Logo facebook
16 kwietnia 2024
Bernarda, Biruty, Erwina
7 °C
scroll
Kłodzko dziedziniec muzeum

Budżet Obywatelski Powiatu Kłodzkiego - Lista propozycji zadań na 2021 rok

 

LISTA PROPOZYCJI ZADAŃ ZGŁOSZONYCH W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO POWIATU KŁODZKIEGO NA 2021 ROK,

KTÓRE DECYZJĄ ZARZĄDU POWIATU KŁODZKIEGO ZOSTANĄ PODDANE POD GŁOSOWANIE MIESZKAŃCÓW

Głosowanie rozpoczynamy od 02.12. 2020 roku.

Link do głosowania: https://powiat.klodzko.pl/689/10/glosowanie-budzet-obywatelski-na-2021-r.html

Lp

Wnioskodawca

Tytuł zadania

Miejsce realizacji
zadania

Opis zadania

Przewidywany termin realizacji zadania

Szacunkowy koszt realizacji zadania

1

Ochotnicza Straż Pożarna w Jugowie

Ul. Chłopów 1

57-430 Jugów

Ochrona życia i zdrowia mieszkańców Powiatu Kłodzkiego przez doposażenie OSP Jugów w Defibrylator AED, Torbę PSP Rl oraz ubranie specjalne

 

Jugów

Zakup Torby medycznej PSP Rl, Defibrylatora AED, oraz ubrania specjalnego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jugowie.

2021

14.000 zł

2

Grzegorz Derwiński

Ul. Akacjowa 15/2

57-550 Stronie Śląskie

Zwiększenie bezpieczeństwa w Powiecie Kłodzkim poprzez doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stroniu Śląskim - Gmina Stronie Śląskie

 

OSP w Stroniu Śląskim

Zadaniem projektu jest doposażenie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Stroniu Śląskim w sprzęt, który usprawnia prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych tj. Kamera termowizyjna FLIR K2 szt.1, Latarka diodowa Ex Atex MacTronic M-Fire 02 wraz z uchwytami szt.5, Latarka kątowa, akumulatorowa SURIVOR LED EX-A TEX szt.2, Radiostacja cyfrowa Motorola DP 4600e sz.1, Radiostacja cyfrowa Motorola DM 4600e szt.1

2021

15.000 zł

3

Mariusz Lis – Sołtys Wilkanowa

57-500 Wilkanów 185A

 

Sport dla młodzieży

Wilkanów

Zakup bramek przenośnych dla młodzieży szkolnej i dzieci. Promocja sportu.

2021

10.000 zł

4

Mariola Elżbieta Rak

Ul. Zamenhofa 7/2

57-500 Bystrzyca Kłodzka

Języki obce nie takie obce -modernizacja pracowni językowej

Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Bystrzycy Kłodzkiej

Projekt ma na celu doposażenie pracowni językowej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bystrzycy Kłodzkiej. Sala lekcyjna umiejscowiona jest na drugim piętrze szkoły w starej części budynku. Dostosowanie sali lekcyjnej polegałoby na: odmalowaniu pomieszczenia (praca i zakup farby we własnym zakresie) a następnie wyposażenie jej w odpowiedni sprzęt, który stworzy nowoczesne laboratorium językowe. Pracownia wyposażona będzie w dobrej jakości laptop, który przejmie rolę odtwarzacza płyt CD. Będzie można dokonywać cyfrowych nagrań materiału językowego, sterować pracą projektora, tablicy multimedialnej. Zakup tablicy multimedialnej oraz wysokiej jakości projektora i programów do nauki języków obcych są ważnym i niezbędnym elementem wyposażenia. Wymiana krzesełek na nowe zapewni uczniom lepszy komfort pracy.

