Logo facebook
30 maja 2024
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
22 °C
scroll
Wełnianka wąskolistna

Marzec w Kłodzkim Ośrodku Kultury

Imprezy marzec 2023

 

4.03, godz. 11.00  Poranek Filmowy „Pamiętniki Tatusia Muminka”

miejsce: sala widowiskowa

Bilety: 12 zł do kupienia w kasie KOK, biletyna.pl

Poranek filmowy Pamiętniki Tatusia Muminka.jpeg

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?

8.03, godz. 18.00 Warsztaty Mydlarskie „Pachnący Dzień Kobiet w KOK”

miejsce: Galeria Sztuki pARTer

cena: 45 zł, zapisy sekretariat KOK tel. 74 867 33 64

Warsztaty mydlarskie.jpeg

Uczestnicy warsztatów  dowiedzą się jak krok po kroku wykonać kolorowe  mydełka w wybranych przez siebie kształtach. Zapoznają się ze składnikami, a więc  bazami mydlanymi, olejkami  zapachowymi,  ziołami i ich dobroczynnym działaniem oraz różnymi innymi  dodatkami. Gotowe mydełka zostaną zapakowane w folię, a następnie w kartonowe pudełko, które dodatkowo będzie ozdobione według własnego pomysłu. Pudełka z mydłami będą zdobione rafią, wstążkami, karteczką z napisem Hand Made, a wypełnione będą dodatkowo drewnianą wełną  i drobnymi ozdobami. Podczas całego warsztatu będą opowieści o różnych ciekawostkach z dziedziny produkcji mydła, wykonywania ozdobnych opakowań.

11.03, godz. 16.00 Kłodzkie ALOHA czyli Hawajski Dzień Kobiet

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 20 zł do kupienia w kasie KOK i na biletyna.pl

ALOHA Dzień Kobiet z TMZK.jpeg

Hawajski Dzień Kobiet to impreza przygotowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kłodzkiej.

W programie m. in.:

toast za zdrowie Pań po hawajsku,

występy artystyczno-kabaretowe

losowanie nagród i upominków

występ gwiazdy wieczoru – Piotr „Elton” Oleksy.

Piotr „Elton” Oleksy to uczestnik programów telewizyjnych „Szansa na sukces” oraz „Must be the music”, specjalizuje się w muzyce rozrywkowej i  tanecznej.

12.03, godz. 11.00 Poranek filmowy „Serce dębu””

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 12 zł do nabycia w kasie KOK i na biletyna.pl

Poranek filmowy Serce Dębu.jpeg

Od ponad dwustu dziesięciu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom. Poczujcie, jak bije „Serce dębu”. Ten widowiskowy film ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego dostojnego drzewa, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni aż po gałęzie. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten cudowny mikrokosmos.„Serce dębu” to spektakularny i wciągający film, który prezentując kolejne cztery pory roku, stanowi liryczną odę do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.

14-15. 03, godz.9.30 Eliminacje powiatowe - XXVI Dolnośląski Konkurs Recytatorski „PEGAZIK”

miejsce: sala widowiskowa

wstęp wolny

Eliminacje powiatowe XXVI DKR Pegazik.jpeg

Dolnośląski Konkurs Recytatorski „Pegazik” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy występują w dwóch kategoriach: Młodsi (klasy IV, V, VI) i Starsi (klasy VII, VIII ).

Konkurs przeprowadzany jest w kilku etapach. Podczas eliminacji powiatowych w Kłodzkim Ośrodku Kultury zaprezentują się laureaci eliminacji miejsko – gminnych powiatu kłodzkiego.

