Logo facebook
03 marca 2024
Kingi, Maryna, Tycjana
6 °C
scroll
Królik na Szczelińcu

KOLEJNY SPRZĘT TRAFIŁ DO SZKOLNYCH PRACOWNI

 

Dzięki współpracy Partnerów: Powiatu Kłodzkiego wraz z Kłodzką Szkołą Przedsiębiorczości i Noworudzką Szkołą Techniczną, a także Gminą Stronie Śląskie wraz z Zespołem Szkół Samorządowych w ramach projektu „Razem dla kształcenia zawodowego w powiecie kłodzkim”, i dzięki sprawnemu pozyskaniu środków unijnych przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych, do szkolnych pracownicy został zakupiony wysokiej klasy sprzęt TIK (TIK -Technologia Informatyczno-Komunikacyjna)
 
W Starostwie Powiatowym w Kłodzku, 31 października br., podpisano protokół przekazania sprzętu do poszczególnych szkół. W podpisaniu protokołu udział wzięli:
Maciej Awiżeń, Starosta Kłodzki,
Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, Wicestarosta Kłodzki,
Jakub Prus, Wiceprezes DFOP,
Rafał Hankus, dyrektor Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości.
m_DSC_0236.jpeg
 
Do wspólnego sukcesu przyczynili się zaangażowani dyrektorzy szkół, także Zarząd Powiatu Kłodzkiego, który wyasygnował środki finansowe w kwocie ponad 144 tys. złotych – jako wkład własny, niezbędny, aby móc aplikować w programie po środki unijne.
 
Zakupiony sprzęt do 2 pracowni informatycznych, a także pracowni fryzjerskiej za kwotę 291 tys. zł trafił do Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości, a do pracowni elektrycznej, informatycznej i graficznej, Noworudzkiej Szkoły Technicznej zakupiono sprzęt za 322 tys. złotych.
Należy wspomnieć, że zakup sprzętu do pracowni to tylko część działań przeprowadzonych w ramach realizowanego wspólnego, dużego projektu „Razem dla kształcenia w powiecie kłodzkim”, który trwa od 2020 roku i wzięło w nim udział 190 uczniów z KSP, 122 uczniów z NST i 25 uczniów z ZSS, a cłkowita wartość projektu to ponad 3,2 mil zł.
m_DSC_0287.jpeg
W ramach projektu uczniowie realizowali zawodowe zajęcia specjalistyczne, korzystali z doradztwa zawodowego, oraz korzystali z kursów przedmaturalnych, uczestniczyli w wycieczkach zawodoznawczych, także na wyższe uczelnie. W ramach programu, również nauczycieli brali udział w szkoleniach i kursach podnosząc swoje kwalifikacje.
 
Jak podkreśla Starosta wraz z Wicestarostą, jeżeli tylko można sięgnąć i pozyskać dodatkowe środki dla naszych szkół, czynimy to. To jest inwestycja w edukację i rozwój naszych uczniów, którzy dzięki nowo zakupionemu sprzętowi do pracowni, będą mogli z nich korzystać, uczyć się i poznawać nowe technologie. To w przyszłości zaprocentuje, kiedy uczniowie dobrze przygotowani i zapoznani z różnymi technologiami, trafią na rynek pracy.
Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 03-11-2023 13:26
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 03-11-2023 13:27
scroll

NA SKRÓTY

Prev