 

2021

14.980 zł

5

LZS „Śnieżnik” Domaszków

57-522 Domaszków
ul.Międzyleska 37

DMUCHANIEC -ZJEŻDZALNIA -Poszerzenie atrakcyjności obiektu sportowego w Domaszkowie w dmuchaną zjeżdżalnie dla dzieci

Domaszków

Realizacją zadania będzie zachęcenie dzieci w wieku od 3 lat oraz ich rodziców do zdrowego trybu spędzania wolnego czasu na obiekcie sportowym w Domaszkowie poprzez aktywność ruchową przy wykorzystaniu zjeżdżalni dmuchanej. Da to możliwość dzieciom dużej ilości zabawy i radości, integracji, oderwanie od powszechnej elektroniki, a rodzicom większą możliwość ciekawego spędzania czasu poprzez dodatkową zabawę ze swoim dzieckiem

2021

15.000 zł

6

Paweł Gancarz

Ul. Akacjowa 5/1

57-550 Stronie Śląskie

Zwiększenie bezpieczeństwa w Powiecie Kłodzkim poprzez doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Gierałtowie - Gmina Stronie Śląskie

 

OSP w Starym Gierałtowie

Zadanie dotyczy doposażenie jednostki OSP Stary Gierałtów w niezbędny sprzęt, poprzez zakup tj.:  Zestaw ratownictwa wysokościowego, przyczepa ratownicza do Quada (przyczepa ratownicza dla Straży Pożarnej, przyczepa ciągniona quadem lub innym pojazdem dla służb ratowniczych), latarka kątowa ręczna Mactronic M-FIRE AG, 2 szt.

 

2021

15.000 zł

7

Mariusz Majoch

57-312 Jaszkowa Dolna 181

Łączymy pokolenia -tworzenie miejsca zdrowego i aktywnego wypoczynku

Jaszkowa Dolna

Zadanie do realizacji w ramach projektu polega na utworzeniu miejsca, gdzie również najmłodsze pokolenie będzie miało możliwość spędzania wolnego czasu. Zaplanowane miejsce to plac za Domem Ludowym w miejscowości Jaszkowa Dolna, który posiada ogrodzenie i trawnik -aktualnie znajduje się tam siłownia zewnętrzna, wiata oraz miejsce na ognisko. Ponadto w budynku Domu Ludowego znajduje się kręgielnia oraz pomieszczenie ze stołem do tenisa stołowego oraz piłkarzyki. Brakuje miejsca, w którym najmłodsze pokolenie będzie miało możliwość spędzania wolnego czasu z pozostałymi grupami wiekowymi.

Dzięki uzupełnieniu miejsca o urządzenia dla najmłodszych, plac aktywnego wypoczynku stanie się bardziej atrakcyjny dla wszystkich mieszkańców.

 

2021

15.000 zł

8

Ochotnicza Staż Pożarna w Sokolcu

Sokolec 7

57-450 Ludwikowice Kłodzkie

 

 

Doposażenie jednostki OSP Sokolec poprzez zakup ubrań specjalnych

Sokolec

Celem projektu jest zakup nowego umundurowania bojowego dla strażaków, które ma za zadanie poprawić ich bezpieczeństwo w czasie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

2021

15.000 zł

9

Ochotnicza Staż Pożarna w Ołdrzychowicach Kłodzkich

Ul. Fabryczna 1

57-360 Ołdrzychowice Kłodzkie

Poprawa sprawności fizycznej strażaków OSP Ołdrzychowice Kłodzkie

Remiza Ochotniczej Straty Pożarnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich

Zadanie polega na przygotowaniu jednostki OSP w Ołdrzychowicach Kł. do wysokiej jakości świadczonych działań ratowniczo-gaśniczych. Jednostka, która należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, wymaga zarówno profesjonalnego sprzętu, jak również wysoko wyspecjalizowanej kadry, ponieważ od tych dwóch czynników spełnionych jednocześnie zależy jakość prowadzonych działań ratowniczych. W związku z powyższym w ramach zadania planowany jest zakup sprzętu w celu uzupełnienia sali ćwiczeń Ochotniczej Straty Pożarnej w Ołdrzychowicach Kł. tj.: bieżnia, brama do ćwiczeń, regulowany stojak pod sztangę, ławka do ćwiczeń, rower poziomy.

 

2021

15.000 zł

 

10

Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie

Os. Piastowskie 17

57-400 Nowa Ruda

 

Park rekreacyjny dla uczniów LO

teren przyszkolny LO w Nowej Rudzie

Szkoła posiada spory, ogrodzony teren, na którym nie ma żadnych ławeczek i stolików. W ramach zadania zostałyby zakupione nie tylko ławeczki parkowe, ale również zewnętrzne stoły do: tenisa stołowego, piłkarzyków, szachów, chińczyka.

