Logo facebook
15 czerwca 2024
Jolanty, Lotara, Wita
15 °C
scroll
Snieżyca wiosenna

Nowoczesna pracownia w liceum w Kłodzku

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku, została przekazana do użytku nowoczesna pracownia biologiczna. Powstała ona dzięki udziałowi szkoły w programie pn.: „EKO-PRACOWNIA - Zielone Serce Szkoły”.  Dofinansowanie na realizacje projektu w Kłodzku, przyznane zostało przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, oraz przez Powiat Kłodzki.

Projektowi patronowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

W symbolicznym otwarciu pracowni, na zaproszenie dyrektora I LO w Kłodzku - Marcina Klimaszewskiego, udział wzięli: Maciej Awiżeń – Starosta Kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk - Wicestarosta Kłodzki, Ewa Piszczek – dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Kłodzku.

Gospodarzem eko-pracowni, a zarazem jej współtwórczynią i koordynatorką, która pracowała przy realizacji projektu, została pani Elżbieta Twaróg – nauczycielka biologii.

Na wyposażeniu nowej pracowni znalazły się: nowoczesne szafy, stoliki, ergonomiczne krzesła, 17 mikroskopów, monitor multimedialny, laptop, tablet graficzny, tablica, tace preparacyjne, preparaty trwałe tkanek uszkodzonych, zestawy do badań eko-badacza przeznaczone do badania wody i gleby, zestaw do biodegradacji, zestawy do poławiania bezkręgowców, szkło laboratoryjne, przyrządy do doświadczeń, zestawy ogrodnicze. 

Nowa eko-pracownia mocno rozszerzyła możliwości poznawcze naszych uczniów. Nauczanie po przez doświadczanie, jest najlepszą formą przyswajania wiedzy.

W pracowni znajdziemy wiele niezwykłych atrakcji, jak różne odmiany roślin kolekcjonerskich czy niezwykle ciekawe gatunki owadów. Niewątpliwie bardzo ciekawa jest kolekcja kilku gatunków STRASZYKÓW. Jest też jaszczurka z gatunku AGAWA Brodata, o wdzięcznym imieniu Gniewko.

W trakcie można było też osobiście potrzymać na swojej dłoni straszyka, oraz podejrzeć świat okiem mikroskopu.

Całkowity koszt pracowni wyniósł ponad 56 tys. zł.

Gratulujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się z pełnym poświęceniem w ten projekt. Specjalne podziękowanie popłynęło również dla pani Magdaleny Podgórskiej, która pilnowała realizacji tego zadania z ramienia Starostwa Powiatowego w Kłodzku pod względem rozliczeniowym.

GRATULUJEMY i życzymy uczniom fantastycznej, pasjonującej pracy i nauki w nowej pracowni.

DSC_0235.jpeg

DSC_0043.jpeg

DSC_0079.jpeg

DSC_0103.jpeg

DSC_0131.jpeg

DSC_0154.jpeg

DSC_0202.jpeg

DSC_0254.jpeg

DSC_0051.jpeg

DSC_0207.jpeg

DSC_0283.jpeg

 

 

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 17-11-2023 16:07
scroll

NA SKRÓTY

Prev