Logo facebook
scroll
Zieleniec

BUDŻET OBYWATELSKI POWIATU KŁODZKIEGO 2024 DO REALIZACJI

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku miało miejsce spotkanie przedstawicieli władz Powiatu Kłodzkiego z pomysłodawcami zgłoszonych projektów do Budżetu Obywatelskiego zaplanowanego do realizacji w 2024 roku.

Pomysłodawców, społeczników przywitał Zbigniew Łopusiewicz Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego wraz z Małgorzatą Jedrzejewską-Skrzypczyk wicestarostą kłodzkim, Piotrem Marchewką i Małgorzatą Kanecką członkami Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

Zostały wręczone listy gratulacyjne inicjatorom projektów wybranych do realizacji z BO w 2024 r.

O zakwalifikowaniu zadania do realizacji, decydują ostatecznie mieszkańcy powiatu, którzy głosują na poszczególne projekty. Do realizacji przechodzą projekty, które uzyskały najwięcej głosów.

Zarząd Powiatu Kłodzkiego, widząc duże zainteresowanie mieszkańców aktywnie zgłaszających projekty do Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego, zwiększa corocznie kwotę budżetu o 15 tys. zł. Na rok  2024 jest zaplanowana kwota 180 tys. zł, dzięki czemu będzie można zrealizować więcej zadań, w tym roku jest przewidzianych 12.

WYBRANE głosami mieszkańców zadania do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2024 przedstawiają się następująco:

Wnioskodawca: Monika Franasowicz

Tytuł projektu: TIK w edukacji włączającej

Liczba oddanych głosów 1100

Wnioskodawca: Robert Zynkowski

Liczba oddanych głosów 945

Tytuł projektu: Remont dwóch gabinetów lekcyjnych z wymianą instalacji elektrycznej i oświetlenia

Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Bożkowie

Liczba oddanych głosów 820

Tytuł projektu: Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kłodzkiego poprzez doposażenie

strażaków w ubrania specjalne

IV miejsce

Wnioskodawca: Waldemar Zieliński

Liczba oddanych głosów 776

Tytuł projektu: Historia bystrzyckiej fotografii

V miejsce

Wnioskodawca: Alicja Rogala

Liczba oddanych głosów 763

Tytuł projektu: Doposażenie w sprzęt sportowy ZST w Kłodzku

VI miejsce

Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Ścinawce Średniej

Liczba oddanych głosów 705

Tytuł projektu: Doposażenie w specjalistyczny sprzęt strażaków z OSP Ścinawka Średnia

VII miejsce

Wnioskodawca: Lidia Niekraś

Liczba oddanych głosów 668

Tytuł projektu: 0-biegniemy dookoła Ziemi

VIII miejsce

Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Kłodzku

Liczba oddanych głosów 610

Tytuł projektu: Doposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy OSP w Kłodzku

IX miejsce

Wnioskodawca: Mariola Bil

Liczba oddanych głosów 558

Tytuł projektu: Strefa relaksu w KSP

X miejsce

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Obywatelskie „Kulturalny Zakątek" z Lewina Kłodzkiego

Liczba oddanych 546

Tytuł projektu: „Prawdziwy talent wymaga sceny? Dajmy mu scenę!" - zakup składanej sceny

wewnętrznej/zewnętrznej z przeznaczeniem na wydarzenia kulturalne, sportowe i artystyczne dla

wszystkich podmiotów działających pro-bono na rzecz mieszkańców Gminy Lewin Kłodzki

XI miejsce

Wnioskodawca: Paweł Gancarz

Liczba oddanych głosów 545

Tytuł projektu: Ratownictwo wysokościowe

XII miejsce

Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Domaszkowie

Liczba oddanych głosów 525

Tytuł projektu: Zakup wyposażenia i umundurowania OSP Domaszków

Wszystkim pomysłodawcą, aktywnym społecznikom, którzy chcą zmieniać na lepsze rzeczywistość lokalną, serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego.

4.jpeg

5.jpeg