17.03, godz. 17.00 i 19.30 Spektakl komediowy „Wąsik”

miejsce: sala widowiskowa

bilety: od 100 zł do kupienia na adria-art.pl

Wąsik.jpeg

Wąsik, ach, ten wąsik... Potrafi sporo namieszać! Nie tylko wywoła dodatkowy stres w oczekiwaniu na przyszłego teścia, ale też sprowokuje wiele komicznych sytuacji. A co najważniejsze - pomoże głównemu bohaterowi stać się mężczyzną! Młody, wyjątkowo nieasertywny, bezrobotny mężczyzna przygotowuje się na pierwszą wizytę przyszłego teścia. Narzeczona i bezrobotny kumpel - lokator oraz nadto gadatliwy sprzątacz nie pomagają w tym trudnym dniu. Napięcie rośnie z każdą chwilą! Co gorsza - w krytycznym momencie zawodzi maszynka do golenia, pozostawiając na twarzy bohatera wąsik. Nowy zarost nieoczekiwanie prowokuje przezabawne sytuacje. Ale to nie wszystko! Okazuje się, że wąs pozwala chłopakowi wreszcie zmienić się w mężczyznę, choć nie jest to łatwa droga... Dobrego zakończenia można się spodziewać, a o co chodzi z tym wąsikiem - dowiecie się, oglądając przezabawny spektakl. 

Obsada:  Marta Wierzbicka/Milena Staszuk,

Mirosław Baka/Radosław Pazura  

Jan Jankowski/Jarosław Boberek 

Rafał Cieszyński/Maurycy Popiel 

Michał Koterski 

Autorzy: Sacha Judaszko i Fabrice Donnio  

Reżyseria: Jan Jankowski 

Czas trwania: 90 min  bez przerwy /110 min  z przerwą

20-22.03,   ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

24.03, godz. 18.00 Wernisaż wystawy malarstwa:  Magdalena Nałęcz „Lśnienie”

miejsce: Galeria Sztuki pARTer

wstęp wolny

Magdalena Nałęcz Lśnienie wystawa.jpeg

Magdalena Nałęcz

Urodziła się w 1970 roku w Rzeszowie. W 1990 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. W latach 1990-1995 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1995 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. Jana Szancenbacha, dyplom z rysunku w pracowni prof. Sławomira Karpowicza. Od 1995 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Przez cały okres pracy twórczej wspiera instytucje charytatywne i fundacje min. Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundację Centrum Leczenia Szpiczaka, Fundację Art Transfer.

„W malarstwie nie odzwierciedlam zawidzianej rzeczywistości, ale czerpię z niej to, co mnie inspiruje i prowokuje do namalowania obrazu. Przetwarzam rzeczywistość w wyobraźni, aby móc na płótnie stworzyć atmosferę, opowiedzieć historię, która wywoła we mnie i w odbiorcy emocje. Inspiruje mnie ciągle coś nowego, dlatego sięgam po różne środki wyrazu, aby precyzyjnie oddać klimat i swoją fascynację tematem.

Dzięki temu moje obrazy są różne i każdy widz może wśród nich znaleźć coś bliskiego sobie.” Magdalena Nałęcz

„Przyglądając się obrazom biegłej w słowniku natury Magdaleny Nałęcz, nie może być miejsca na wątpliwość – tytuł wystawy trafnie wprowadza nas w sedno, ale poza sednem nie jest wcale mniej interesująco.

Akt stworzenia malarskiego świata krakowskiej artystki zakłada powołanie do życia dwóch żywiołów – powietrza i wody. I to w zupełności wystarcza. Rozległe połaci nieba zestawione z bezkresnymi taflami mórz tworzą świat spójny, kompletny i zajmujący.

Historia dialogowania dwóch żywiołów jest – przypatrując się jej od strony formalnej – kontynuacją malarskich dociekań, palących wielu twórców ubiegłego stulecia: stopniowo autonomizowanej barwy i faktury będącej zapisem gestu artysty lub jego skrzętnym zacieraniem.

Tę „podwójność” malarstwa Magdaleny Nałęcz możemy obserwować także na innych płaszczyznach. W prezentowanych pracach intryguje balansowanie między namacalnym konkretem a metaforą – między reporterskim zapisem a sugestią głębszego znaczenia obliczonego w pamięci, zrodzonego z indywidualnego doświadczenia natury.

