Logo facebook
23 lipca 2024
Sławy, Sławosza, Żelisławy
16 °C
scroll
Kletno. Muzeum Ziemi
  • »
  • »

Inne

Park Miniatur Minieuroland

Miniatura Zamku Książ

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku to jedna z największych atrakcji turystycznych ziemi kłodzkiej. Miejsce oferuje szeroki wachlarz atrakcji, zarówno dla dzieci jaki i dorosłych. Kilometrowe alejki, bujna roślinność oraz kilkadziesiąt makiet obiektów zabytkowych z Dolnego Śląska, ziemi kłodzkiej a także Europy i Świata sprawiają, iż jest to miejsce dla każdego. Można tu zobaczyć najważniejsze budowle w miniaturze, ale także pospacerować wśród kwiatów, posiedzieć pod drzewami, na najmłodszych czeka plac zabaw. W Minieurolandzie organizowane są także liczne warsztaty oraz imprezy tematyczne.

 

Centrum Aktywnego Wypoczynku „Góralka”

Widok na tor saneczkowy "Góralka"

Ponad 450 metrowy letni tor saneczkowy - wprawni saneczkarze mogą tu rozwinąć prędkość nawet do 40 km na godzinę. Mniej odważni mogą regulować szybkość przejazdu ręcznym hamulcem. Karczma Biesiadna, Grill Party, park linowy, plac zabaw.

 

Ogród Bajek  w Międzygórzu

Rzeźba smoka

Plenerowa wystawa rzeźb na zboczu góry Toczek przy żółtym szlaki z Międzygórza na Igliczną. Ogród założony po I wojnie światowej przez Izydora Kriestena, który tworzył bajkowe postacie z korzeni drzew, szyszek i kory  od 1985 znajduje się pod opieką PTTK.  W ogrodzie przybyły nowe rzeźby, a dzieci mogą tu spotkać bohaterów ulubionych bajek, także współczesnych. Bajkowe postacie i altanki znajdują się wśród ozdobnych roślin.

 

Opublikował(a): Grzegorz Gredys Data publikacji: 28-11-2019 18:38
Modyfikował(a): Łada Ponikowska Data modyfikacji: 14-01-2021 09:57
scroll

NA SKRÓTY

Prev