Logo facebook
16 kwietnia 2024
Bernarda, Biruty, Erwina
7 °C
scroll
Wełnianka wąskolistna

Szpital zadba o małych pacjentów z Nowej Rudy i okolic

Decyzja dyrekcji Szpitala ZOZ w Kłodzku, przenosząca tymczasowo Oddział Pediatryczny, ze szpitala w Nowej Rudzie do szpitala w Kłodzku, jest wynikiem polecenia wojewody dolnośląskiego, nakazującego utworzenie najpierw 62 miejsc dla pacjentów covidowych, po czym nadeszła do nas kolejna decyzja zwiększająca ilość, o dodatkowe 40 miejsc.

Łącznie szpital powiatowy ZOZ w Kłodzku ma zapewnić docelowo 102 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia oraz z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. 

Jak informuje dyrektor Szpitala ZOZ w Kłodzku, obecnie zajętych jest 57 łóżek covidowych.

Kolejne łóżka – można przygotować, tylko skąd wziąć niezbędny personel do pracy? - pytają wojewodę, starosta kłodzki wraz z Panią dyrektor szpitala.

Bez przemyślanej strategii i jasnego planu działań rządu wobec szpitali realizujących świadczenia opieki zdrowotnej w czasie pandemii, do podejmowania takich trudnych decyzji, są zmuszeni dyrektorzy szpitali i samorządy.

Pani dyrektor ZOZ w Kłodzku, podjęła tę trudną decyzję, w wyniku, której włączony zostanie noworudzki Oddział Pediatryczny do kłodzkiego.

W związku z małą ilością pacjentów na dziecięcym oddziale w Nowej Rudzie, gdzie ostatniej doby znajdowała się trójka dzieci, którymi opiekowało się 9 pielęgniarek, 3 salowe oraz lekarz prowadzący (łącznie 13 osób) oddział pediatryczny na czas pandemii zostanie przeniesiony do Kłodzka, a noworudzki personel medyczny z tego oddziału wesprze personel kłodzki w pracy przy utworzonych nowych miejscach covidowych oraz na oddziale internistycznym.

Decyzja ta jest najlepsza z możliwych.

W dalszym ciągu zapewnione jest leczenie szpitalne chorych dzieci i gdzie w kłodzkim oddziale, zapewniona jest pełna diagnostyka, całodobowe laboratorium, a także dostępne na miejscu konsultacje specjalistyczne.

Jeżeli kwestionowana jest zasadność tej decyzji, to należy wziąć pod uwagę czarny scenariusz, zlikwidowania Oddziału wewnętrznego lub kardiologicznego, żeby stworzyć nakazane przez wojewodę miejsca covidowe.

Gdzie wówczas chorzy będą się leczyć ?

Mieszkańców Nowej Rudy i okolic prosimy o wyrozumiałość, sytuacja jest wyjątkowa i bardzo trudna, a zarzucanie złych intencji dyrekcji szpitala, w obecnej sytuacji nie powinna mieć miejsca.

Podejmowane decyzje w sytuacji wzrostu zakażeń Covid-19, mają na celu przede wszystkim zapewnić dostępność do świadczeń medycznych oraz zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne wszystkim mieszkańcom powiatu kłodzkiego.

 

Szpital-Nowa_Ruda.jpeg

fot. DKL24.PL

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 10-11-2020 14:29
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 10-11-2020 15:15
scroll

NA SKRÓTY

Prev