Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Turystyka zimowa

Ziemia kłodzka zaprasza na cudowne zimowe wakacje. Coś dla siebie znajdą tu zarówno aktywni miłośnicy sportów zimowych, jak i zwolennicy spokojnego relaksu. Ten region to niezwykle malowniczy obszar Dolnego Śląska, bardzo atrakcyjny i latem i zimą. Obejmuje swym zasięgiem Kotlinę Kłodzką, którą otaczają pasma Sudetów Środkowych i Wschodnich. Na mapie Polski to charakterystyczny prostokąt wcięty w republikę Czeską. W jej centralnym punkcie znajduje się główny węzeł komunikacyjny i stolica regionu – Kłodzko, oddalone ok. 80 km od Wrocławia.

Brak opisu obrazka

 

 

 • Narciarstwo zjazdowe

  Brak opisu obrazka
  Ziemia kłodzka przyciąga miłośników białego szaleństwa z całej Polski. Najbardziej nowoczesny jest ośrodek narciarski Czarna Góra w Masywie Śnieżnika, ale bardzo dobrą ofertę ma również Zieleniec w Górach Orlickich ze specyficznym mikroklimatem i panującą niezwykle długo zimą.  Narciarstwo w regionie można również uprawiać w mniejszych ośrodkach, takich jak Kamienica w Masywie Śnieżnika, Lądek-Zdrój w Górach Złotych, Sokolec w Górach Sowich i Spalona w Górach Bystrzyckich.
  Data publikacji: 18-02-2020 13:41
 • Narciarstwo biegowe

  Brak opisu obrazka
  Najbardziej znanym ośrodkiem narciarstwa biegowego jest Jamrozowa Polana k. Dusznik-Zdroju w Górach Orlickich z 70 kilometrami tras biegowych oraz okolice Pasterki i Karłowa w Górach Stołowych. Istniejące szlaki biegowe w Górach Bystrzyckich w okolicy Spalonej i Lasówki, w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika w pobliżu Stronia Śląskiego oraz w Górach Sowich w okolicy Sokolca i Jugowa.
  Data publikacji: 18-02-2020 13:40