Logo facebook
03 marca 2024
Kingi, Maryna, Tycjana
6 °C
scroll
Szczeliniec Wielki

Zasłużeni krwiodawcy z powiatu kłodzkiego zostali nagrodzeni medalami

Zasłużeni krwiodawcy z powiatu kłodzkiego zostali nagrodzeni medalami przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Krajową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Podczas XII sesji Rady Powiatu Kłodzkiego miało miejsce uroczyste wręczenie medali 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Wręczono medale przyznane przez Zarząd Główny wraz z Krajową Radą Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża zasłużonym osobom w dowód uznania za bezinteresowne wspieranie działań w ramach rozwoju honorowego krwiodawstwa PCK.

Wręczenia dokonał były Senator RP Kazimierz Drożdż, obecnie Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Kłodzku.

Medale otrzymali:

Maciej Awiżeń Starosta Kłodzki, w związku z nieobecnością starosty, w jego imieniu medal odebrała Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk Wicestarosta Kłodzki;

Michał Piszko Burmistrz Miasta Kłodzka,

Waldemar Bicz,

Stefan Klimaszko,

Małgorzata Kanecka,

Julian Leszczuk,

Andrzej Berczyński,

Mateusz Bury,

Zofia Senderowska. 

Prezes podziękował wszystkim zasłużonym i wyróżnionym osobom, działającym na rzecz honorowego krwiodawstwa. Podkreślił, jak ważna jest krew, jak cenny jest to dar, który jeden człowiek może podarować drugiemu.

Podkreślił również, ze wszystkie działania zaangażowany osób, członków Oddział Rejonowy PCK w Kłodzku są działaniami bezinteresownymi i społecznymi.

Wszystkim raz jeszcze serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspieranie działań na rzecz honorowego krwiodawstwa.

W trakcie sesji procedowane były również uchwały według harmonogramu obrad. Jednym z punktów była kwestia sytuacji w PKS, którą przedstawił zaproszony na sesje Piotr Piekarski - Prezes PKS w Kłodzku S. A.., który odpowiadał radnym na pytania. Z ciekawostek, aktualnie nasz PKS w Kłodzku S. A. obsługuje połączenia na 104 liniach. W przyszłym roku planowane jest utworzenie 8 nowych połączeń.

Na sesję zaproszony został również Michał Piszko Burmistrz Miasta Kłodzka, – który poinformował radnych powiatowych o dobiegających końca w mieście pracach, odnośnie opracowania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie dworca autobusowego i dworca PKP – dzięki czemu będzie możliwe ponowne podjęcie dalszych działań nad powstaniem centrum przesiadkowego. W planie zostanie wprowadzona też  m.in. funkcja usługowa, co umożliwi wybudowanie np. pawilonu handlowego wraz z możliwością utworzenia strefy usług gastronomicznych.

DSC_0549.jpeg

DSC_0542.jpeg

DSC_0565.jpeg

DSC_0575.jpeg

DSC_0584.jpeg

DSC_0601.jpeg

DSC_0605.jpeg

DSC_0617.jpeg

DSC_0624.jpeg

DSC_0626.jpeg

DSC_0628.jpeg

DSC_0633.jpeg

DSC_0638.jpeg

DSC_0645.jpeg

DSC_0656.jpeg

DSC_0664.jpeg

DSC_0677.jpeg

DSC_0683.jpeg

DSC_0689.jpeg

DSC_0690.jpeg

DSC_0694.jpeg

DSC_0708.jpeg

DSC_0547.jpeg

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 04-12-2023 11:04
scroll

NA SKRÓTY

Prev