Logo facebook
26 maja 2024
Eweliny, Jana, Pawła
23 °C
scroll
Biały Potok

KONFERENCJA DOTYCZĄCA ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY KŁODZKIEGO

Z roku na rok problem zdrowia psychicznego dzieci i młodzież pogłębia się, są to bardzo ważne sprawy, którymi trzeba się zająć natychmiast, działać tu i teraz.

Wychodząc naprzeciw ogromnym potrzebom w tym temacie, Powiatowe Centrum Psychologiczno - Pedagogiczne w Kłodzku, zorganizowało konferencję w Liceum Ogólnokształcącym w Kłodzku, w Auli Arnoszta, pn. „ Dzieci, młodzież a zdrowie psychiczne”.

Przybyłych uczestników i zaproszonych gości na konferencję, przywitała Pani Magdalena Zaremba, dyrektor Powiatowego Centrum Psychologiczno-Pedagogicznego w Kłodzku.

Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki, który objął to wydarzenie honorowym patronatem, otworzył konferencję, dziękując za tak liczne przybycie, życzył owocnych obrad, wypracowania wspólnych wniosków, podkreślając jak ważnym tematem jest zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

m_DSC_0559.jpeg

Starosta podkreślił, że skala potrzeb jest ogromna i liczy, że dzisiejsza konferencja przysłuży się do lepszego zrozumienia tematu.

W konferencji udział wzięła również Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk Wicestarosta Kłodzki, która odpowiada za oświatę w powiecie kłodzkim, i zna problemy z jakimi się spotyka i mierzy kadra psychologiczno-pedagogiczna ze szkół powiatowych.

m_DSC_0537.jpeg

Udział wzięła również przedstawicielka z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, pani Danuta Pierzynka, wizytator.

Dzisiejsza konferencja była poświęcona, przede wszystkim upowszechnianiu wiedzy na temat zdrowia psychicznego oraz zachowań zdrowotnych dzieci i młodzieży, poszerzeniu wiedzy uczestników na temat możliwości i form interwencji kryzysowej na poziomie szkoły, a także budowania przyjaznego środowiska wspierającego, w którym istotna jest dbałość o dobrostan uczniów.

Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, na konferencję zgłosiło się 92 uczestników z powiatu kłodzkiego. Co potwierdza ogromną potrzebę poszerzania wiedzy i stosowania dobrych rozwiązań związanych ze zdrowiem psychicznym uczniów.

m_DSC_0555.jpeg

Podczas konferencji zostały przedstawione następujące tematy przez zaproszonych prelegentów:

Bernadetta Lis – certyfikowany psychoterapeutka TPP, terapeuta, diagnosta Neurosensomotorycznej Integracji Odruchów MNRI, terapeuta Integracji Bilateralnej, przedstawiła temat – „Integracja zmysłów i odruchów pierwotnych a skuteczne funkcjonowanie i uczenie się”,

Tomasz Mlostek - psycholog, psychoterapeuta TPP – przedstawił temat – „Trauma kumulatywna w kontekście szkoły”,

Marta Olinkiewicz-Kupiec – kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Kłodzku – przedstawiła działania Ośrodka Interwencji Kryzysowej na rzecz osób w kryzysie,

Marta Godelec-Kiełbasa – psycholog i Joanna Wagenkneht-Fila – psycholog, przedstawiły ofertę Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłodzku w zakresie wsparcia zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i rodziców.

m_DSC_0528-1.jpeg

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 09-03-2023 14:16
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 09-03-2023 14:18
scroll

NA SKRÓTY

Prev