Logo facebook
01 października 2023
Heloizy, Igora, Remigiusza
18 °C
scroll
Jesienny podgrzybek

Informacja Zarządu Powiatu Kłodzkiego – współinwestora budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Kościuszki, Malczewskiego i Daszyńskiego w Kłodzku

Bardzo dziękujemy mieszkańcom za czujność oraz liczne zapytania dotyczące zamontowanych poręczy ochronnych dla pieszych na granicy chodnika i parkingu obok hotelu „Śnieżnik” przy ul. Daszyńskiego, podczas obecnie prowadzonej budowy ronda.

Informujemy, że montaż poręczy ochronnych (żółtych) jest potrzebny i zasadny właśnie w tym miejscu, a prace montażowe, zostały wykonane zgodnie z projektem technicznym.

Poręcze ochronne dla pieszych (żółte) jako element bezpieczeństwa zostały zamontowane ze WZGLĘDU NA DUŻĄ RÓŻNICĘ POZIOMÓW jaka w tym miejscu występuje, czyli nowo wybudowanego chodnika względem przyległego parkingu.

Różnica poziomów miejscami wynosi 0,8 m.

Każde zdarzenie na chodniku, które skutkowałoby upadkiem z takiej wysokości, stanowiłoby zagrożenie dla zdrowia pieszych.

Dodajmy, że od strony jezdni różnicy poziomów nie widać, ponieważ zasłania to rosnący w tym miejscu żywopłot.

Dla uspokojenia wszystkich zainteresowanych informujemy, że po drugiej stronie chodnika – równolegle do zamontowanych poręczy, również zostaną zamontowane barierki dla ochrony i poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, budowa ronda oraz montaż niezbędnej infrastruktury cały czas trwają – jest to w dalszym ciągu plac budowy.

Zakończenie prac planowane jest na połowę września 2023 roku.

aa.jpeg

bb.jpeg

c.jpeg

A.jpeg

 

 

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 20-07-2023 07:37
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 20-07-2023 07:40
scroll

NA SKRÓTY

Prev