Logo facebook
03 marca 2024
Kingi, Maryna, Tycjana
6 °C
scroll
Zieleniec nocą

Noworudzka Szkoła Techniczna Z Kolejnym Medalem Mistrzostw Polski

Kolejne dobre wiadomości z naszej szkoły powiatowej

12 lutego w Rzeszowie, Kacper Kuczaj -  uczeń II a Technikum Pojazdów Samochodowych Noworudzkiej Szkoły Technicznej, zdobył III miejsce podczas konkursu pchnięcia kulą wśród juniorów młodszych Halowych Mistrzostw Polski.

W historii noworudzkiego sportu to już 5 medal w tej olimpijskiej konkurencji zdobyty przez uczniów szkoły przy ulicy Górniczej.

Każdy z medali ma swoją historię, ale wszystkie wywodzą się ze sportowej tożsamości szkoły. Medal Kacpra jest zakorzeniony w historii szkoły, w której zrodziła się i przez lata rozwijała myśl nawiązywania rywalizacji na najwyższym poziomie w tej konkurencji sportowej.

Dzisiaj możemy cieszyć się z sukcesu Kacpra - trzecie miejsce

w Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce to bardzo duży sukces.

Przed nami sezon letni, o wiele bardziej korzystny bo będzie można trenować na stadionie. W sezonie letnim posiadanie rzutni na hali nie ma już decydującego znaczenia, dlatego liczymy na kolejne sukcesy naszego reprezentanta.

Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie Kacper był w Jerozolimie na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce oraz w Bańskiej Bystrzycy podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.  Za reprezentowanie Polski został wyróżniony przez Burmistrza Nowej Rudy podczas tegorocznego Spotkania Noworocznego. W 2022 roku, wraz  z bratem Kamilem,  reprezentował nasze miasto nominowaniem do nagrody „Róży Kłodzkiej” w kategorii sport.

GRATULUJEMY !!!

PKOL Kacper EYOF.jpeg

róża kłodzka.jpeg

kacper Burmistrz XII 2022.jpeg

kacper rzeszów medal.jpeg

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 28-02-2023 15:17
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 28-02-2023 15:19
scroll

NA SKRÓTY

Prev