze arie i duety miłosne mistrzów gatunku: Fr. Lehara „Usta milczą, dusza śpiewa" z operetki „Wesoła wdówka", „W rytm walczyka serce śpiewa" z operetki „Księżniczka czardasza", pikantne jak papryka węgierskie czardasze „Czardasz Silvy" z operetki „Księżniczka czardasza" E. Kalmana czy „Graj, Cyganie!" z operetki „Hrabina Mariza" E. Kalmana, fragmenty z najsłynniejszej opery świata „Carmen" G. Bizeta; gorąca hiszpańska „Granada" A. Lary, „Przetańczyć całą noc" z musicalu „My Fair Lady" Fr. Loewe oraz wiele innych porywających do tańca karnawałowych przebojów.

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 30-11-2022 08:55
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 30-11-2022 08:56
scroll

NA SKRÓTY

Prev