Logo facebook
30 maja 2024
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
13 °C
scroll
Zawilec Gajowy

Kulturalny początek roku 2023 w KOK w Kłodzku

Imprezy styczeń 2023

 

8.01, godz. 16.00  Musical „Król Rozrywki”

08.01.23 Król Rozrywki.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł

Zapraszamy na musical pt. "KRÓL ROZRYWKI" w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Muzycznego. Musical, zrealizowany w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, jest adaptacją filmu "The Greatest Showman" (2017; w rolach głównych m.in. Hugh Jackman, Zac Efron, Zendaya) i opowiada historię cyrkowca P.T. Barnuma i jego trupy oraz o ich wzlotach, upadkach, braku akceptacji, uwalnianiu własnego potencjału i spełnianiu marzeń...
Kierownictwo artystyczne: Gabriela Buczek-Rogińska.
Reżyseria i przygotowanie wokalne: Bożena Łaba.
Choreografia: Katarzyna Schick.
Występują: Piotr Sapieja, Gabriela Schick, Marek Lisowski, Hania Madej, Dorota Traczyk, Aleksandra Żmuda, Marta Świstowska, Paweł Szczepański, Dominika Aniszewska, Natalia Stawiarska, Emilia Drozdowska, Lena Czajka, Joanna Schick, Wiktoria Kwiecińska, Natalie Skrzipczyk.

 

13.01, godz. 19.00  Wernisaż wystawy „Ładne kwiatki” Seweryn Basiak

13.01.23 Seweryn Basiak Ładne kwiatki - wystawa.jpeg

miejsce: Galeria Sztuki pARTer

wstęp wolny

Seweryn Basiak urodził się w 1976 roku w Bystrzycy Kłodzkiej.

Od dzieciństwa rysował i malował otaczającą go rzeczywistość. Obecnie mieszka i tworzy w Stroniu Śląskim oraz Wrocławiu. W swojej pracy twórczej nie ogranicza się do jednego obszaru sztuki – uprawia rysunek, grafikę, fotografię, malarstwo i rzeźbę. Od kilkunastu lat zajmuje się sztuką użytkową projektując symbole graficzne, systemy identyfikacyjne, reklamy itp. Jest także poetą, a jego wiersze ukazały się w Akancie, Almanachu Wałbrzyskim, Gdzie indziej, Cogito, Oblaka nad krajinou. W przeszłości parał się również muzyką, śpiewając w zespole punk rockowym "Epilepsja”.

Jego prace graficzne tworzone są w technice monochromatycznej, przy użyciu cienkopisów, redisów i rapidografów, na białym tle. Nie są jednoznaczne pod względem użytych środków wyrazu i ukierunkowania odbiorcy. W jego dziełach skojarzenia sytuacyjne przeobrażają się w naturalistyczne i surrealistyczne wizje. Przedstawiane motywy niosą ładunek emocjonalny wynikający z eksploracji pokładów tożsamości, ściśle związanych z wiekiem dojrzewania, relacjami rodzinnymi, światem zastanym, a także z perspektywą i oceną małomiasteczkowej egzystencji. Tworzy również obrazy w technice olejnej i akrylowej na płótnie.

W sferze fotografii artystycznej skupia się głównie na ukazywaniu malowniczości krajobrazu, owianego tajemnicą i zmiennością barw. Z okazji 50-tej rocznicy odkrycia Jaskini Niedźwiedziej jako pierwszy w historii zaprezentował w pełni profesjonalne fotografie, oddające niezwykłość tego miejsca.

 

14.01, godz. 19.00 Rewia Burleski

14.01.23 Rewia Burleski.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 50 zł balkon / 80 zł parter do nabycia w kasie KOK i na biletyna.pl

Najbardziej prestiżowa impreza burleskowa w Polsce!

Byliście kiedyś na Burlesce? Jeżeli tak, to wiecie co robić. A jak nie, to szykujcie kiecki i garnitury, szpilki i pantofle, broszki i muszki, bo Minou właśnie jedzie zapewnić Wam elegancką rozrywkę z pazurkiem.

