Logo facebook
13 kwietnia 2024
Artemona, Justyny, Przemysławy
8 °C
scroll
widok ze Szczelińca

Gala Festiwalu Filmów im. Roberta Stando już za nami

Logo Unii Europejskiej, EFRR oraz Euroregionu Glacensis

Gala 19.05 2.jpeg

Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie filmowym dla młodzieży w ramach projektu "Nasza okolica. Festiwal filmów im. Roberta Stando" odbyła się podczas Gali 19 maja 2023 r. w Kłodzkim Ośrodku Kultury. Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, podziękował zarówno uczestnikom konkursu, jak i organizatorom imprezy, podkreślając wagę twórczości w życiu.

Gala 19.05 6.jpeg

Po oficjalnym przywitaniu zaprezentowano publiczności film Roberta Stando pt. "Miasto, które może zginać" oraz fragment wywiadu z jego twórcą. Następnie odbył się wykład Joanny Stoklasek-Michalak, kustosz Muzeum Ziemi Kłodzkiej, na temat ratowania kłodzkiej starówki w nawiązaniu do pokazanych przez Roberta Stando zaniedbań, które doprowadziły do utraty wielu zabytkowych kamienic w centrum miasta.

Gala 19.05 4.jpeg

Po prezentacji pięciu konkursowych filmów jury konkursu w składzie Piotr Bartos, przewodniczący, Małgorzata Bednarek, Lucyna Piwowarska-Dmytrów przedstawiło werdykt wraz z uzasadnieniem.

Gala 19.05 1.jpeg

Nagroda główna festiwalu trafiła do Mikołaja Manikowskiego z I LO im Bolesława Chrobrego w Kłodzku, autora filmu pt. „Pustelnik”, który pokazuje mało znane miejsce Dusznik-Zdroju - Wzgórze Rozalii.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Michał Bitnerowski i Jakub Calderoni z I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku za film pt. ”Miejsce, które może zginąć” o pałacu w Szczytnej, który jeszcze niedawno był siedziba szkoły, a teraz niszczeje,
  • Weronika Biernacik z I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku za film pt. „Nysa", który przedstawia zagrożenia naszej największej rzeki Nysy Kłodzkiej,
  • Karolina Jędrzejowska, I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku za film pt. ”Złoty Stok. Miasto turystyczne, które niszczeje” o blaskach i cieniach tego zabytkowego miasteczka,
  • Antoni Krawczyk z I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku za film pt. „Pałac jak z bajki” o ginącym na naszych oczach niezwykłym pałacu w Bożkowie.

Nagrody laureatom wręczyli Maciej Awiżeń – Starosta Kłodzki, Sebastian Nowak – Wiceburmistrz Miasta Kłodzka oraz Tomasz Lasek – dyrektor Kłodzkiego Ośrodka Kultury, Marcin Klimaszewski - dyrektor I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.

Na zakończenie uroczystości na  gości czekał poczęstunek przygotowany przez Regionalną Szkołę Turystyczna w Polanicy-Zdroju.

Gala catering 19.05 2.jpeg

Projekt „Nasza okolica. Festiwal filmów im. Roberta Stando” jest współfinansowany

ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa

za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

 

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 30-05-2023 09:59
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 30-05-2023 10:01
scroll

NA SKRÓTY

Prev