Logo facebook
15 czerwca 2024
Jolanty, Lotara, Wita
15 °C
scroll
Topielisko_Torfowisko pod Zieleńcem

Maj w Kłodzkim Ośrodku Klltury

13.05.2023, godz. 19.00 REWIA BURLESKI

        miejsce: sala widowiskowa KOK

        bilety: od 60 zł dostępne w kasie KOK i na biletyna.pl

PDFRewia Burleski.pdf (5,54MB)

Stała widownia Madame de Minou została już skutecznie uzależniona od brokatu i cekinów, więc wie co robić. To właśnie oni błyskawicznie wykupują pierwsze rzędy. A jeśli pierwszy burleskowy raz jest jeszcze przed Tobą, to nie masz pojęcia jak Ci zazdroszczę! Odkrywanie tego spektakularnego show po raz pierwszy jest jak kruszenie skarmelizowanego cukru na wierzchu crému brûlée – zrozumiesz dopiero gdy poczujesz.

Skrócona instrukcja obsługi burleski:

1. zbierasz ekipę – sugerujemy żonę, babcię, czy kogo tam lubisz

2. wchodzisz na stronę lub idziesz do kasy i kupujesz odpowiednią ilość biletów jak najbliżej sceny

3. z niecierpliwością wyczekujesz 13.05, a w międzyczasie

4. szykujesz najbardziej fancy kieckę, która nudzi się w szafie, bo nie ma gdzie jej zakładać. Masz różowy garnitur? Dawaj. Brokatowe kowbojki?

Uważaj, bo jak będziesz wyglądać lepiej niż Madame de Minou to Cię wyprosimy. Na szczęście nie jest to łatwe.

5. 13.05 o godzinie 18:30 udajesz się do Kłodzkiego Ośrodka Kultury

6. i na koniec… po prostu pozwalasz się ponieść.

 

Pewnie chcielibyście wiedzieć, kto wystąpi tego dnia:

Princess Beatrycze– tancerka wielu stylów – od jazzu po sambę.

Podobno irlandzkiego też próbowała, ale nikt tego nie widział. Fuzja rock’n’rolla i kokieterii, seksowna jak Robert Makłowicz. Jedno jest pewne – ta brzoskwinka nie pojawiła się tu bez przyczyny.

Cirque Himerus – kominiarz, budowlaniec, czy kelner? Himerus wciela się w przedstawicieli wszelkich zawodów. A w szczególności zawodów miłosnych. Nawet nie wiesz, kiedy przy tej uroczej komedii atmosfera robi się poważna.

Madame de Minou – Burlesque Artist - gospodyni wieczoru, która może tu napisać o sobie wiele, ale zaraz ma dentystę i się spieszy, więc żeby ją poznać musisz wpaść na jej show. Imprezę poprowadzi Lady Alayna. Kusząca jak ulgi podatkowe, energiczna jak kot o 3 w nocy, hipnotyzuje jak kelnerka niosąca twoje zamówienie.

 

 

18.05, godz. 18.00 Daniel Midas – Stend-up

miejsce: sala widowiskowa KOK

bilety w cenie 69 zł do kupienia na kupbilecik.pl

stand-up Daniel Midas.png

Daniel Midas - odkrycie Internetu 2022 roku. Komik, którego "Szopkę dla reportera" oglądają już wszyscy. Od kierowców, przez nauczycielki, aż po znanych adwokatów. Jego ulubionym tekstem na podryw jest: "Jestem z Kaszewiakiem po imieniu." - podobno 100% skuteczność. Prywatnie - bardzo pozytywny i zawsze uśmiechnięty chłopak. Gość ma dwa metry wzrostu, więc jak go poprosicie to pewnie zdejmie Wam coś z górnej półki.

 

20.05, godz. 18.00 OPERETKA NA WYNOS

miejsce: Kłodzki Skwer Kultury

            wstęp wolny

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione do Kłodzkiego Ośrodka Kultury

Operetka na WYNOS Kłodzko - plakat.jpeg

OPERETKA na WYNOS! KŁODZKO

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert w Kłodzku

w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków oraz tancerzy Teatru Scena Kamienica.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 20 maja (sobota) 2023 r. o godz. 18:00 na Kłodzkim Skwerze Kultury przy Moście Gotyckim.

W repertuarze "Operetki na WYNOS!" znajdą się największe przeboje operetkowe takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Paul Abraham, czy Jacques Offenbach. W programie nie zabraknie ukochanych przez słuchaczy szlagierów: „Wielka sława to żart!”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Pieśń o Wilji”, "Kuplety Adeli", „Wiedeńska Krew”, "Lat dwadzieścia miał mój dziad", a także czardaszów, walców i foxtrottów.

Wystąpią:

Liza Wesołowska – sopran, Damian Domalewski – tenor, Tomasz Maleszewski – tenor

Tancerze Teatru Scena Kamienica, koncert poprowadzi Maciej Michałkowski.