Woda i powietrze dają artystce asumpt do malarskich medytacji; z szacunkiem i czułością obserwuje faktury, analizuje gry świateł, a z formy jednego obłoku potrafi wyprowadzić całe teatrum, w czym widać sięganie do najświetniejszych tradycji krakowskich pejzażystów.” Paweł Bień

25.03, godz. 17.00 XXI Dzień Akordeonu

miejsce: sala widowiskowa

bilety: w cenie 40 zł normalny do nabycia w kasie KOK , biletyna.pl.    

XXI Dzień Akordeonu.jpeg

XXI DZIEŃ AKORDEONU to impreza z wieloletnią tradycją. Pomysłodawcą i organizatorem jest Liliana Stopka nauczyciel dyplomowany prowadzący klasę akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej w Kłodzku.

Podczas koncertu XXI edycji Dnia Akordeonu zaprezentują się duet akordeonowy „Art Acc Duo” oraz „Prządka Trio”.

ART ACC DUO czyli Łukasz Nowakowski i Michał Cholka, grają nową, energetyczną muzykę rozrywkową, ale także odnajdują się w muzyce poważnej. Muzycy zdobywali nagrody na międzynarodowych konkursach akordeonowych oraz brali udział w kursach mistrzowskich, otrzymali stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, reprezentowali poznańską uczelnię na Koncercie Roku najlepszych dyplomantów.

„PRZĄDKA TRIO” to zespół składający się z wybitnych muzyków:

Wiesław Prządka jest jednym z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym – instrumencie charakterystycznym dla argentyńskiego tango.  Wirtuoz, kompozytor, aranżer i dyrektor artystyczny  dużych produkcji muzycznych. Artysta, który wprowadził w naszym kraju akordeon jako instrument solowy do sal koncertowych oraz filharmonii. Jako pierwszy Polak, odważył się grać na nim muzykę całego świata wprowadzając własne innowacje, tworząc przez lata liczne autorskie projekty i aranżacje. Gra na akordeonie w jego wykonaniu nadała temu instrumentowi nową, dużą wartość muzyczną. W duszy Wiesława Prządki brzmi przede wszystkim muzyka francuska w różnych stylach i odsłonach oraz namiętne tango. Czerpiąc z tych dwóch źródeł tworzy atmosferę swoich koncertów oraz nagrań płytowych. Wiesław Prządka to artysta sentymentalny i uczuciowy.  Jego wirtuozeria gry na instrumentach jest na najwyższym poziomie, ale to przekaz artystyczny czy wręcz duchowy, jakiego można doświadczyć na jego koncertach, wyróżnia go na rynku muzycznym. Spotkanie z nim to przeżycie, emocje, a on sam na scenie to duża doza elegancji i dobrego smaku.

Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach Polski i świata w różnych formacjach muzycznych: własnych, gościnnie oraz jako wykonawca solowy. Jest również dyrektorem artystycznym dużych produkcji muzycznych, na które zaprasza wybitnych artystów z Polski i całego świata.

Rafał Karasiewicz -  muzyk, pianista, kompozytor, aranżer i producent.

Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego i ad. dr Pawła Zawadzkiego. Na stałe związany z Teatrem Muzycznym „CAPITOL”. Współpracuje z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Bałtyckiej, Pomorskiej

i Wrocławskiej, z wrocławskimi teatrami, m in. Teatrem Polskim i Teatrem Współczesnym oraz z Wałbrzyskim Teatrem Dramatycznym.

Ma na swoim koncie współpracę z takimi wybitnymi postaciami jak mi Krzesimir Dębski, Krzysztof Herdzin, Grażyna Łobaszewska, Irena Santor, Krystyna Prońko, Kinga Preis, Olga Bończyk, Justyna Szafran, Janusz Radek i wielu innych. 

Zbigniew Wrombel - muzyk, instrumentalista, kompozytor i aranżer, gra na kontrabasie i gitarach basowych.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu profesora Piotra Czerwińskiego. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą),  Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band, Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też między innymi z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Jan Jarczyk, Artur Dutkiewicz, Adam Wendt, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wiesław Prządka, Wojtek Mrozek, Janusz Strobel, Maciej Strzelczyk oraz wokalistkami i wokalistami: Hanną Banaszak, Haliną Zimmermann, Justyną Szafran i Januszem Szromem. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów jak Melanie Goerlitz, Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly.

gość specjalny

Chris Schittulli - wokalista francuski, tłumacz, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej piosenki po francusku

Francuz o włoskich korzeniach pochodzący z Grenoble. Dla swojej żony Polki przeprowadził się z Francji do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i rozwija swoją karierę muzyczną. 

