Logo facebook
26 maja 2024
Eweliny, Jana, Pawła
22 °C
scroll
Listkowiec cytrynek

Na zimowe dni rozgrzewające imprezy w KOK w Kłodzku

Imprezy luty 2023

 

4.02, godz. 17.00  „Królowa Śniegu” Teatr Piasku

Królowa Śniegu Teatr Piasku.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

Bilety: od 70 zł do kupienia w kasie KOK, biletyna.pl, kupbilecik.pl

Pamiętasz opowieść o Królowej Śniegu? Udaj się w artystyczną podróż do świata lodu, czarów i magii! Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu "Mam Talent", zaprasza na rodzinną odsłonę tej ponadczasowej historii, opowiedzianej śniegiem, piaskiem i światłem. Poczuj dreszczyk emocji oraz dziecięcą radość, oglądając tę zachwycającą zimową opowieść. Pozwól, by Królowa Śniegu zabrała Cię do swojego lodowego zamku. Przyjdź i zobacz na żywo artystyczną interpretację tej przepięknej baśni. Spektakl polecany jest dla dorosłych oraz dzieci od 5-ego roku życia.

 

11.02, godz. 18.00 Ali Kwiatkowska „Babski przekręt” spektakl komediowy

Babski Przekręt spektakl.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 80 zł do kupienia w kasie KOK i na kupbilecik.pl

Włoski biznesmen i wielki patriota Luigi Caruso czyni starania, żeby odzyskać od Francuzów bezcenny obraz Mona Lizy. Kiedy nadarza się okazja, postanawia nie zmarnować swojej szansy. Po raz pierwszy w historii obraz ma przyjechać na wystawę do Polski, będzie wystawiany w Pałacu Kultury. Luigi zbiera ekipę w Polsce, chcąc przechwycić obraz. Tworzą ją cztery nietuzinkowe, acz nie do końca zorganizowane kobiety... Monika, która właśnie wyszła z więzienia po warunkowym zwolnieniu. Cztery lata odsiadki nauczyły ją tego, że nie warto ufać mężczyznom. Karla jest tajną agentką włoskiego wywiadu, która żyje poza systemem jako bezdomna na ulicach Warszawy. Natalia jest absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którą zdegradowano w muzealnej pracy do roli tabliczki informacyjnej. Anna jest byłą policjantką, którą wyrzucono z pracy w wyniku fałszywego donosu. Wszystkie są wściekłe i zdeterminowane, żeby dokonać kradzieży
i zarobić 100 milionów dolarów, żeby zmienić swoje warunki życiowe i odegrać się na ludziach, którzy je skrzywdzili.
Czy im się to uda? Czy znajdą wspólny język przy takiej różnicy charakterów? Czy otrzymają obiecane 100 milionów dolarów?
I co zamierzają zrobić z tak niewyobrażalną i niedorzeczną sumą pieniędzy?

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Producent: Leszek Kwiatkowski

Muzyka: Jacek Zamecki

Autor tekstów: Tadeusz Ross

Udział w wizualizacjach: Artur Dziurman, Mieczysław Hryniewicz, Karol Puciaty

Kostiumy: Małgorzata Tarasewicz-Wosik

Scenografia: Tomasz Bzdęga

Menagrt projektu: Agnieszka Szygenda

Obsada: Małgorzata Lewińska, Agata Załęcka, Ewa Kuklińska, Joanna Chułek.

 

13-24.02 KOLOROWE FERIE w KOK

plakat_kolorowe_ferie2023.jpeg

14.02, godz. 11.00 Poranek filmowy „Yuku i magiczny kwiat”

Poranek filmowy Yuku i magiczny kwiat.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 12 zł do nabycia w kasie KOK i na biletyna.pl

Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat?

 

14.02, godz.18.00 Seans filmowy w Kinie „Dąbrówka” „Oko na Julię"

Seans filmowy Oko na Julię.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 15 zł do nabycia w kasie KOK i na biletyna.pl

Gordon (Joe Cole) pracuje w amerykańskiej firmie ochraniającej rurociąg położony na północnoafrykańskiej pustyni. Za pomocą robota-drona bacznie obserwuje oddaloną o tysiące kilometrów okolicę z biura w Detroit. Pewnego dnia na terenie patrolowanym przez Gordona zjawia się dziewczyna - Ayusha (Lina El Arabi), która zaczyna go intrygować. Chłopak postanawia śledzić ją za pomocą drona i dowiaduje się, że rodzina chce ją zmusić do zamążpójścia ze starszym mężczyzną. Ayusha jest zakochana w innym. Dziewczyna postanawia uciec, a Gordon decyduje się jej w tym pomóc. Ta pustynna wersja Romeo i Julii wciąga Gordona bez reszty. 