2021

15.000 zł

11

Dariusz Chojecki

Prezes OSP Nowa Ruda

Ul. Stara Droga 40/4

57-401 Nowa Ruda

Nowy sprzęt to szybsze, lepsze i skuteczniejsze ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego

Nowa Ruda, ul. Rzeczna 6

Doposażenie jednostki OSP w nowy i niezbędny sprzęt wpłynie na osiągnięcie celu nadrzędnego projektu jakim jest skuteczne i efektywne prowadzenie działań dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia i środowiska naturalnego. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu niekiedy narażają swoje życie aby ratować innych ludzi i ich dobytek.

 

2021

15.000 zł

12

Daniel Jagiełło / LUKS Czermna Kudowa-Zdrój

Ul. B. Chrobrego 34

57-350 Kudowa-Zdrój

Poprawa bazy sportowej klubu LUKS Czermna Kudowa –Zdrój - etap IlI

Kudowa-Zdrój, ul. T. Kościuszki

Przedmiotem projektu jest dostosowanie infrastruktury sportowej do wymogów i standardów bezpieczeństwa. W ramach zadania przewiduje się zakup i montaż 100 plastikowych siedzisk stadionowych na stalowym stelażu oraz zakup wózka do malowania linii boiska (znakowania pola gry).

 

2021

15.000 zł

13

Mariusz Witkowski

Szalejów Dolny 83

Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Kłodzkiego

 

OSP Szalejów Dolny

Torba medyczna z wyposażeniem, czujnik wielogazowy, sanie lodowe z wyposażeniem, sprzęt ochrony osobistej (rękawice, kombinezony)

2021

15.000 zł

14

Stowarzyszenie Obywatelskie„ Kulturalny Zakątek" z Lewina Kłodzkiego

ul. Nad Potokiem 11

57-343 Lewin Kłodzki

Wielka kultura we wsi małej

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. „Na Bursztynowym Szlaku" ul. Kościelna 1, Lewin Kłodzki

Zadanie będzie polegało na powstaniu Sali teatralno-multimedialnej w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lewinie Kłodzkim. W ramach zadania w obecnie przygotowanej sali będzie zamontowana kurtyna teatralna oraz zakupione różnego rodzaju tła do przedstawień. Zostaną zamontowane zaciemniające rolety okienne oraz oświetlenie teatralne. Zostanie również zakupiony projektor multimedialny wraz z uchwytem sufitowym. W tylnej części sali zostaną postawione cztery duże przesuwne szafy na stroje i rekwizyty teatralne. W ramach projektu będą również zakupione miękkie, kolorowe siedziska dla najmłodszych oraz maszyny do efektów teatralnych m.in. dymiarka i maszyna do baniek. Przed wejściem do sali zostanie zawieszony szyld, zaprojektowany przez dzieci z Lewina Kłodzkiego.

 

2021

15.000 zł

15

Ochotnicza Staż Pożarna w Bożkowie

Bożków 35

57-441 Bożków

Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Kłodzkiego poprzez doposażenie Jednostki OSP w Bożkowie

 

Bożków

W ramach zadania zostanie zakupiony sprzęt w postaci rozpieracza kolumnowego, służącego do ratownictwa technicznego oraz aparatu ochrony układu oddechowego

2021

15.000 zł

16

Towarzystwo Miłośników Gorzanowa

ul. Kłodzka 8

57-521 Gorzanów

Wieża trzech kultur

Wapniarka

Przy trasie nr 33, w okolicach miejscowości Gorzanów, Żelazno, Krosnowice, Mielnik wznosi się szczyt Wapniarka, na którym stoi drewniana wieża widokowa. Pierwsza wieża stanęła tu już w 1889 roku, a kiedy spłonęła od uderzenia pioruna, w 1926 roku zbudowaną nową. Obecna powstała w 2007/2008 roku. Choć jest drewniana, przy budowie wykorzystano żelbetowe elementy poprzedniej konstrukcji.

Głównym celem działania jest poprawa bezpieczeństwa, wzrost znaczenia turystycznego obiektu oraz monitorowanie zagrożenia pożarowego wraz z ukazaniem piękna ziemi kłodzkiej w niemal jej geograficznym środku .

Z uwagi na czynniki atmosferyczne jak i wykonanie głównych elementów drewnianych sprzed kilkunastu laty planowane działania projektowe na Wapniarce to modernizacja i poprawa instalacji odgromowej , stolarki i elementów drewnianych oraz impregnacja wieży. Zwiększy to zdecydowanie bezpieczeństwo jak też i rozwój turystyczny wraz z utrzymaniem dziedzictwa kulturowego w Krowiarkach, z górującą na szczycie Wapniarki wieżą trzech kultur.

