Logo facebook
26 maja 2024
Eweliny, Jana, Pawła
12 °C
scroll
Listkowiec cytrynek

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście

16 października 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Kłodzku pod przewodnictwem

Macieja Awiżenia - Starosty Kłodzkiego, została zwołana w nowym składzie na lata 2020-2023, Komisja Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście.Komisja składa się z 25 członków, która zbiera się przynajmniej raz w roku, oraz w szczególnych sytuacjach kryzysowych.

DSC_0253.jpeg

W skład komisji wchodzą m.in.: Piotr Marchewka, Waldemar Bicz - radni delegowani przez Radę Powiatu Kłodzkiego, przedstawiciele Komendy PPSP, Straży Granicznej, Komendy Powiatowej Policji  w Kłodzku, Kierownik Oddziału ITD w Kłodzku, Prokurator Rejonowy w Kłodzku wskazany przez Prokuratora Okręgowego w Świdnicy, Dyrektor PCPR w Kłodzku, Powiatowy Inspektor Sanitarny, Dyrektor ZOZ w Kłodzku.

Spotkanie komisji zdominowało omówienie aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemicznym wywołanym przez wirus SARS-CoV-2 oraz sprawy związane z ostatnim zagrożeniem powodziowym, które wystąpiło w naszym powiecie. Omówiono dotychczasowe działania służb oraz organizację i koordynacje ich działań. Komisja podsumowała, że konieczne będzie wystąpienie do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o zwiększenie ilości punktów poboru wymazów do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2, ponieważ już w tej chwili, do punktu w kłodzkim szpitalu przyjeżdżają  oprócz mieszkańców naszego powiatu, mieszkańcy z powiatu dzierżoniowskiego i powiatu ząbkowickiego.

Niestety z tego powodu tworzą się tam bardzo długie kolejki oczekujących na wymaz.

Pozostałymi omawianymi tematami posiedzenia było m.in.:

- przygotowanie służb do okresu zimowego,

- informacja o stanie organizacyjnym i planowanych działaniach GOPR w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w górach powiatu kłodzkiego w okresie zimowym,

- funkcjonowanie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu kłodzkiego,

- przedstawienie projektu budżetu powiatu na rok 2021 w części dotyczącej zarządzania kryzysowego

- przyjęcie propozycji i planu pracy komisji na rok 2021,

- podsumowanie przez przedstawiciela Policji trwającego przez cały wrzesień programu p.n.: Bezpieczna Droga do Szkoły.

DSC_0262.jpeg

 

Na koniec Starosta Kłodzki podziękował wszystkim za wielkie zaangażowanie i podjęte działania,  które przyczyniły się do ograniczenia epidemii oraz innych sytuacji kryzysowych, z którymi w ostatnim czasie musieliśmy się zmagać.

 

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 21-10-2020 12:19
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 21-10-2020 12:22
scroll

NA SKRÓTY

Prev