Logo facebook
14 lipca 2024
Kamili, Kamila, Marcelego
24 °C
scroll
Twierdza_Klodzko

„Paper skin and wood” - nowa wystawa w Muzeum Papiernictwa

2024-06 wystawa prac A. Goehringera plakat A2 kopia.jpeg

 

Ekspozycja będzie pierwszą w Polsce prezentacją twórczości Armina Göhringera – uznanego niemieckiego artysty rzeźbiarza, którego prace były dotąd prezentowane na kilkuset wystawach indywidualnych i zbiorowych w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech i Senegalu.

Foto von W.Schmidt 2023_.jpeg

Początki twórczości rzeźbiarskiej Artysty sięgają lat osiemdziesiątych XX w. Wyspecjalizował się on w rzeźbie drewnianej, choć od pewnego czasu łączy drewno z innymi materiałami, takimi jak papier ręcznie czerpany oraz metal. Armin Göhringer ma w swoim dorobku prace o różnych gabarytach, nie wyłączając wielkoskalowych rzeźb miejskich. Prócz rzeźb, tworzy również kompozycje ścienne o zróżnicowanej skali, z wykorzystaniem drewna i innych materiałów. Papier ręcznie czerpany otula prace Artysty jak skóra, która chroni je, uwypuklając jednocześnie ich strukturę.

12.jpeg

Twórczość Armina Göhringera charakteryzuje brutalizm, który ujawnia się już na etapie procesu twórczego. Jego prace powstają przy użyciu piły motorowej, która pozwala na wykonanie szybkich, precyzyjnych cięć na powierzchni drewna. Tworzą one motyw kratownicy.

Dorobek Artysty nie niesie ze sobą konkretnego przekazu, lecz stanowi refleksję nad spotykaniem się skrajności, ekstremów, które tworzą harmonijną całość, dając poczucie równowagi we współczesnym świecie, tak często naznaczonym przez rozpad i chaos.

 

PDFPaper skin and wood - A. Goehringer ZAPROSZENIE.pdf (293,03KB)

Opublikował(a): Łada Ponikowska Data publikacji: 20-06-2024 08:45
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 20-06-2024 08:45
scroll

NA SKRÓTY

Prev