 

2021

15.000 zł

17

Piotr Zawiliński

Ul. Debry 5

57-402 Nowa Ruda

Doposażenie remizy OSP Nowa Ruda -Słupiec w sprzęt niezbędny do prowadzenia szkoleń

 

ul. Szybowa 1, Nowa Ruda

Zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia szkoleń w remizie OSP Nowa Ruda -Słupiec tj.: telewizor, laptop, rzutnik, aneks kuchenny, monitoring.

2021

15.000 zł

18

Ochotnicza Staż Pożarna w Nowej Rudzie – Słupcu

Ul. Szybowa 1

57-402 Nowa Ruda

 

Zdrowy ratownik-NIE dla raka w straży

ul. Szybowa 1, Nowa Ruda

Zakup pralki, suszarki i myjki ciśnieniowej niezbędnych do utrzymania w należytej czystości ubrań specjalnych wykorzystywanych w działaniach ratowniczo –gaśniczych OSP w Nowej Rudzie-Słupcu

2021

15.000 zł

19

Stowarzyszenie Ochotniczej Staży Pożarnej w Dzikowcu Kłodzkim

57-432 Dzikowiec 102A

OSP Dzikowiec Kłodzki sprawnie reaguje - bezpiecznie ratuje

Dzikowiec i okolice

Zakup nowego, specjalistycznego sprzętu służącego wsparciu działań ratowniczych:

1. wyciągarka 1 szt,

2. przenośny radiotelefon analogowo-cyfrowy 4 szt.,

3. najaśnica akumulatorowa 1 szt.,

4. agregat prądotwórczy 1 szt.,

5. narzędzie ratownicze uniwersalne 1 szt.,

6. drabina teleskopowa 1 szt.,

7. kombinezon ochrony 'szerszeń' 2 szt.,

8. sprzęt ochrony osobistej.

 

2021

15.000 zł

20

Ludowy Klub Sportowy „ZAMEK” Trzebieszowice

Trzebieszowice 150

57-540 Lądek-Zdrój

 

Modernizacja Stadionu Sportowego w Trzebieszowicach - etap I

Stadion Sportowy przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Trzebieszowicach

 

„Modernizacja Stadionu Sportowego w Trzebieszowicach - etap I" ma na celu w roku 2021 szczególnie zakup oraz montaż nowych wiat dla zawodników rezerwowych oraz podbudowy brukowej pod nimi.

2021

15.000 zł

21

Ochotnicza Staż Pożarna w Szalejowie Górnym

57-314 Szalejów Górny 1

Sprzęt dla OSP Szalejów Górny

Szalejów Górny

Zadanie dotyczy zakupu n/w sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szalejowie Górnym:

- agregat prądotwórczy -urządzenie pozwalające zapewnić dostęp do energii elektrycznej podczas działań ratowniczych,

- najaśnica akumulatorowa -system oświetleniowy do zastosowania w miejscach gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnego oświetlenia z agregatem prądotwórczym lub brak jest dostępu do zasilania sieciowego,

- zestaw podpór ratowniczych -zestaw dwóch podpór do stabilizacji pojazdów oraz obiektów, niezastąpiony w ratownictwie technicznym i drogowym. Służy m.in. do stabilizacji pojazdów uszkodzonych podczas wypadków drogowych.

 

2021

15.000 zł

22

Ochotnicza Staż Pożarna w Wilkanowie

Wilkanów 130A

57-513 Wilkanów

Poprawa bezpieczeństwa pracy strażaków ochotników oraz mieszkańców gminy

Wilkanów

Poprawa bezpieczeństwa strażaków ochotników podczas podejmowanych działań ratowniczo-gaśniczych, poprzez wyposażenie ich w najnowocześniejszy, niezbędny sprzęt ochrony indywidualnej i inny sprzęt pomocniczy, tj.:    6 sztuk hełmów strażackich Rosenbauer Heros Titan, detektor wielogazowy Drager, zestaw akumulatorowych flar ostrzegawczych.

