Logo facebook
14 czerwca 2024
Bazylego, Elizy, Justyny
17 °C
scroll
Skowronia Góra

OFICJALNE PRZEKAZANIE AMBULANSÓW DLA ZOZ W KŁODZKU

Dwa nowe ambulanse zasiliły flotę Ratownictwa Medycznego w powiecie kłodzkim

▪️ Dzisiaj w Szpitalu Powiatowym „Zespołu Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku, odbyło się oficjalne przekazanie dwóch ambulansów medycznych.

▪️ W przekazaniu udział wzięli: Jarosław Obremski Wojewoda Dolnośląski, Jadwiga Radziejewska dyrektor „Zespołu Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku, przedstawiciele Powiatu Kłodzkiego:

Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki, Zbigniew Łopusiewicz Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk Wicestarosta Kłodzki, Piotr Marchewka członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Małgorzata Kanecka członek ZPK oraz zaproszeni goście, Aleksander Szewd senator RP i Ireneusz Zyska Wiceminister Klimatu i Środowiska, Michał Piszko Burmistrz Kłodzka. Obecni byli także Tomasz Kiliński Burmistrz Nowej Rudy oraz Tadeusz Zieliński Sekretarz Gminy Bystrzyca Kłodzka, jako przedstawiciele gmin, gdzie zakupione ambulanse trafią.

▪️ Starosta kłodzki podziękował wojewodzie za dofinansowanie zakupionych karetek, jednocześnie zwrócił się z prośbą o kolejne karetki i doposażenie Ratownictwa Medycznego działającego w naszym powiecie.

▪️ Kolejny zakup karetek jest niezbędny dla jeszcze sprawniejszego funkcjonowania Ratownictwa Medycznego w naszym rozległym powiecie, to sprawa priorytetowa. Powiat nasz jest największy pod względem powierzchni na Dolnym Śląsku. Na terenie powiatu funkcjonują dwa duże ośrodki sportów zimowych w Zieleńcu i na Czarnej Górze, dlatego dobre zabezpieczenie transportowe i sprzętowe naszego ratownictwa jest tak ważne. Bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców i licznie odwiedzających powiat turystów jest na pierwszym miejscu.

▪️ Ambulanse medyczne zostały zakupione z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, dofinansowanie przekazane przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki oraz ze środków własnych Powiatu Kłodzkiego.

Całkowity koszt zakupu ambulansów to blisko 1,3 mln zł, w tym środki własne to kwota 63 tys. zł.

▪️ Nowoczesne ambulanse medyczne z dofinansowaniem od Urzędu Wojewody Dolnośląskiego trafią do stacji Ratownictwa Medycznego w Bystrzycy Kłodzkiej jako zespół „S” – specjalistyczny, kolor biały ambulansu oraz Nowej Rudy jako zespół „P” – podstawowy, kolor żółty.

▪️ Pierwszy Ambulans medyczny to Mercedes Benz Sprinter 319 DMC, dopuszczalna masa całkowita 3,5 tony, wyposażony w silnik 2,0 TDI o mocy 190 KM i skrzynię biegów manualną 6 biegów.

▪️ Drugi Ambulans medyczny to Mercedes Benz Sprinter 419 DMC, dopuszczalna masa całkowita 4,1 tony 4 matic. Wyposażony w silnik o mocy 190 KM, skrzynia biegów automatyczna napęd 4x4.

Wysoka trwałość pojazdu uzupełniona jest o dopracowaną w szczegółach specjalną zabudowę sanitarną tworząc idealny tandem do ciężkiej pracy dla Zespołów Ratownictwa Medycznego.

▪️ Oba samochody wyposażone są w specjalistyczny sprzęt medyczne niezbędny do działań ratowniczych, gdyż nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, ale również komfort pracy ratowników medycznych, którzy muszą dysponować najlepszym sprzętem, żeby skutecznie walczyć o zdrowie i życie pacjentów.

▪️ Niech dobrze służą Ratownikom w ich ciężkiej pracy.

1.jpeg

2a.jpeg

2aa.jpeg

6.jpeg

11.jpeg

3.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

9.jpeg


 

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 15-03-2023 14:05
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 15-03-2023 14:09
scroll

NA SKRÓTY

Prev