Logo facebook
30 maja 2024
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
22 °C
scroll
Skalne Grzyby

XVII Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczego rozstrzygnięty

W starostwie powiatowym w Kłodzku odbyła się skromna uroczystość przekazania nagród dla laureatów konkursu ekologicznego. Nagrody osobiście wręczył Piotr Marchewka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną konkurs w tym roku musiał odbyć się w innej formie niż dotychczas. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie prezentacji multimedialnej przez zespoły uczniów, które zgłaszały szkoły.

Prezentacje multimedialne zostały przygotowane nt. Małych ekosystemów w parkach gmin Powiatu Kłodzkiego.

W konkursie udział wzięły 4 szkoły średnie Powiatu Kłodzkiego (w sumie 7 zespołów w skład których weszło 16 uczniów).

Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk - Wicestarosta Kłodzki, Agnieszka Kopaczyńska - dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, oraz Agnieszka Górecka i Tomasz Woś - pracownicy wydziału, została powołana Uchwałą nr 202/2020 Zarządu Powiatu Kłodzkiego dnia 26 listopada 2020r.

Wszystkie przesłane prezentacje były bardzo ciekawe i komisja miała dużo pracy aby wyłonić zwycięzców.

Oto wyłonieni laureaci:

 

I MIEJSCE – prezentacja pt. Małe ekosystemy w parkach gmin Powiatu Kłodzkiego – Arboretum w Lądku - Zdroju, wykonana przez zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku w składzie – Olivia Kucharska i Oliwia Szkarłat.

 

II MIEJSCE –prezentacja pt. Małe ekosystemy w parkach gmin Powiatu Kłodzkiego. Rośliny trujące w parku Kresowian, wykonana przez zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku w składzie – Karolina Szczepańska, Marta Tambor, Roch Morawski.

 

III MIEJSCE – prezentacja pt. Małe ekosystemy w parkach Powiatu Kłodzkiego wykonana przez zespół z Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku w składzie – Paweł Kieniuk.

 

Wśród nagród znalazły się: telewizor, kamera, kolumna głośnikowa, tablet.

 

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie niezwykle ciekawych prezentacji multimedialnych.

 

DSC_0747.jpeg

DSC_0750.jpeg

DSC_0754.jpeg

DSC_0759.jpeg

DSC_0766.jpeg

DSC_0780.jpeg

DSC_0799.jpeg

DSC_0827.jpeg

DSC_0735.jpeg

Opublikował(a): Bartosz Wojciechowski Data publikacji: 29-12-2020 14:02
Modyfikował(a): Bartosz Wojciechowski Data modyfikacji: 29-12-2020 14:05
scroll

NA SKRÓTY

Prev