Logo facebook

ostrzeżenia pogodowe

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i
Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 25
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1
Ważność: od godz. 15:00 dnia 20.05.2022 do godz. 07:00 dnia 21.05.2022

20 maja 2022
Bazylego, Bernardyna, Krystyny
25 °C
scroll
Pełnik Europejski

Nowe życie kłodzkiej lokomotywowni? Zagłosuj!

Fundacja Kolejowe Przysposobienie Wojskowe ogłasza plebiscyt na wybór lokalizacji, w której może powstać Muzeum Dróg Kolejowych.

Plebiscyt ma za zadanie wytypowanie lokalizacji dla nowej placówki muzealnictwa kolejowego oraz pozyskanie do współpracy partnerów społecznych (np. działaczy i organizacji lokalnych) i instytucjonalnych (np. jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa).

Jedną z wytypowanych lokalizacji jest ujęta w gminnej ewidencji zabytków miasta Kłodzka dawna lokomotywownia Kłodzko Główne. Ten zaniedbany i zapomniany obiekt ma szansę na drugie życie, a docelowo - poprzez zaangażowanie społeczności lokalnej, przedsięwzięcie może uatrakcyjnić ofertę kulturalną i turystyczną regionu.

Plebiscyt rusza 21 października i zakończy się 11 listopada 2020 r.

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 27-10-2020 08:57
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 27-10-2020 08:56