Logo facebook
14 czerwca 2024
Bazylego, Elizy, Justyny
11 °C
scroll
Skalne Grzyby

Powstanie kolejna grupa przedszkolna w powiatowym Przedszkolu Specjalnym w Nowej Rudzie

W Zespole Szkół Specjalnych w Nowej Rudzie już drugi rok funkcjonuje Przedszkole Specjalne dla dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Przedszkole ma bardzo dobre rekomendacje i opinie rodziców, których dzieci uczęszczają do tej noworudzkiej placówki. Jedynie miejsc dla przedszkolaków mało, a zapotrzebowanie duże.

Dlatego też, Zarząd Powiatu Kłodzkiego mając na uwadze potrzeby mieszkańców, w temacie edukacji, opieki i rozwoju dzieci z niepełnosprawnościami, przychylnie ustosunkował się do utworzenia kolejnej grupy przedszkolnej w Przedszkolu Specjalnym w Zespole Szkół Specjalnych w Nowej Rudzie.   

Zarząd przeznaczył środki finansowe na adaptację pomieszczenia na nową salę przedszkolną, które przejdzie gruntowny remont.

Łączny koszt prac remontowych wyniesie 55 tys. zł.

W sali zostaną wykonane nowe posadzki, położone zostaną regipsy na ścianach, zamontowana nowa instalacja elektryczna,  pomieszczenie zostanie również pomalowane.

Nowa grupa przedszkolna rozpocznie zajęcia już we września br.

W noworudzkim przedszkolu specjalnym wiedzą:

 - Jak zaopiekować się dzieckiem cierpiącym na dysfunkcje rozwojowe,

 - Jak pomóc, by możliwie szybko i skutecznie dziecko nauczyło się radzić sobie w codziennym życiu.

Oferują dzieciom z niepełnosprawnościami najlepszą opiekę !

Maluchy dodatkowo korzystają z zajęć z zakresu logoterapii, terapii integracji sensorycznej, terapii pedagogicznej, fizjoterapii, terapii treningu umiejętności społecznych czy poznawania wielozmysłowego w sali doświadczania świata.

Należy wspomnieć, że placówka posiada specjalistyczną, doświadczoną kadrę, która pozwoli na organizowanie oddziaływań stymulujących, usprawniających i kompensujących oraz przygotowujących dziecko do kolejnego szczebla edukacji.

IMG_0573.jpeg

IMG_0576.jpeg

IMG_0578.jpeg

 

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 02-06-2023 12:17
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 02-06-2023 12:23
scroll

NA SKRÓTY

Prev