Po koncercie dla dzieci będą wręczane kolorowanki operetkowe, które zawierać będą ciekawostki, rebusy, zagadki, wykreślanki i krzyżówki, związane ze sztuką operetkową. Zaplanowany został także konkurs na najpiękniejsze prace plastyczne z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu „Koncertów na WYNOS!”. Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi przystępność możliwość oglądania i słuchania koncertów w miejscach zupełnie nieoczywistych do prezentacji tego typu wydarzeń. Dotychczas wydarzenia w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach oraz w instytucjach kultury.

Od 2020 roku Stowarzyszenie Operetka Wrocławska realizuje ogólnopolską trasę koncertową, która odbyła się dotychczas w 100 polskich miejscowościach i 11 województwach. Plasuje to organizację, jako jedną z najaktywniejszych w Polsce. Zrealizowaliśmy łącznie 89 zadań publicznych dostarczając sztukę operetkową dla kilkudziesięciu tysięcy odbiorców. Przekłada się to na aż 243 wydarzenia.

W ramach projektów kulturalnych, odbywają się koncerty plenerowe: "Operetka na WYNOS!, "Lata 20., lata 30. na WYNOS!", „Operetka dla Dzieci na WYNOS!”, „Opera na WYNOS!” „Opera&Musical na WYNOS!” liczne festiwale operetkowe, projekty specjalne i edukacyjne. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest zawsze nieodpłatny dla wszystkich zainteresowanych odbiorców, a często osób wykluczonych z dostępu do dóbr kultury.

 

62 DNI KŁODZKA    25-28 maja 2023

DNI KŁODZKA.jpeg

PROGRAM

25 maja czwartek

17.00 Spotkanie autorskie z okazji 40-lecia debiutu poetyckiego z Zofią Mirską

         Salonik prasowy PiMBP

26 maja piątek

15.00 Parada Lwów- przejście ulicami miasta z rynku na stadion

STADION

16.00 Wybory najlepszej postaci lwa i wręczenie nagród

16.30 Otwarcie 62 Dni Kłodzka

17.00 Prezentacje artystyczne:

         Studio Baletowe, FGA Gimnastyka Artystyczna, Magda Ptaszyńska?

18.00 Klinika Lalek „Cyrk Tarabumba” - spektakl

20.00 FISHER – koncert

22.00 PIĘKNI I MŁODZI – koncert

 

27 maja sobota

9.00-17.00 49. Targi Staroci

     Muzeum Ziemi Kłodzkiej

10.00-14.00 Kiermasz książki Przeczytanej

     przed Ratuszem Kłodzkim PiMBP

12.00 Spacer po Kłodzku z Tomaszem Duszyńskim „Śladami cyklu Glatz" 

         zbiórka przed Ratuszem obok fontanny PiMBP

STADION

18.00 KAPELA BOŻKÓW -  koncert

19.30 NA SKZYDŁACH - koncert

20.30 QUEEN SYMFONICZNIE - koncert

22.30 SHOUT – koncert

 

28 maja niedziela

9.00-17.00  49. Targi Staroci

     Muzeum Ziemi Kłodzkiej

STADION

15.00 Prezentacje artystyczne:

           m. in.: Studio Tańca FIKANDER, Studio Wokalne JAK KTO CHCE,  

           Duende Flamenco Kotlina Kłodzka,

17.00 JAK DAWNIEJ – koncert

18.00 KASIA WILK z ZESPOŁEM – koncert

 

26 maja 2023, piątek

PARADA LWÓW

Kłodzka Parada Lwów - zapoczątkowana w 2022 r. to święto radości, pomysłowości i kreatywności. W radosnym korowodzie, w drodze z Rynku na Stadion, Kłodzczanie przemierzają ulice miasta z różnorodnymi wizerunkami lwa z dwoma ogonami, który jest symbolem Kłodzka.

Paradę wieńczy prezentacja wszystkich Lwów na scenie oraz wybór Najpiękniejszego Lwa.

KLINIKA LALEK „CYRK TARABUMBA”

NAJWIĘKSZY CYRK MARIONETEK NA ŚWIECIE!

KLINIKA LALEK.jpeg

Widowisko familijne

„Cyrk Tarabumba” to inaczej cyrk bez udziału zwierząt, cyrk nadmarionet animowanych przez człowieka – ekologiczne, lalkowe widowisko z pełnym poszanowaniem środowiska. To spektakl, w którym w zaskakujący sposób łączą się i przenikają elementy sztuki cyrkowej oraz teatralnej. Nawiązując do bogatej tradycji widowiska cyrkowego, twórcy wprowadzają do niego nową jakość – dzięki ciekawym technikom sztuki lalkarskiej eksponują piękno teatru lalek, a poprzez wyeliminowanie cierpienia zwierząt, manifestują poszanowanie dla wszystkich istot żywych.

Spektakl adresowany jest do widzów w każdym wieku. Jest to widowisko rodzinne, które z pewnością zachwyci dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Przedstawienie rozwija wyobraźnię każdego widza, ciekawie operuje dźwiękiem, światłem i ruchem –  działa na zmysły ze zwielokrotnioną siłą.