 

2021

14.204,65 zł

23

Prezes Zbigniew Zaleski/

Ochotnicza Staż Pożarna w Pławnicy

Pławnica 50/

Pławnica 70

Zakup sprzętu, wyposażenia i środków ochrony osobistej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pławnicy w celu podniesienia gotowości bojowej jednostki

 

Pławnica

Zakup sprzętu i wyposażenia.

Zakup środków ochrony osobistej strażaka

2021

15.000 zł

24

Krzysztof Sadowski

Ul. Kościuszki 14a

57-350 Kudowa-Zdrój

Doposażenie sali kinowej w Kudowskim Centrum Kultury i Sportu

Kudowskie Centrum Kultury i Sportu, ul. Główna 43

Zadanie zakłada:

- zaciemnienie Sali widowiskowej w Kudowskim Centrum Kultury i Sportu na potrzeby sali kinowej poprzez montaż rolet nieprzepuszczających światła,

- zakup niezbędnego nagłośnienia i oświetlenia,

- zakup rzutnika i ekranu do projekcji filmów.

 

2021

15.000 zł

25

Miejski Klub Sportowy ZEM POGOŃ

Duszniki-Zdrój

Rynek 6

57-340 Duszniki-Zdrój

Podniesienie jakości treningu w Klubie Pogoń Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój

Projekt przewiduje zakup bramek do gry w piłkę nożną. Są to dwie bramki aluminiowe o wymiarach 7,32x2,44 m przestawne z hakami i siatką, dwie bramki (wym. 5x2 m) w zestawie z hakami i siatką oraz dwie bramki (wym. 1,55x3 m) w zestawie z hakami i siatką

 

2021

15.000 zł

26

Kamila Wyrwa

Ul. Śliwkowa 35

57-300 Kłodzko

Strefa relaksu w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Kłodzku

I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Kłodzku

Celem zadania jest stworzenie strefy relaksu dla uczniów oraz społeczności szkolnej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, aby umożliwić uczniom warunki do samodzielnej nauki w wolnym czasie, aby uczniowie mieli warunki do integracji oraz możliwość odpoczynku. To miejsce miałoby być również strefą kreatywności-to właśnie tutaj uczniowie mieliby warunki do rozwijania swoich zainteresowań oraz tworzenia projektów naukowych. Strefa umożliwiałaby uczniom dostęp do nowoczesnych technologii informacyjnych.

 

2021

14.945,50 zł

27

Daniel Kruk

Stary Waliszów 96

57-500 Bystrzyca Kłodzka

Pawilon biurowo-socjalny

Boisko sportowe w Starym Waliszowie

Zadanie ma na celu poprawę infrastruktury sportowej dla dzieci i młodzieży na boisku sportowym w Starym Waliszowie poprzez zakup pawilonu biurowo-socjalnego, który będzie pełnił funkcję szatni. Teren, na którym stanie pawilon zostanie przygotowany (utwardzony), zostaną wkopane bloczki betonowe.

 

2021

15.000 zł

28

Marcin Klimaszewski

Ul. Spółdzielcza 46/17

57-300 Kłodzko

Interdyscyplinarne pomoce dydaktyczne w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Kłodzku

Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Kłodzku

Doposażenie sal w interdyscyplinarne mobilne pomoce dydaktyczne, dzięki którym uczniowie będą mogli samodzielnie eksperymentować i w praktyczny, atrakcyjny i nowoczesny sposób poznawać zagadnienia z różnych przedmiotów fizyki, chemii, matematyki, a nawet przedmiotów humanistycznych. Takie mobilne interdyscyplinarne pomoce dydaktyczne znacznie wpłyną na proces wdrażania kompetencji kluczowych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku

 

2021

14.987,00 zł

29

Klub Sportowy „Spartan" Stary Waliszów

Stary Waliszów 169A

57-500 Bystrzyca Kłodzka

Modernizacja boiska sportowego oraz zakup bramek aluminiowych

boisko sportowe/ Zabłocie

Modernizacja boiska sportowego do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej. Zakup profesjonalnych aluminiowych bramek do piłki nożnej o wymiarach 5x2 metra - 2 szt.

Modernizacja boiska sportowego będzie polegała na częściowym zdjęciu warstwy ziemi roślinnej z miejsc modernizowanego boiska oraz zmagazynowanie tej ziemi celem późniejszego wykorzystania.

Boisko sportowe zostanie poddane regeneracji murawy ok 200 m2.