Muzyczny samouk o niepowtarzalnej scenicznej charyzmie i wyjątkowym głosie.

Muzyka towarzyszyła mu od dziecka, ale dopiero w wieku 17 lat Chris rozpoczyna naukę śpiewu. Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy. Przygoda z bel canto pozwoliła mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji. Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.

Od 2008 roku współpracuje z Richardem Crossem, słynnym trenerem wokalnym we Francji.

W 2013 roku ukończył paryską szkołę Pédagogie de Richard Cross, co pozwoliło mu rozwinąć pasję pedagoga śpiewu.

Współpracuje z wieloma orkiestrami i grupami muzycznymi we Francji.

Współzałożyciel i wokalista francuskiej grupy muzycznej DIVINO

Tłumaczy na język francuski i interpretuje teksty polskich Mistrzów takich jak Jacek Cygan, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, Agnieszka Osiecka, Julian Tuwim. 

Współpracuje z wybitnymi polskimi muzykami, tj. Bogdan Hołownia, Piotr Wrombel, Jarek Małys, Hadrian Filip Tabęcki, Witold Cisło, Robert Murakowski, Robert Majewski, Piotr Rodowicz, Maciej Strzelczyk, Sebastian Wypych, Wiesław Prządka etc…

W 2017 roku we współpracy z Bogdanem Hołownią wydał płytę C’est si bon (2017) stanowiącą ukłon w stronę polskich i francuskich mistrzów piosenki.

Aktualnie we współpracy z René Koelblen i Wiesławem Prządka powstaje projekt muzyczny Wasowski i Przybora à la française.

W lutym 2020 roku wystąpił przed Prezydentem Emmanuelem Macron podczas jego oficjalnej wizyty w Polsce.

26.03, godz. 16.00 i 18.30  Spektakl komediowy „Ciemno”

miejsce: sala widowiskowa

bilety: od 50 zł do kupienia na kupbilecik.pl,

Spektakl komediowy Ciemno.jpeg

Najnowszy spektakl Teatru Rębacz, autorstwa i reżyserii Marka Rębacza, twórcy największych hitów teatralnych w Polsce ostatnich lat. "Atrakcyjny pozna panią" (pierwowzór filmu o tym samym tytule), "Dwie morgi utrapienia" (pierwowzór filmu "Zróbmy sobie wnuka"), "Basia sama w domu" czy "Wieruszka" to tylko niektóre z naszych tytułów, które bawiły do łez dziesiątki tysięcy Widzów podczas setek spektakli zagranych w całym kraju.

"Ciemno" to sceniczna wersja przeboju Teatru Telewizji sprzed lat (1996), w której zagrali m.in. Jan Kobuszewski, Paweł Wawrzecki, Marek Kondrat oraz Wiktor Zborowski. Była to pierwsza w historii Teatru Telewizji produkcja wydana na kasecie VHS!

Wcale nie dawno, dawno temu i nie za górami, za lasami...w środku mrocznej i dzikiej kniei była sobie zwyczajna wioska. Taka, w której chałupy nadal przykryte są strzechą, lodowatą i krystalicznie czystą wodę ciągnie się wiadrami ze studni, w powietrzu unosi się zapach suszonych grzybów, a o świcie las pachnie rosą...Słońce, nawet gdy chodzi wysoko, z trudem przebija się przez gęstwinę gałęzi wiekowych dębów, mieszkańcy nie wiedzą, co to telefon komórkowy, a internet mylą z internatem i wszystko biorą na tzw. chłopski rozum. Ktoś, kiedyś, nadał tej wsi nazwę - Ciemno. Do dziś nie wiadomo, czy to z racji wiecznie panującego tu półmroku, czy też z powodu tego, co siedzi w głowach jej mieszkańców. Ale - jakby nie było, wieś tętni życiem! I to jakim!

