Logo facebook
22 maja 2024
Emila, Neleny, Romy
11 °C
scroll
Nowa Ruda

XV Sesja Rady Powiatu Kłodzkiego - Zakończona

Wyróżnienia Starosty Kłodzkiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 roku, oraz wręczenie Odznaki Honorowej dla Krystyny Śliwińskiej.

Zakończyła się XV, ostatnia w 2022 roku, Sesja Rady Powiatu Kłodzkiego. W trakcie odbyły się dwie uroczystości. Pierwszą z nich, było wręczenie Wyróżnień Starosty Kłodzkiego za Wybitne Osiągnięcia Sportowe w 2022 roku.

Otrzymali je: Natalia Grzegorzewska oraz Mikołaj Legieć.

W ramach wyróżnienia oprócz dyplomu, sportowcy otrzymali nagrodę pieniężną.

Wyróżnienia wręczyli  Zbigniew Łopusiewicz – Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego oraz Piotr Marchewka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

NATALIA GRZEGORZEWSKA rocznik 2005, uczennica Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości

Aktualny Klub Sportowy: MITUTOYO AZS Wratislavia.

Natalia obecnie jest w kadrze Polski jako juniorka.

Wyróżnienie starosty otrzymała za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022r. oraz promocje powiatu.

Zdobyła m.in.:

- 3 miejsce w Mistrzostwach Świata MTB w wyścigu cross country juniorek w Les Gets (Francja)

- 3 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy MTB w Anadii (Portugalia)

- 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB w Bardzie,

- 1 miejsce w Mistrzostwach Polski MTB w Boguszowie Gorcach

MIKOLAJ LEGIEĆ rocznik 2008, uczeń SP nr 7 w Nowej Rudzie.

Kategoria: młodzik UKS Centrum Nowa Ruda.

Kolarz wszechstronny, startuje na szosie, torze, wyścigach MTB i przełajach gdzie zdobywa tytuł mistrza Polski młodzików na 85 Mistrzostwach Polski w Gościęcinie, zwycięzca Tour de Polonge Junior - wygrywa 3 z 4 etapów a w 4 etapie jest 2.

Wygrywa również klasyfikacje punktową, i na najaktywniejszego kolarza. Szosowy mistrz Polski w wyścigu par razem z kolegą z klubu Natanem Kiełbaską. Wygrywa liczne wyścigi w ramach Pucharu Polski, w tym Finał Pucharu Polski w Kożminku, kryteria Asów w Katowicach i Wałbrzychu, Memoriał St. Szozdy w Prudniku, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Miodzików Torowe w Kaliszu. Aktualny sezon przełajów rozpoczyna wygraną w Środzie Wielkopolskiej i 2 miejscem w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Jeleniej Górze.

WIELKIE PODZIĘKOWANIA I GRATULACJE dla naszych młodych wybitnych sportowców !!! Powiat Kłodzki jest z Was bardzo dumny !!!

DSC_0029.jpeg

DSC_0030.jpeg

DSC_0041.jpeg

DSC_0048.jpeg

DSC_0053.jpeg

DSC_0056.jpeg

 

 

Drugim miłym akcentem w trakcie XV Sesji Rady Powiatu Kłodzkiego, było uhonorowanie przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, radnej Rady Powiatu Kłodzkiego, Krystyny Śliwińskiej - odznaką honorową, przyznawaną przez Szefa Urzędu – Józefa Kasprzyka. Odznakę uroczyście wręczył Krystynie Śliwińskiej, Bogusław Szpytma – Wicewojewoda Dolnośląski, m.in. za jej działalność Solidarnościową – była twórcą struktur NSZZ Solidarność w swojej szkole w której pracowała, oraz pomagała tworzyć takie struktury w innych jednostkach oświatowych. Za tą działalność  w stanie wojennym została represjonowana. Później sama zajmowała się pomaganiem osobom represjonowanym i prześladowanym przez urząd bezpieczeństwa. Organizowała dla takich osób różnego rodzaju wsparcie, przygotowywała paczki itp. Organizowała również na swoim terenie kolportaż nielegalnych, antykomunistycznych materiałów - jak ulotki czy gazetki. Obecnie jest organizatorem wielu wydarzeń o charakterze historyczno – patriotycznym.

SERDECZNIE GRATULUJEMY.

DSC_0069.jpeg

DSC_0074.jpeg

DSC_0080.jpeg

DSC_0111.jpeg

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 28-12-2022 14:53
scroll

NA SKRÓTY

Prev