Logo facebook
01 października 2023
Heloizy, Igora, Remigiusza
18 °C
scroll
Międzygórze

RUSZA NABÓR WNIOSKÓW do Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego 2024 r.

W ramach budżetu obywatelskiego mogą być realizowane projekty dotyczące wszystkich spraw, które mieszczą się w kompetencjach powiatu zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym.

Realizacja zadań powiatu w ramach budżetu obywatelskiego odbywa się w ciągu jednego roku kalendarzowego przy czym, w uzasadnionych przypadkach możliwe jest wydłużenie realizacji zadania inwestycyjnego lub bieżącego na lata następne, na zasadach określonych ustawą o finansach publicznych.

Zadania zgłaszane do budżetu obywatelskiego będą realizowane na obszarze powiatu kłodzkiego i mają służyć jego mieszkańcom.

Zadania inwestycyjne w ramach budżetu obywatelskiego mogą być realizowane na majątku powiatu lub majątku gminy po uzyskaniu i załączeniu do formularza zgłoszeniowego zadania zgody dysponenta majątku na jego wykorzystanie do celów realizacji budżetu obywatelskiego oraz zobowiązanie dysponenta do dalszego ewentualnego utrzymania.

Łączna kwota przeznaczona z budżetu Powiatu Kłodzkiego na budżet obywatelski w roku 2024 wynosi 180 000 zł.

Koszt jednego zgłoszonego zadania w ramach budżetu obywatelskiego musi być większy niż 5 000 zł i nie może przekroczyć 15 000 zł.

Z A P R A S Z A M Y wszystkich zaangażowanych i aktywnych mieszkańców do składania wniosków z ciekawymi pomyslami.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w linku poniżej:

https://bip.powiat.klodzko.pl/6638/budzet-obywatelski-2024-rok.html?searchKey=bud%C5%BCet%20obywatelski

 

Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 01-09-2023 10:32
scroll

NA SKRÓTY

Prev