Logo facebook
03 marca 2024
Kingi, Maryna, Tycjana
10 °C
scroll
Królik na Szczelińcu

Noworudzka Szkoła Techniczna reaguje na potrzeby lokalnego rynku pracy.

5 lutego 2024 roku, w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, została podpisana kolejna umowa patronacka z firmą działającą na noworudzkim rynku Morat Swoboda Motion.
 
Przy podpisaniu umowy Powiat Kłodzki reprezentowała Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, Starosta Kłodzki, Michał Cisakowski Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego oraz Brygida Gąsior, Dyrektor Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Z kolei firmę Morat Swoboda Motion reprezentowali: Robert Proce, Dyrektor Zarządzający i Agata Osicka-Bochan.
 
Zgodnie z zapisami podpisanej umowy w Noworudzkiej Szkole Technicznej utworzona zostanie grupa patronacka w branżowej szkole 1 stopnia w zawodzie elektromechanik. Umowa oraz ustalenia poczynione z firmą Morat Swoboda Motion przewidują, że firma prowadzić będzie zajęcia praktyczne dla uczniów nowej klasy. Uczniowie przez trzy lata nauki będą uczyć się zawodu z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii stosowanych w firmie oraz uczestniczyć w procesie produkcyjnym.
 
Firma ma swoją siedzibę na terenie strefy w Nowej Rudzie – Słupcu. Jest to kolejna umowa podpisana z Morat Swoboda Motion. Poprzednia dotyczyła zawodu operator obrabiarek skrawających.
Nabór na nowy kierunek kształcenia rozpocznie się w roku szkolnym 2024/2025.
 
Morat Swoboda Motion (MSM) to młoda, dynamiczna firma, która dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie układów przeniesienia napędu przyczynia się do rozwoju elektromobilności. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2018 roku. W czerwcu tego samego roku rozpoczęto budowę zakładu produkcyjnego Morat Swoboda Motion Sp. z o.o. w Nowej Rudzie. Produkcja seryjna rozpoczęła się w lipcu 2019 r. na powierzchni produkcyjnej o wielkości 4 500 m². Powierzchnia produkcyjna została obecnie podwojona o kolejne 4500 m², do łącznej powierzchni 9000 m². Obecnie firma zatrudnia około 80 osób.
2.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
1.jpeg
 
 
 
 
 
Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data publikacji: 05-02-2024 15:13
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 05-02-2024 15:17
scroll

NA SKRÓTY

Prev