Logo facebook
30 maja 2024
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
22 °C
scroll
Nowa Ruda

Kwiecień w Kłodzkim Ośrodku Kultury

14.04, godz. 19.00  Kabaret Paranienormalni w programie „Osiemnastka”

Kabaret Paranienormalni Osiemnastka.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

Bilety: 80 zł do kupienia w kasie KOK, biletyna.pl, kupbilecik.pl

Jak ten czas leci… Kabaret Paranienormalni ma już 18 lat! To powód, żeby świętować w towarzystwie najlepszych skeczy, premier i debiutów, których nie zabraknie w nowym programie "Osiemnastka". To projekt, który oderwie Was od szarej, przygnębiającej codzienności i przeniesie w paranienormalną, alternatywną rzeczywistość. Będziecie z nami?

Kabaret Paranienormalni - nowy program: Osiemnastka - więcej informacji

Zapraszamy do wspólnej celebracji, która potrwa cały 2023 rok! Blisko dwugodzinny spektakl, to przede wszystkim nowe skecze i postacie, które zabiorą widzów w podróż pełną humoru, komedii pomyłek i zaskakujących sytuacji. Skecze z najnowszego programu to wynik naszych wieloletnich obserwacji, tego co dzieje się w naszych domach, w zakładach pracy, telewizji, na ulicy, a nawet w kolejce na lotnisku. W krzywym zwierciadle widzowie zobaczą także własne odbicie, a niektórzy będą mieli również okazję wystąpić z nami na scenie, bo OSIEMNASTKA to skecze z udziałem publiczności. OSIEMNASTKA to projekt , który oderwie Was od szarej, przygnębiającej codzienności i przeniesie w paranienormalną, alternatywną rzeczywistość. Na scenie już pełnoletni: Michał Paszczyk, Robert Motyka i Jarosław Pająk!

 

20.04, godz. 19.00 TEATR CAPITOL  „Klimakterium2”

Klimakterium 2.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

Bilety od 100 zł do kupienia w Kasie KOK, biletyna.pl, ebilet.pl

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko… Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! "Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał" powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek - już nie młodych, ale jakże młodych. Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale… tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa! Ponad 1800 przedstawień "Klimakterium…i już" w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki ,,wyklęte wstały z poniżenia" i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia. Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w "Klimakterium…i już!", ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego. Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie - także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem - kojąca i skuteczna - pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo "Menopauzy szał" ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

Obsada (występują zamiennie):

Pamela: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Maria Winiarska

Malina: Ewa Cichocka, Joanna Jeżewska, Elżbieta Jarosik, Katarzyna Kozak

Zosia: Elżbieta Okupska, Grażyna Zielińska, Elżbieta Panas, Ludmiła Warzecha

Angela: Małgorzata Gadecka, Renata Zarębska, Anna Wojton, Ewa Złotowska

Reżyseria: Krzysztof Jaślar i Elżbieta Jodłowska

Choreografia: Jakub Lewandowski

Kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki

Scenografia, kostiumy: Andrzej Lewczuk

Przygotowanie muzyczne: Aldona Krasucka

Produkcja: Tomasz Heller, Agencja Artystyczna "Klimaty"

 

21.04, godz. 20.00 Stand-up:  Olka Szczęśniak w programie „Skąpiec poznawczy”

Olka Szczęsniak.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

cena od 70 zł do kupienia na kupbilecik.pl

Stand-uperka i organizatorka imprez komediowych. Na scenie od 2013 roku. Zaczynała w grupie Comedy Lab w Krakowie. Prezentuje ostre i bezlitosne poczucie humoru połączone z kobiecym wdziękiem. Prowadzi stałe sceny komediowe (w Częstochowie, Sosnowcu, Gdyni, Tczewie, Pruszczu Gdańskim i Bytomiu), które z powodzeniem przyciągają coraz większe grono widzów, zapewniając klubom 100% frekwencję.

Olka Szczęśniak wystąpi z ponad godzinnym programem ''Skąpiec poznawczy". Wraz z nią na scenie pojawi się support. Każdy z nas nosi w sobie ''skąpca poznawczego". Upraszczamy rzeczywistość, posługując się schematami i stereotypami, żeby zaoszczędzić sobie czasu i energii. W wielu przypadkach skąpiec się przydaje, czasem jednak wprowadza w błąd i działa na naszą niekorzyść. Występ tylko dla widzów pełnoletnich.

 

22.04, godz. 17.00 Spektakl komediowy „La Bombe”

Spektakl La Bombe.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

bilety: od 110 do kupienia w kasie KOK i na kupbilecik.pl

LA BOMBE to prawdziwie BOMBOWA komedia, wspaniali aktorzy, piękna sceneria, muzyka, kostiumy i sceny, które sprawią, że będziecie śmiać się do łez!

Caroline i Stéphane, małżeństwo od dwunastu lat, trójka dzieci, wyjeżdżają na Korsykę do swojego wakacyjnego domu… zdeterminowani, by odpocząć i zakochać się w sobie ponownie po urodzeniu najmłodszego dziecka.

TO NIE BĘDZIE ŁATWE!!!

CAROLINE (Anna Czartoryska-Niemczycka/ Katarzyna Glinka/ Sylwia Juszczak-Krawczyk) jest w środku „poporodowej” depresji, staje się zniesmaczona sobą, odczuwa niechęć do otoczenia i rozwija irracjonalną zazdrość.

ALBAN (Wojciech Błach/ Michał Rolnicki) przyjaciel rodziny, zawzięty biegacz, właśnie porzucony przez żonę, krystalizuje wszystkie obawy Caroline.

