Logo facebook
26 maja 2024
Eweliny, Jana, Pawła
23 °C
scroll
Widok z Pasterki na Szczeliniec

Cykliczne imprezy kulturalne w gminie Lądek-Zdrój

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TAŃCA IM. OLGI SAWICKIEJ

lipiec, Amfiteatr, CKiR, ulice miasta

Festiwal_tańca (1).jpeg

Festiwal od wielu lat przyciąga setki osób zafascynowanych tańcem. W ramach wydarzenia obywają się m. in. warsztaty taneczno-choreograficzne, które są przeznaczone dla osób już tańczących, ale również takich, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Festiwal to także wieczorne spektakle teatrów tańca, pokazy, spotkania z artystami i wystawy w otoczeniu pięknych górskich krajobrazów, znakomitych wód leczniczych i niezwykłego klimatu Kurortu.

V FESTIWAL MUZYKI UZDROWISKOWEJ MUZYKA U ŹRÓDEŁ

sierpień, Amfiteatr, CKiR

Muzyka u Źródeł.jpeg

To malownicze dźwiękowe widokówki z różnych stron świata i z różnych epok w znakomitych wykonaniach. Repertuary tematyczne – np. żydowski, cygański czy francuski, lubią różnić się nie tylko brzmieniem, ale i całą otoczką, np. występami plenerowymi. Dźwięki muzyki operetkowej i musicalowej słychać przy dobrej pogodzie w lądeckich parkach lub ogrodach, nie brakuje także koncertów sakralnych w kościele. Festiwal to także okazja do poznania czegoś zupełnie nowego dla uszu przeciętnego Europejczyka. Pojawiają się bowiem wykonania z odległych krain i kontynentów, które dla naszego zmysłu słuchu są zupełnym novum. To prawdziwa gratka dla melomanów.

FESTIWAL GÓRSKI IM. ANDRZEJA ZAWADY

wrzesień, park zdrojowy, CKiR, Amfiteatr

festiwal górski.jpeg

Najstarsza i najbardziej znana impreza tego typu w Polsce. Podczas wydarzenia prezentowane są filmy o tematyce górskiej, odbywają się spotkania i prelekcje podróżnicze, wystawy zdjęć, warsztaty oraz wydarzenia kulturalne z udziałem najsłynniejszych postaci ze świata podróżników i wspinaczy górskich. Wydarzenie to postrzegane jest jako święto wszystkich miłośników gór. W 2019 r. podczas festiwalu już po raz drugi dojdzie do wręczenia swoich Oscarów światowego himalaizmu, czyli „Złotych Czekanów”, które do Lądka przeniesione zostały z francuskiego Chamonix.
 

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 18-01-2021 10:08
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 18-01-2021 10:08
scroll

NA SKRÓTY

Prev