 

16.02, godz. 11.00 Poranek filmowy „Jakub, Mimmi i gadające psy”

Poranek filmowy Jakub Mimmi i gadające psy.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 12 zł do nabycia w kasie KOK i na biletyna.pl

Kiedy świat zmienia się nie do poznania a dorośli pozostają bierni, pora by młodzi wzięli sprawy w swoje ręce. Czasem wystarczy się tylko dogadać. Refleksyjny Jakub i dzielna Mimmi stają w obronie parku, w którym zaplanowano postawić drapacz chmur. Kiedy koparki i buldożery wkraczają do akcji, zawiązuje się niezwykły, bo międzygatunkowy sojusz. Dzieci łączą siły z Bossem, czyli... szefem gangu gadających psów. Nie ma czasu do stracenia, trzeba działać, ale nie jest to łatwe, kiedy przyjaźń i zaufanie co chwila poddawane są próbie. Piękna polsko-łotewska animacja o dziecięcej odwadze oraz szacunku wobec zwierząt, ludzi i miejsc.

 

17.02, godz. 19.00 Wernisaż wystawy:  aga mlotkowska „Wieloświaty”

PDFAga mlotkowska.pdf (9,31MB)

miejsce: Galeria Sztuki pARTer

wstęp wolny

Aga Młotkowska, ur 1975, ukończyła Instytut Sztuki na uniwersytecie w Zielonej Gorze, z dyplomem z grafiki warsztatowej. Z czasem linoryt i papier zamieniła na skórę. Od niemalże 20 lat zajmuje się zawodowo także tatuażem artystycznym podróżując po Europie i Azji. Obecnie zamieszkuje we Wrocławiu, gdzie prowadzi swoją Pracownię Artystyczną.

„Lubię papier i tusz, inspiruje mnie minimalizm, konsystencja czerni i przestrzeń bieli, odejście od figuratywności, symboliki i multikoloru. Lubię taniec kontrastów, przenikanie i zanikanie form. Tworzę intuicyjnie, jakbym szukała jakiegos ukrytego ruchu, formy lub układu zatrzymanego „pomiędzy”… Historie i opowieści, czy też sens ukryty mnie nie interesują. Fascynuje mnie energia formy zawieszona  w przestrzeni, ruch gest oddech; nietrwałość  papieru i tkaniny.” aga mlotkowska

 

21.02, godz. 11.00 MAGIK MARKUS „Czary-Mary na wesoło”

Magik Markus plakat.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: w cenie 20 zł normalny / 15 zł ulgowy do nabycia w kasie KOK ,  biletyna.pl.    

Magiczny pełen humoru pokaz iluzji dla dzieci i nie tylko.

Występ, który edukuje, bawi i zaskakuje!!!

W programie m.in.:

Dematerializacja – znikanie i pojawianie się przedmiotów

Teleportacja – przenoszenie się przedmiotów z miejsca na miejsce

Magiczna Kostka Rubika

Zabawa z dobrymi duszkami

Metamorfoza stroju asystentki

Lewitacja

Triki edukacyjne

Wspólne czarowanie na scenie!

 

23.02, godz. 11.00 „Ale Meksyk” – spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim

Bolesław Grabowski Ale Meksyk.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

wstęp wolny

MEKSYK – ALE MEKSYK!!!

Podróż przez półwysep Yukatan i nie tylko..

Zwiedzanie zabytków kultury Majów, Zapoteków i Azteków. Zachwycanie się piramidami     z dalekiej przeszłości. Wioski w buszu, gdzie żyją potomkowie indiańskich plemion w domkach pokrytych trzcinowymi dachami. Jedno z największych miast świata- Meksyk.

Majestatyczne wulkany- niektóre czynne, dymiące!

Pokłonimy się Matce Boskiej z Guadelupe w największym sanktuarium obu Ameryk. Będziemy mogli podziwiać setki tysięcy motyli w sosnowym lesie.

Meksyk! Zachwyca historią, kolorami, muzyką.

 

23.02, godz. 18.00 RANKO UKULELE - koncert

RANKO UKULELE.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 30 zł normalny / 20 zł ulgowy do nabycia w kasie KOK i na biletyn.pl

Marta Grenda czyli Ranko Ukulele z wykształcenia lingwistka, która po kilku latach mieszkania w Kambodży wróciła do kraju.

Stworzyła swoimi piosenkami nowy gatunek muzyki, który zabiera nas do jej charakterystycznego świata. Jej twórczość niczego nie udaje, jest autentyczna i tym ujmuje z dnia na dzień kolejnych słuchaczy. Kiedy zaczęła tworzyć pierwsze kompozycje, nagrywając je w szafie i umieszczając równie ukradkiem w Internecie, nie spodziewała się, że do tego świata uda się porwać kilku milionową publiczność. Jak się okazało piosenki Ranko są bliskie całej rzeszy publiczności a swoją artystyczną drogę regularnie poszerza. Jak mówi sama artystka żaden temat nie jest zbyt trywialny żeby napisać o nim piosenkę, inspiracją może być nawet brak nadzienia w pączku lub chuda koleżanka, która oznajmia że dziś czuje się tłusto. Jej dwie najpopularniejsze piosenki to „Kluska” i „Żaklin”. Za swoje największe osiągnięcia uważa każdy komentarz, w którym ktoś napisał, że jej piosenki są inspiracją, by uczyć się grać na ukulele lub samemu zacząć pisać. 

 

04.03.2023, godz. 11.00 Poranek filmowy „Pamiętniki Tatusia Muminka”

6.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 12 zł do nabycia w kasie KOK i na biletyna.pl

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 30-01-2023 14:44
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 30-01-2023 14:44
scroll

NA SKRÓTY

Prev