Logo facebook
03 grudnia 2023
Hilarego, Franciszki, Ksawery
-5 °C
scroll
Międzygórze

Informacja w sprawie naprawy mostu powiatowego w Kłodzku na ul. Tadeusza Kościuszki

Informacja w sprawie naprawy mostu powiatowego w Kłodzku na ul. Tadeusza Kościuszki

W środę, 14 października br., w Starostwie Powiatowym
w Kłodzku, miało miejsce ważne spotkanie, dotyczące uszkodzonego mostu na ul. T. Kościuszki w Kłodzku.

Starosta Kłodzki mając na uwadze utrudnienia w ruchu drogowym, wynikające z zamknięcia jednej jezdni na uszkodzonym moście, spotkał się ze stronami odpowiedzialnymi za przygotowanie i wykonanie, w możliwie szybkim czasie, remontu mostu.

most_1.jpeg

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele:
Zleceniodawcy - Calor Energetyka Ciepina, głównego wykonawcy budowy sieci ciepłowniczej – Eurobud, podwykonawcy budowy ciepłociągu, architekci sporządzający orzeczenie techniczne przyczyn uszkodzenia mostu, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych oraz gospodarz spotkania Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki.

Strony po merytorycznej dyskusji ustaliły, że dołożą wszelkich starań, żeby naprawa mostu ruszyła jeszcze w tym miesiącu. Jedyną przeszkodą w realizacji remontu może być czynnik atmosferyczny, problemem może być minusowa temperatura.

Należy pamiętać również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, podstawą do rozpoczęcia jakichkolwiek robót na moście, jest dopełnienie wszystkich formalności związanych z wykonaniem projektu budowlanego obejmującego naprawę uszkodzonego mostu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, tu deklarację złożył Starosta, że dopilnuje sprawy.

Natomiast Zleceniodawca zobowiązał się, do niezwłocznego zlecenia sporządzenia projektu budowlanego odbudowy mostu wraz z jego wykonaniem.

Starosta podsumował spotkanie, że liczy, że jeszcze w tym roku uda się most wyremontować.

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 19-10-2020 09:05
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 19-10-2020 09:06
scroll

NA SKRÓTY

Prev