Po zakończeniu modernizacji boiska sportowego zostaną zakupione bramki.

 

2021

14.900 zł

30

Stowarzyszenie „Razem dla Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości”

Ul. Szkolna 8

57-300 Kłodzko

Zielona klasa w „Czerwonej"

Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości

Projekt dotyczy utworzenia pomieszczenia charakterze altany, które mogłoby służyć jako „sala lekcyjna" na świeżym powietrzu.

Sala będzie przygotowana na prowadzenie zajęć dla grupy maksymalnie 26 uczniów. Sala będzie w pełni wyposażona do prowadzenia zajęć lekcyjnych, warsztatów, spotkań młodzieży. W ,,ZIELONEJ KLASIE" będą stoły, ławki, tablica. Niezależnie od warunków atmosferycznych będzie można prowadzić zajęcia na zewnątrz -sala będzie zadaszona, oświetlona światłem LEDowym.

Teren pod inwestycję zostanie przygotowany przez uczniów Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości kształcących się w zawodzie Technik Architektury Krajobrazu (szkoła dysponuje niezbędnymi narzędziami).

 

2021

15.000 zł

31

Marcin Fiedukiewicz

Ul. Walecznych 15/4

57-300 Kłodzko

Rewitalizacja ścieżki

spacerowej wokół Fortu Owcza Góra

Kłodzko/ FORT OWCZA GÓRA

Fort Owcza Góra jest twierdzą pomocniczą dla Twierdzy Kłodzko. Jednym z ciekawych miejsc są ścieżki spacerowe zlokalizowane wokół Fortu. Na dzień dzisiejszy ścieżki są mocno zarośnięte. Sytuacja ta nie sprzyja spacerom, krzaki wrastają na mury fos, co niszczy fortyfikacje. Założeniem zadania jest wyczyszczenie ścieżki wokół fortyfikacji i udostępnienie jej do spacerowania. Poprzez wycinkę krzaków zabezpieczymy mury przed dalszym zniszczeniem.

Przy realizacji zadania zostaną wykorzystane: kosy mulczujące, piły spalinowe oraz rębak do zrębkowania gałęzi. Zostaną wycięte krzaki i drzewka do wielkości nie wymagającej zezwolenia na wycinkę.

 

2021

15.000 zł

32

Ochotnicza Staż Pożarna w Lądku-Zdroju

Ul. Strażacka 1

Lądek-Zdrój

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kłodzkiego. Doposażenie jednostki OSP Lądek-Zdrój

Remiza OSP Lądek-Zdrój

W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Kłodzkiego, planowany jest zakup zestawu ratowniczego, w skład którego wchodzi torba ratownicza PSP RI, szyny kramera i deska ratownicza. Zakupiony sprzęt medyczny doposaży najnowszy pojazd w OSP i usprawni udzielanie pomocy ofiarom wypadków i pożarów. Zakup kompresora wraz z osuszaczem powietrza prężonego pozwoli na szybsze wyjazdy do zdarzeń, pojazdy podłączone pod system stałego bicia powietrza zaraz po odpaleniu będą mogły wyjechać do akcji, bez zbędnego czasu na nabicie zbiorników powietrzem. Suszarki do butów i urządzenia samohamowne poprawią komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo ratowników.

Zestaw ratowniczy PSP Rl w torbie+ szyny+ deska

Kompresor powietrza

Osuszacz z reduktorem 1/2"

Suszarka do butów x 2 szt.

Urządzenie samohamowne CR 241 x 2 szt.

Linka narzędziowa x 2 szt.

Torba narzędziowa dwukieszeniowa

Samo zwijający uchwyt narzędzi

 

2021

15.000 zł

 

Szczegółowe dokumenty do pobrania znajdą Państwo również tutaj:

  DOCXostateczna lista zadań.docx (35,81KB)
  PDFskan uchwała ZP zadania pod głosowanie.pdf (2,01MB)

http://www.bip.powiat.klodzko.pl/index.php?n=i&sort=1&menu=552&menur=523#tresc_main

Dodatkowe informacje :

https://powiat.klodzko.pl/543/10/budzet-obywatelski-powiatu-klodzkiego-na-rok-2021.html

 

Budzet_Obywatelski-2021.jpeg

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 27-11-2020 14:31
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 03-12-2020 09:28
scroll

NA SKRÓTY

Prev