STÉPHANE (Radosław Pazura/ Sambor Czarnota) sfrustrowany psycholog, rozumie powagę sytuacji, wyprzedza sprawy i z troski o żonę zatrudnia opiekunkę na czas wakacji.

SAM (Karolina Sawka/ Maria Wieczorek) opiekunka zwerbowana ze względu na swoją motywację i fakt bycia dwujęzyczną, przyjeżdża z Londynu do Bastii z całym bagażem…

1,80 m, obwód w pasie 60 cm, miseczka D, włosy spływające na plecy, seksowny akcent…

i skrywany sekret.

Atmosfera robi się gorąca, STÉPHANE i ALBAN się gotują, a CAROLINE się przegrzewa… Krótko mówiąc, to „BOMBA” w każdym tego słowa znaczeniu!

Reżyseria: Sambor Czarnota

Producent: IDEA ART Hubert Ziętala

Autor: Carole Greep

Tłumaczenie: Beata Geppert

Scenografia: Witold Stefaniak

Kostiumy: Aneta Suskiewicz

 

25-26. 04, godz.9.30 FINAŁ WOJEWÓDZKI

XXVI Dolnośląski Konkurs Recytatorski „PEGAZIK”

XXVI DKR Pegazik.jpeg

miejsce: sala widowiskowa

wstęp wolny

Dolnośląski Konkurs Recytatorski „Pegazik” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego. Uczestnicy występują w dwóch kategoriach: Młodsi (klasy IV, V, VI) i Starsi (klasy VII, VIII ).

Na Finale Wojewódzkim zaprezentują się laureaci eliminacji powiatowych i będą rywalizować o tytuł najlepszego recytatora.

 

28.04, godz. 18.00 Wernisaż wystawy Marii Jakubowskiej

wernisaż wystawy Maria Jakubowska.jpeg

miejsce: Galeria Sztuki pARTer

wstęp wolny

Maria Jakubowska – rodowita kłodzczanka

o sobie

„… jestem amatorem, cały czas uczę się warsztatu i techniki. Tworzę pod wpływem impulsu, chwilowej potrzeby, w różnym nastroju stąd tak bardzo różne tematycznie, technicznie i kolorystycznie są moje prace. Każdy wykonany obraz to próba nauki, utrwalania i pokonywania kolejnego szczebla drabiny doświadczeń. Ze względu na świadomość niedoskonałości warsztatu mam ogromną potrzebę oceny przez widza - odbiorcę, najlepiej fachowca.

Pomocą w tym zakresie służy mi prowadzący Duże Studio Plastyczne Pan Bogdan Wieczorek. Nie ukrywam, że sprawia mi radość tworzenie prac, które pozwalają odbiorcy na chwilę relaksu, zadumy, oderwania się od codziennych problemów, zagłębienia się w sobie i co najważniejsze odpoczynek.

W trakcie wystawy przedstawię przede wszystkim moje pierwsze prace, z którymi jestem emocjonalnie związana, bo są jak moje małe dzieci – niedoskonałe, a w miarę upływu czasu wchodzące w posiadanie coraz nowszych i lepszych umiejętności. Wiele z nich to malunki wykonane na prośbę i potrzeby dzieci, to głównie te z zakresu kosmosu.  Inne również malowane na potrzeby bliskich z ich pomysłów, bądź innej potrzeby czy upodobań…”.

 

30.04, godz. 18.00 Teatr Miejski w Nysie „Edith i Marlene”

Spektakl muzyczny Edith i Marlene.png

miejsce: sala widowiskowa

bilety: w cenie 70 zł do nabycia w kasie KOK, biletyna.pl.    

„Edith i Marlene” to błyskotliwie skonstruowana teatralna opowieść o wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet, wybitnych legendarnych artystek - Edith Piaf i Marleny Dietrich. Obie te tak różne osobowości łączyła miłość do sceny i uwielbienie fanów.

Tekst Evy Pataki to biografie obu gwiazd z iskrzącymi dialogami, namiętnymi scenami będącymi pomostem między piosenkami z repertuaru tych dwóch wielkich artystek, Właśnie piosenki stanowią o sile tego spektaklu. W wyjątkowym wykonaniu Karoliny Hozer (Edith Piaf) oraz  Patrycji Kotlarskiej (Marlene Ditrich) usłyszymy  kilkanaście z nich.

Zabrzmią  między innymi: „Akordeonista", „La vie en rose", „Padam, padam", „Milord", „Mon Dieu", „Tłum" czy „Gdzie są kwiaty z tamtych lat"...

W spektaklu wystąpi zespół 12 aktorów. Podczas spektaklu śpiewającym aktorkom towarzyszyć będzie Zespół Instrumentalny Tomasza Wojdyły.

Twórcy:

poetycki przekład na język polski - Andrzej Ozga

kierownictwo muzyczne - Robert Obcowski 

reżyseria  - Zbigniew Kułagowski

kostiumy - Halina Fleger

 polskie teksty piosenek - Halina i Andrzej Rutkowscy

Występują:

Piaf - Karolina Hozer

Marlene - Patrycja Kotlarska

Momone, przybrana siostra Piaf - Julia Ciszewska

Leplée, właściciel kawiarni - Zbigniew Kułagowski

Pierre, kelner -  Adam Jarząbek

Komisarz Policji - Mikołaj Chojecki

Raymond; autor tekstów i impresario - Marek Kędzierski

Marcel, mistrz świata w boksie -  Sebastian Ryś

Théo, fryzjer i piosenkarz  - Dawid Szlempo

Pielęgniarka - Zofia Brach Uchman

Marynarz  - Mirosław Lach

Amerykański konferansjer - Adam Jarząbek

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 30-03-2023 15:02
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 30-03-2023 15:05
scroll

NA SKRÓTY

Prev