Teatr Klinika Lalek powstał w 1988 roku na wydziale lalkarskim szkoły teatralnej we Wrocławiu. w 1991 r. przeniósł się do Wolimierza i odtąd działa jako wiejski i wędrowny teatr lalkowy. Teatr grywał w całej Polsce, odwiedzał też wiele krajów świata, min. Chiny, Tajwan, Finlandię, Hiszpanię, Rumunię, Niemcy, Austrię.

koncepcja, scenariusz, reżyseria: Wiktor Wiktorczyk

autor lalek: Zbigniew Roszkowski, Wiktor Wiktorczyk

muzyka: Antoni Gralak

FISHER

Niezwykle utalentowany, otwarty, wielowymiarowy muzyk. Ciekawa osobowość sprawia, że jego występy cieszą się dużą popularnością, a publiczność świetnie się podczas nich bawi.

PIĘKNI I MŁODZI

Grupa muzyczna tworząca muzykę disco polo, dance i euro disco. Zespół istnieje od niespełna 10 lat i szturmem podbił wszystkie listy przebojów i serca Polaków. W 2014 roku wystąpił w przesłuchaniach do programu "Must be the music - tylko muzyka" z piosenką "Kocham się w Tobie", gdzie ostatecznie znalazł się w finale.

Piękni i Młodzi.jpeg

27 maja 2023, sobota

QUEEN SYMFONICZNIE

Niezwykły koncert łączący nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna. Artyści już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen - zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju.

Freddie QUEEN SYMFONICZNIE.jpeg

KAPELA BOŻKÓW

Muzyczny kwartet Ziemi Kłodzkiej, tworzony przez gitarzystę Oskara Babiaka, basistę i wokalistę Wojtka Grzesiaka, trębacza i harmonijkarza Jacka Mokrzana oraz perkusistę Pawła Fadiejewa.

Do tej pory zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, udział w audycjach radiowych (Radio Wrocław, Radio RAM), wygrane pierwsze miejsca radiowych list przebojów (Radio Wnet, Radio SOK) oraz tytuł ARTYSTY ROKU 2021 w plebiscycie Polska Muzyka Alternatywna.

NA SKRZYDŁACH

Zespół w składzie:  Krzysztof Witos – klawiszowiec, Mariusz Dec – gitarzysta, Wit "Amigo" Anigacz – basista, Szymon Grabicki – perkusista, Łukasz Iciak – wokalista. 

Grają, wszystko co podejdzie, ale starają się obracać w klimatach rock/pop, wnosimy jednocześnie różne elementy z innych stylów muzycznych – po prostu bawią się muzyką, w myśl idei: niech żyje wolność i dowolność, a twórczość ponad wszystko!

DNI KŁODZKA.png

SHOUT

Wielki muzyczny come back, po 11 latach, polskiego zespołu rockowego, założony w 1985 roku w Kłodzku. Swoim stylem prezentuje lekki hard rock połączony z rock'n'rollem. Od początku liderem zespołu jest wokalista i gitarzysta Marek Terlecki, który również był autorem większości tekstów. Największe przeboje to: „Przepraszam za miłość”, „Musisz być moja” i „Tylko dla Ciebie”.

28 maja 2023, niedziela

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA NOWA RUDA

Zespół powstał w 1971 roku i od początku działa przy MOK w Nowej Rudzie. Celem jego działalności jest kultywowanie polskiej tradycji ludowej, ochrona dziedzictwa narodowego oraz rozwijanie zainteresowania folklorem wśród dzieci i młodzieży. Zespół aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym rodzimego miasta i okolicy. Wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą, ukazując na całym świecie piękno i wyjątkowość polskiej kultury ludowej.

Kierownikiem artystycznym i choreografem zespołu jest Ewa Miś – Krzemińska, prowadzenie Kapeli Reprezentacyjnej – Krzysztof Kowalski, zajęcia wokalne, akompaniament, konsultacja Kapeli – Wojciech Szklarkowski.

JAK DAWNIEJ

Muzycy grają ze sobą od paru lat i za cel postawili sobie zapewnianie dobrej zabawy!

W swoim repertuarze posiadają zarówno hity z dawnych lat jak również najnowsze przeboje. Użycie nietypowych instrumentów takich jak m. in. klarnet i wiolonczela sprawia, że nawet dobrze znane utwory brzmią świeżo, a nogi same rwą się do tańca.

Skład: Dominik Jarocki –  wokal, Agnieszka Goniowska – klarnet, Patrycja Polańska – saksofon,

Bartosz Woźniak – gitara, Filip Turkowski – wiolonczela, Łukasz Rataj – perkusja.

JAK DAWNIEJ.jpeg

KASIA WILK

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka.

Charyzmatyczna osobowość, a zarazem artystyczna wrażliwość sprawiają, że jej koncerty potrafią zarówno bawić jak i wzruszać. Jest empatyczna i naturalna, zawsze w pełnej gotowości i koncentracji. Jej poczucie humoru i dystans do samej siebie sprawiają, że bez problemu nawiązuje kontakt z publicznością. Dzięki swej muzykalności oraz współpracy z utalentowanymi muzykami stawia wysoko poprzeczkę w kwestii zarówno aranżacji jak i brzmienia koncertu.

 

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 04-05-2023 12:22
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 04-05-2023 12:22
scroll

NA SKRÓTY

Prev