Specjalnie dobrani performerzy przygotowali dla Was pokazy, na które warto zabrać swój obiekt westchnień lub obiektkę wzdychań. Relacje kumpelskie również wzbogacamy od ręki, w cenie biletu. W styczniu wystąpią dla Was:

  • Red Juliette – po pokazie chętnie wrócisz do momentu, w którym zazdrościłaś jej tylko kreacji. Red Juliette zaprasza rumieńce na Wasze twarze i dopiero wtedy zaczyna prawdziwe show. Szukasz nutki ekstrawagancji? Na jej występie nutka znajdzie Cię sama,
  • Paweł Kułaga – niesamowity performer, który pokaże Wam jakie możliwości ma ludzkie ciało. Wszystkim zaraz będzie gorąco. Mam nadzieję, że ktoś na sali umie wcielić się w strażaka,
  • gospodyni wieczoru, rudowłosa diva, która tak jara się burleską, że dorobiła się ognistych loków. Występuje, prowadzi i organizuje pokazy od śląskiej ziemi aż po porty Bałtyku. Tańczy jak szalona, gada jak najęta,kusi jak L4 po dobrym melanżu.– Madame de Minou – Burlesque Artist
  • a imprezę poprowadziKatie Cash. Ta blond ślicznotka swoim śpiewem sfiskalizuje wasze spojrzenie na burleskę. Kusząca jak ulgi podatkowe, energiczna jak kot o 3 w nocy, hipnotyzuje jak kelnerka niosąca twoje zamówienie.

 

17.01, godz. 10.00 i 18.00  „Zakolędujmy się w KOK”

17.01.23 Zakolędujmy się w KOK koncert.jpeg

koncert kolęd i pastorałek

miejsce: sala widowiskowa

wstęp wolny

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Zespołu „Śpiewanki” ze Starego Wielisławia oraz Studia Piosenki „Jak Kto chce”. Koncert przygotowują Marek Morawski oraz Dominik Jeż.

O godzinie 10.00 młodzi artyści wystąpią dla swoich kolegów ze szkół kłodzkich, a o 18.00 dla wszystkich mieszkańców Kłodzka i gości. Serdecznie zapraszamy.

 

20.01, godz. 19.00 Spektakl komediowy „Klimakterium i już…”

miejsce: sala widowiskowa

bilety: w cenie 90 zł balkon / 100 zł parter do nabycia w kasie KOK ,  biletyna.pl.    

kupbilecik, ebilet.pl

Elżbieta Jodłowska „Klimakterium i już…”

(coś między kabaretem, musicalem a farsą)

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety - mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany.

Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić.

Sztuka ma pokazywać różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny - tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych:)

Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.

Na scenie zobaczymy aktorki(występują zamiennie) o ogromnym potencjale komediowym, będące z całą pewnością magnesem dla publiczności.

Reżyseria: Cezary Domagała

Kierownik muzyczny: Janusz Bogacki

Scenografia i kostiumy: Tomasz Tworkowski

Produkcja: Tomasz Heller

 

21.01, godz. 17.00  „Kłodzkie Kolędowanie”

21.01.23 Kłodzkie Kolędowanie.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

wstęp wolny

Koncert kolęd, podczas którego wystąpią: 

Kłodzki Chór Concerto Glacensis – dyrygent Katarzyna Mąka – Żelazko

Chór i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Kłodzku – dyrygent Dominik Jarocki

Chór i Orkiestra I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Kłodzku – dyrygent Dominik Jarocki

Miejski Chór Mieszany LUTNIA – dyrygent Witold Juran

Zespół Wiolinek – Anima Cantare z Barda – dyrygent Anna Bartkiewicz-Czaja

Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Kilara w Dzierżoniowie – dyrygent Paulina Michalska.

 

 

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 29-12-2022 11:26
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 29-12-2022 11:26
scroll

NA SKRÓTY

Prev