I do tej wsi właśnie trafia przysłowiowy "miastowy Kowalski" i... zakochuje się! W uroczym, wiejskim, sielskim klimacie i zjawiskowo pięknej i tajemniczej córce gospodarza. I mimo zachęt i gróźb ze strony mieszkańców wsi, ani myśli z niej wyjeżdżać...

Obsada:

Przybysz: Tomasz Ciachorowski / Jacek Ryś

Pleban: Jakub Kucner

Gospodarz: Lech Dyblik / Marek Rębacz

Karolka: Klaudia Kuchtyk

Arielka: Joanna Majstrak

Mietek: Aleksander Bicz

Autorstwo i reżyseria: Marek Rębacz

Produkcja i organizacja spektaklu: Teatr Rębacz

27.03, godz. 19.00 Grupa Teatralna Dzikie Koty „Nie-Boska Komedia”

miejsce: sala widowiskowa

wstęp wolny

Nie-Boska Komedia Grupa teatralna Dzikie Koty.jpeg

Dzikie Koty to grupa teatralna istniejąca od 5 lat w  I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Kłodzku, założona przez s. Benedyktę Karolinę Bauman.

Od 2017 roku grupa zrealizowała 9 premier: spektakl poetycki "Portret kobiecy" (2017), spektakl bożonarodzeniowy " Nie było miejsca" (2017), przedstawienie o bł. Karolinie Kózkównie "Będziesz ze Mną w raju"(2018), musical inspirowany twórczością Adama Mickiewicza "Ballada o Mistrzu"(2018), spektakl bożonarodzeniowy "Kolęda dla Niepodległej" (2018) , adaptację "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego (2019), musical o bł. Julii Rodzińskiej "Miłość zmartwychwstała" (2020) i adaptację "Nie - Boskiej komedii" Zygmunta Krasińskiego (2022). Reaktywacja "Ballady o Mistrzu" (wrzesień 2022)

Prezentują  przedstawienia nie tylko w szkole, ale też w różnych miejscach Kłodzka, Kotliny Kłodzkiej i Polsce np. w Krakowie.

Nagrody  festiwalowe:

2019: Złota Kurtyna za "Wesele" na IV Przeglądzie Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna Kurtyna w Gdyni;

2020: Złota Kurtyna Pięciolecia na tym samym przeglądzie za "Wesele" (edycja online);

2021: Grand Prix na XXXIV Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich ŁóPTA za "Balladę o Mistrzu" (edycja online);

2021: Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gdyni i Nagroda Medialna za "Miłość zmartwychwstałą" na VI Przeglądzie Teatrów Amatorskich Kurtyna w Gdyni;

2022: I miejsce na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych Skibowisko we Wrocławiu za "Nie - Boską komedię".

31.03, godz. 19.00 OLD BREAKOUT „Tribute to Nalepa” - koncert

miejsce: sala widowiskowa

bilety: 55 zł balkon / 65 zł parter do nabycia w kasie KOK i na biletyn.pl

plakat_OLD_BREAKOUD_A3_2023.jpeg

OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.

"OLD BREAKOUT - Tribute to Nalepa" - muzycy legendarnego Breakoutu; obecnie w ramach trasy koncertowej "OLD BREAKOUT - 80a", uświetniającej 80-tą rocznicę urodzin Tadeusza NALEPY oraz 80-te urodziny Tadeusza TRZCIŃSKIEGO.

W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla.

Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: "Mira", "Karate" i "Ogień" aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali (m.in. Sopot, Jazz Jamboree czy kilkukrotnie Jarocin) i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.

W 2013 roku, przy okazji Festiwalu "Lep na Bluesa", dawni przyjaciele Nalepy z zespołu postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce i Europie.

W 2018 roku nagrywają także płytę "Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska". W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.

Latem 2022 muzycy Old Breakout ponownie weszli do studia aby stworzyć kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy. I tak jak w 88 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album „Numero Uno”, tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem).

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 28-02-2023 09:27
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 28-02-2023 09:28
scroll

NA SKRÓTY

Prev