Logo facebook
17 kwietnia 2024
Anicety, Klary, Rudolfina
6 °C
scroll
Widok z Pasterki na Szczeliniec

ZMIANY W DYŻUROWANIU APTEK ogólnodostępnych z terenu powiatu kłodzkiego

W celu doprecyzowania informacji dotyczącej zmiany w dyżurowaniu aptek, przedstawiamy co następuje:
 
Zmiany dyżurów aptek w godzinach nocnych oraz w dni wolne od pracy wynikają z nowelizacji Ustawy „Prawo farmaceutyczne”. Zarząd Powiatu Kłodzkiego interweniował w tej sprawie w Ministerstwie Zdrowia.
Nowelizacja Ustawy wprowadziła m.in. zmiany finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia dyżurów aptek w godzinach nocnych i w dni wolne od pracy.
 
Obecnie NFZ zapłaci jedynie za dwie godziny pracy aptek w godzinach nocnych od 19.00 do 23.00 oraz za cztery godziny w dni wolne od pracy w godzinach 10.00-18.00.
 
Zarząd Powiatu Kłodzkiego przeanalizował potrzeby mieszkańców pod kątem dostępu do leków. Z informacji uzyskanych ze szpitali, w których prowadzona jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna oraz SOR, ustalono w jakich godzinach korzysta z nich najwięcej pacjentów.
 
Przeanalizowano także godziny otwarcia aptek oraz liczbę zatrudnionych w nich farmaceutów. Na tej podstawie wskazano, że dyżury będą pełnione w porze nocnej w niedziele i dni wolne od pracy w godzinach od 19.00 do 21.00 oraz dni wolne od pracy (bez niedziel) w godzinach od 12.00 do 16.00.
 
Będą to dyżury rotacyjne, prowadzone w czterech aptekach na terenie Kłodzka. O wyborze tej miejscowości decydował czas dojazdu z najdalej oddalonego punktu w powiecie oraz fakt funkcjonowania w Kłodzku szpitala powiatowego.
 
Link do informacji o dyżurach aptek:
Opublikował(a): Bogusława Przybyłowicz
Modyfikował(a): Bogusława Przybyłowicz Data modyfikacji: 13-03-2024 14:28
scroll

NA SKRÓTY

Prev